reklama

Poród w Gliwicach, położna

Temat na forum 'Śląsk' rozpoczęty przez uśmechnięta, 19 Marzec 2013.

1. uśmechnięta

uśmechnięta Aktywna w BB

Hej dziewczyny :) piszę bo za 8 tyg. czas mojego porodu :) Będę rodzić w Gliwicach. Choć zastanawiałam się jeszcze nad Pyskowicami i Katowicami. To mój drugi poród. Pierwszy był też w Gliwicach-gdzie generalnie wszystko było ok. Chciałam zapytać czy któraś z Was też rodziła lub będzie rodzić w Gliwicach? Może macie jakieś godne polecenia położne do porodu? Byłabym wdzięczna za opinie :)

2. uśmechnięta

uśmechnięta Aktywna w BB

Chyba nie ma nikogo z tej okolicy :(

3. reklama
  4. Magdalena Urbaniak

Magdalena Urbaniak Zaciekawiona BB

he, ja będę rodzić w Gliwicach. Póki co chodzę do dr Anny Stachurskiej- Muchy, z której opieki jestem bardzo zadowolona. Powiedz mi jak to jest z ubrankami dla dziecka. Jak się idzie rodzić to można mieć własne czy szpital przydziela fatałaszki? To samo dotyczy koszuli do rodzenia. Pozdrawiam:)

5. dorka_cz

dorka_cz Początkująca w BB

Hej Magda, to może ja Ci odpowiem. Rodziłam w Gliwicach w listopadzie 2011. Do porodu przebierasz się we własną koszulę. Jeśli chodzi o ubranka dla dziecka to możesz mieć własne(większość mam tak robi) jednak jeśli nie chcesz wozić swoich to w szpitalu dostaniesz szpitalne. Ponieważ mój poród był (że tak powiem) z zaskoczenia nie miałam przy sobie ubranek dla dziecka dlatego dostaliśmy szpitalne, potem mąż mi dowiózł nasze.
    pozdrawiam

6. uśmechnięta

uśmechnięta Aktywna w BB

Magda...już odpowiadam :)
    Ubranka dają...ale można też mieć swoje. Jakbyś zapomniała spokojnie ubierają w te ich. Koszulę do porodu miałam swoją, w razie cc dają taką do operacji, ale to ubierasz dopiero w momencie decyzji o cc. Pozdrawiam

7. nimitii

nimitii Fanka BB :)

dokładnie jest tak jak pisze uśmiechnięta :) naszego ubrali w taki czepek amisza jak to mąż określił :)

8. Magdalena Urbaniak

a jak wspominacie poród w szpitalu na Kościuszki? Dobrze/ źle? Na co mam zwrócić uwagę?

9. kkasia79

kkasia79 Aktywna w BB

Rodziłam tam w listopadzie 2010. Nie wiem co się od tego czasu zmieniło, czy cokolwiek się zmieniło. Poród ok, mają dużo różnego sprzętu, piłki, wanna itp, więc znajdziesz coś wygodnego dla siebie. Mąż może być przy porodzie. Ja wynajęłam położną bo nigdy nie wiadomo ile porodów może się danego dnia trafić. Płaciłam 800 zł, sama wybierałam położną, ale płaciłam szpitalowi. Jedynie co mnie dobiło to to że mnie 7 godzin trzymali przy naturalnym porodzie, chociaż główka dziecka nie wstawiła się do kanału. Dopiero po 7 godzinach była decyzja o cc. CC przebiegło super, żadnych problemów, wszystko sterylnie, czekali na moje wyniki z krwi, zanim zaczęli podawać znieczulenie zo. Tak więc raczej nic na odwal się. Mnie do tego szpitala przekonało też to że jest tam patologia noworodka, odpowiedni sprzęt i specjaliści do natychmiastowego ratowania noworodka.

10. reklama
  11. Magdalena Urbaniak

Poradźcie coś. Nie dalej jak miesiac temu bylam u okulisty, stwierdził wade -7,5 i -6,5 plus astygmatyzm. Powiedziała, że mam wysoką krótkowzroczność, ale że ona nie wypisuje wskazań do cc. Nie wiem co robić. Jestem plastykiem i oczy sa szalenie dla mnie wazne tym bardziej, że co jakiś czas mam badania wysokosciowe i z trudem dostaje zgode wlasnie z powodu zbyt duzej wady wzroku;/
    Boje się , że po porodzie wzrok mi sie pogorszy. nikt mi nie chce dac gwarancji, że tak nie bedzie;/

12. -Lorelain-

-Lorelain- Fanka BB :)

Magda - z tego co kojarzę to teraz wada wzroku nie jest przeciwwskazaniem do porodu sn, ale rozumiem twoje obawy i chyba tez w takiej sytuacji wolałabym cc. Na twoim miejscu poszłabym do innego okulisty prywatnie który będzie bardziej skłonny do wypisania skierowania. Może nawet twój ginekolog mógłby Ci kogos polecić, lub może on by Ci wypisał skierowanie na cc podciągając jakąś inna przyczynę?

jeśli chodzi o porodówkę to ja oceniam całkiem spoko. Drugi raz tez chce rodzić w Gliwicach i wszystko miałam swoje, włącznie z papierem toaletowym.

Poleć forum