reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc!

Dołączył(a)
13 Maj 2020
Postów
2
Witam. Jestem obecnie w 14 tc. Mieszkam w Niemczech mam umowę na czas nieokreślony i zameldowanie. Za 3-4 miesiące chciałabym wrócić do Polski i oczywiście w Polsce urodzić. Czy są tutaj osoby które mogłyby mi powiedz jakby to wyglądało. Czy AOK pokryje koszty porodu w PL? Co powinnam po powrocie (przed porodem w pl) załatwić (lekarz jest oczywisty). To będzie moje pierwsze dziecko i nie za bardzo się orientuję. Czy należy mi się jakiś zasiłek z Niemiec? Czy moge dostac go w Polsce? Poprosiłabym o opisanie jeśli któraś z Pan była w takiej sytuacji. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dlaczego chcesz rodzic w Polsce?? o_O W DE masz o 100%lepszą opiekę, nie jestes traktowana jak petent, dziecko w razie W ma zapewnione wszystko, nawet Zolgen S refunduje ten kraj, nie trzeba żebrać 10 mln zł od ludzi jeśli okaze sie, ze dziecko ma SMA, czego nikomu nie życzę, ale to tylko przykład. W DE w razie jakichkolwiek problemow masz dostęp do wszystkiego, w Pl - z kazdym problemem jesteś sama jako rodzic. W PL często nie dają zzo. Nie masz niczego po porodzie, wszystko wnosisz sama, rodząc, targając torbę jednocześnie i jeszcze trafiasz na zmęczonych i wypalonych pracą ludzi. No dramat. Gdybym miala mozliwosc tak jak Ty, w życiu bym nie rodzila w Pl.
Hej, ja pierwsza ciaze prowadziłam w UK . Zjechałam w 30 tygodniu lub cos w tym stylu. Dokładnie nie pamiętam bo to było 4 lata temu. Jeżeli pracujesz w Niemczech to wystarczy jak piszesz im Europejską kartę ubezpieczenia. Ta niebieska. Po drugie każda kobieta w ciazy ma ubezpieczenie "Z urzedu" o ile jest obywatelem RP. Myślę że w obecnej sytuacji bedziesz musiala przejść kwarantanne po przyjeździe ale zawsze warto zadzwonić na numer straży granicznej lub popatrzec na strony rządowe.
 
Ja mogę tylko podpowiedzieć że musisz mieć do porodu komplet badań (niewiem czego wymagają w Niemczech) są to grupa krwi, gbs, toxoplazmkza, różyczka, WZW, hiv
 
Witam. Jestem obecnie w 14 tc. Mieszkam w Niemczech mam umowę na czas nieokreślony i zameldowanie. Za 3-4 miesiące chciałabym wrócić do Polski i oczywiście w Polsce urodzić. Czy są tutaj osoby które mogłyby mi powiedz jakby to wyglądało. Czy AOK pokryje koszty porodu w PL? Co powinnam po powrocie (przed porodem w pl) załatwić (lekarz jest oczywisty). To będzie moje pierwsze dziecko i nie za bardzo się orientuję. Czy należy mi się jakiś zasiłek z Niemiec? Czy moge dostac go w Polsce? Poprosiłabym o opisanie jeśli któraś z Pan była w takiej sytuacji. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :)
lkdjjgvmn
 
reklama
Dlaczego chcesz rodzic w Polsce?? o_O W DE masz o 100%lepszą opiekę, nie jestes traktowana jak petent, dziecko w razie W ma zapewnione wszystko, nawet Zolgen S refunduje ten kraj, nie trzeba żebrać 10 mln zł od ludzi jeśli okaze sie, ze dziecko ma SMA, czego nikomu nie życzę, ale to tylko przykład. W DE w razie jakichkolwiek problemow masz dostęp do wszystkiego, w Pl - z kazdym problemem jesteś sama jako rodzic. W PL często nie dają zzo. Nie masz niczego po porodzie, wszystko wnosisz sama, rodząc, targając torbę jednocześnie i jeszcze trafiasz na zmęczonych i wypalonych pracą ludzi. No dramat. Gdybym miala mozliwosc tak jak Ty, w życiu bym nie rodzila w Pl.
 
Rozwiązanie
Podpinam się do pytania,ale u mnie sytuacja wygląda tak,że ja chcę rodzic w DE. Planuję jechać tam za kilka miesięcy a jestem teraz w 3 m.c. Mąż i ja żyjemy za granicą ale tu nam się nie podoba a tam już kiedyś byliśmy i chcemy wrócić jednakże ze urodzę pierwsze dziecko podpowiedzcie proszę gdzie trzeba się ubezpieczyć nie za miliony albo jak zdobyć niemieckie ubezpieczenie no ogólnie info odnośnie porodu i innych
 
Do góry