reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w prywatnej klinice

Powiedz mi czy na Łubinowej muszą maluszka kąpać? Pytają się o to czy nie uwzględniają zdania rodzica ?
Jak że szczepieniami? Naciskają? I co do jedzenia uwzględniają jak ktoś jest wege?
Na pewno pierwsze obmycie jest po porodzie z tej mazi płodowej, a później raz był synuś zabierany do kąpieli. Ale jeśli nie chcesz to na pewno kłócić się nie będą.

Jeśli chodzi o szczepienia to wiadomo w pierwszej dobie życia dziecka jest WZW (u nas od razu po kangurowaniu) i gruźlica. I podana została witamina K. Reszta w ośrodku zdrowia, do którego będziecie należeć. Nie pytali, ale powiem szczerze nie wiem czy przed porodem nie musiałam podpisać zgody na szczepienia. Nie wiem, bo miałam już tak silne skurcze, że mówiłam mężowi, że ma mj tylko powiedzieć gdzie podpisać i nawet nie chcę wiedzieć co to. On czytał, ja się skupiałam na akcji porodowej.
Ale akurat te szczepienia są ważne.

Co do jedzenia myślę, że nie będzie problemu ze specjalną dietą. Oni i tak mają catering z zewnątrz. Ale tutaj musiałabyś dopytać.
 
reklama
Zależy mi na nie kąpaniu malucha i nieszczepieniu, muszę ich dopytać jak to wygląda.
Na pewno pierwsze obmycie jest po porodzie z tej mazi płodowej, a później raz był synuś zabierany do kąpieli. Ale jeśli nie chcesz to na pewno kłócić się nie będą.

Jeśli chodzi o szczepienia to wiadomo w pierwszej dobie życia dziecka jest WZW (u nas od razu po kangurowaniu) i gruźlica. I podana została witamina K. Reszta w ośrodku zdrowia, do którego będziecie należeć. Nie pytali, ale powiem szczerze nie wiem czy przed porodem nie musiałam podpisać zgody na szczepienia. Nie wiem, bo miałam już tak silne skurcze, że mówiłam mężowi, że ma mj tylko powiedzieć gdzie podpisać i nawet nie chcę wiedzieć co to. On czytał, ja się skupiałam na akcji porodowej.
Ale akurat te szczepienia są ważne.

Co do jedzenia myślę, że nie będzie problemu ze specjalną dietą. Oni i tak mają catering z zewnątrz. Ale tutaj musiałabyś dopytać.
 
Rodzilam w prywatnym szpitalu w Katowicach na Lubinowej dwa razy i polecam. Ile zaplacilam? Nic! Serio. Poród na NFZ.
Chodzilam na wizyty prywatne do lekarza który tam pracuje (150zl wizyta ciazowa z usg) . Szpital jak hotel, jedzenie jak z dobrej restauracji a opieka cudowna. Udało mi się dwa razy urodzić SN bez nacinania krocza choć pierwsze dziecko rodzilam 12 godzin i urodziło się z rączka przy buzi i waga 3.5 kg, drugie bez rączki ale 4kg :-D Położone super pomagają, czulam się tam bezpiecznie. Sale dwu osobowe choć za pierwszym razem byłam sama w sali z dzidziusiem. TV i łazienka w sali na wyłączność. Pytali czy wyrazami zgodę na kąpiel noworodka i się zgodziłam bo oboje mieli długie włoski i byłam się że nie będę umiała ich w domu domyc z tej mazi. Szpital pod każdym względem na 6 polecam :-)
 
Do góry