reklama
 1. Uwaga. Jedna z BB Mamuś potrzebuje pomocy. Chodzi o życie jej córeczki Możesz pomóc? Zrób to teraz! Dziękuję

  Test gier i zabawek dla dzieci! Tylko kilka dni zbieramy zgłoszenia, więc galopem się zgłaszajcie!

  Urodziłaś w październiku? Koniecznie zrób pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.11 czekamy na październikowe maluszki!

  Zamknij powiadomienie

Poród w szpitalu Medicover - warto?

Temat na forum 'Poleć szpital, lekarza, położną' rozpoczęty przez kluseczka123, 4 Maj 2017.

Tagi:
 1. kluseczka123

  kluseczka123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witajcie,
  Bardzo proszę o opinie o tym szpitalu. U mnie szykuje się cięcie cesarskie, ale mam jeszcze dość sporo czasu na podjęcie decyzji gdzie rodzić.

  Czy warto nastawić się na poród w Medicover? Co trzeba zabrać ze sobą do szpitala? O której godzinie zwykle wykonują cesarki? O której godzinie i w której dobie po cc są wypisy? W którym tygodniu i dniu ciąży zwykle wykonują planowane cięcie? Jakie macie ogólne wrażenia z porodu w Medicover?

  Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
   
 2. JaneDoe

  JaneDoe Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rodziłam w Medicoverze i teraz drugi raz również mam taki zamiar. Nie miałam planowanego cc, tylko potrzeba cięcia pojawiła się podczas samego porodu, dlatego nie pomogę w kwestii samego planowania i godziny operacji. Ja zostałam wypisana po trzech dobach - równo co do godziny.
  Co do wrażeń, to bardzo pozytywne wrażenie robią lekarze - wszyscy, podczas każdej wizyty (w ramach porodu są również ktg w 9. miesiącu), byli bardzo pomocni i otwarci. Położne również są ok - ogólnie cały personel naprawdę zasługuje na uznanie. Po porodzie ma się spokój, ale położne zawsze pomogą, jeśli jest taka potrzeba.
  Co do potrzebnych rzeczy - najlepiej spytać na miejscu, bo być może od mojego poprzedniego porodu coś się zmieniło. Ja na pewno ponownie w Medicoverze będę w tym roku rodzić, odpuszczę tylko szkołę rodzenia, bo mam już w tym temacie doświadczenie :)
   
 3. reklama
 4. kluseczka123

  kluseczka123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  JaneDoe, dziękuję za odpowiedź. Przymierzam się do planowania pakowania torby i dlatego wolałabym wiedzieć wcześniej, a nie czekać na pierwsze ktg :) Niestety przez telefon niczego konkretnego się nie dowiedziałam. Mam sobie kupić siateczkowe gatki? Trzeba wziąć ubranka dla dziecka, czy w czasie pobytu dostępne są szpitalne? Czy jest dostępny dyżurny laktator?

  Zastanawiam się, czy powinnam spakować dwie torby - jedną na wypadek rozpoczęcia się akcji przed czasem i wylądowania w szpitalu publicznym, a drugą według listy z Medicover. Jak Ty robiłaś?
   
 5. AmMaWi

  AmMaWi Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rodziłam w medicoverze we wrześniu ubiegłego roku. U mnie poród był z powodu ciąży bliźniaczej przez planowe cc. Godzinę cesarki ustalasz z lekarzem. Ja miałam cięcie o 8 rano. Wieczorem stawiłam się w szpitalu. Położne super, lekarze kompetentni i z poczuciem humoru. Siateczkowe gatki i ubranka dla dziecka musisz mieć swoje. W przypadku braku komplikacji wypisują po trzeciej dobie. Jeżeli planowałabym kolejny poród to tylko w medicover. Jak masz jakieś pytania dawaj znać ☺
   
 6. JaneDoe

  JaneDoe Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kluseczka - to, że poród zacznie się wcześniej od zaplanowanego terminu cc, nie oznacza, że wylądujesz w państwowym szpitalu :) Ja miałam jedną torbę, spakowaną do Medicoveru, bo nie przewidywałam innego miejsca. Umowa podpisana, wszystko opłacone - tylko przyjeżdzać i rodzić :)
  Tak samo jak AmMaWi, miałam ze sobą siatkowe majtki i ubrania dla dziecka (pieluchy były na miejscu). Co do laktatora - nieco wątpię, bo w pierwszych dobach po porodzie raczej się do nie używa.
   
 7. kluseczka123

  kluseczka123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  AmMaWi, dziękuję za odpowiedź. Pamiętasz na który skończony tydzień ciąży zaplanowano u Ciebie cięcie? Czy w przypadku ciąży bliźniaczej ustalają termin wcześniej, niż przy ciąży pojedynczej?

  JaneDoe, boję się, że mogłabym nie zdążyć dojechać, ale może faktycznie niepotrzebnie się martwię :)

  Jak szybko po cięciu dostaje się dziecko do karmienia?
  Jak szybko pionizują?
  Jak jest z dostępem do wody do picia (czy pielęgniarki podają w takiej ilości, w jakiej ma się ochotę - pytam, bo przy poprzednim dziecku chciało mi się non stop pić, wystarczyło, że przystawiłam dziecko do piersi)?
  Jak wygląda kwestia posiłków?
  Czy kosmetyki dla matki są dostępne, czy trzeba mieć własne (mydło, szampon, żel pod prysznic itp.)?

  Znalazłam taką listę z konkurencyjnego Damiana, czy w Medicover jest podobna? http://www.porod.damian.pl/files/www/porod/przygotowanie_do_porodu_pl.pdf
   
 8. AmMaWi

  AmMaWi Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U mnie na początku cesarka była zaplanowana na koniec 39 tygodnia. Termin ustalałam w 20 tygodniu przy kwalifikacji do porodu. Ale ja na kwalifikacje zgłosiłam się bardzo wcześnie, że względu na ciążę blizniaczą. Dzieci do karmienia dostałam od razu po przewiezioniu z sali pooperacyjnej. Wcześniej zajmował się nimi mąż, który był przy cesarce. Każą dużo pić i z tego co pamiętam dostawałam mała butelkę do posiłku. Na korytarzu jest baniak z wodą pitną i można też z niego korzystać. Ja wolałam swoją wodę bo miałam z ustnikiem do picia i było mi wygodniej. Mydło jest dostępne w łazience, ale żel i szampon trzeba mieć swój. Pionizacja była po jakichś 9 godzinach. Położne pomagają wstać i się wykąpać. A następnego dnia rano zdejmują cewnik. Przez pierwszy dzień nie można jeść drugiego dnia jest Kleik i Sucharki. Kolejne dni wybiera się dania obiadowe z menu.
  Lista potrzebnych rzeczy jest bardzo zbliżona.
   
 9. kluseczka123

  kluseczka123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  AmMaWi, dziękuję za opis :) Przygotuję sobie torbę według listy damianowej, najwyżej dołożę później to i owo! Wiesz może czy w szpitalu jest wifi dostępne dla pacjentów? Może bym sobie wzięła laptopa żeby jakoś przetrwać te kilka dni :)
   
 10. reklama
 11. AmMaWi

  AmMaWi Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  WiFi oczywiście jest dostępne ☺. Ja też myślałam że będę się nudzić i wzięłam tablet i książkę. Ale czas tak szybko zleciał że ani jedno ani drugie u mnie się nie przydało ☺. Dzieci oddawałam na noc na oddział noworodkowy i padałam. Jak przypomnę sobie jakie to były kruszynki malutkie, jak się bałam pierwszej pieluchy i pierwszego przebierania. A teraz mam już 7.5 miesieczne pełzaki ☺
   
 12. kluseczka123

  kluseczka123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zatem poprzestanę na książce, przynajmniej oczy odpoczną od ekranu ;)

  W którym skończonym tygodniu miałaś cesarkę? Napisałaś, że na początku była zaplanowana na koniec 39 tygodnia i ciekawa jestem, czy tak długo wytrzymałaś? :) Fajnie takie podwójne szczęście i to za pierwszym razem :)

  Mam jeszcze pytanie co do ceny porodu - na stronie jest podana cena pakietu, ale czy w tej kwocie faktycznie można się zamknąć, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat?
   

Poleć forum