reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORÓD w szpitalu RYDYGIERA w Krakowie

Dziewczyny macie może listę rzeczy do porodu w szpitalu Rydygiera? Pamiętam, że jak rodziłam w 2016 to taka lista była do ściągnięcia z ich strony, a teraz nie mogę jej znaleźć

A jeśli zastanawiacie się nad porodem w tym szpitalu to ja polecam, wybrałam go co prawda ze względu na bliskie miejsce zamieszkania, ale byłam bardzo zadowolona z położnej i lekarzy. Jedynie opieka poporodowa pozostawiała wiele do życzenia, ale przy wsparciu męża i rodziny, niemiłe pielęgniarki można olać ;) To co najważniejsze to kompetentni lekarze i dobra opieka nad maluszkiem
 
reklama
Nie wiem na ile jest to aktualna lista, ale taką znalazłam.
 

Załączniki

  • IMG_3851.JPG
    IMG_3851.JPG
    277,3 KB · Wyświetleń: 1 562
Czy mogłabym prosić o informacje dotyczące stanu wyposażenia sal po remoncie? Czy wszystkie sale poporodowe mają już łazienki? Czy w salach porodowych jest dostępne tzw. krzesło porodowe?
Niestety opisy oddziału na portalach są sprzed kilku lat.

Odnośnie szkoły rodzenia:
Czy polecacie szkołę rodzenia przy szpitalu? Jak duże znaczenie ma aby przejść kurs właśnie w szpitalu, w którym planujemy rodzić? Polecacie jakieś sprawdzone szkoły w Krakowie?
 
cześć wszystkim, ja również podbijam pytanie pani wyżej o szkołę rodzenia.

Dodatkowo, czy któraś z was rodziła w szpitalu Rydygiera nie mając tam lekarza prowadzącego? Chodzę do lekarza prywatnie, który obecnie nie przyjmuje w żadnym z krakowskich szpitali. Na wizycie w poradni gin-poł w rydygierze byłam raz na początku ciąży, ale niestety lekarka była okropna, badanie bardzo bolesne i do tego przy uchylonych drzwiach, nie chciała dać mi skierowanie nawet na morfologię. Zwątpiłam. Całą ciążę prowadzę więc prywatnie, termin mam na marzec.
 
Uczęszczałam do szkoły rodzenia w Rydygierze i z perspektywy czasu widzę, że mało tematów było poruszonych .Dużo mówiono o porodzie i jak wygląda to u nich. Mało było o pielęgnacji noworodka.
Nie miałam też lekarza prowadzącego u nich, rodziłam z dyżurująca lekarka. Jeśli piszesz o tej samej lekarce w poradni, u której byłam na ktg to mogę Cię uspokoić, że nie dyżuruje ona na oddziale
 
reklama
Ja też decydując się na poród w Rydygierze, wybrałam się do szkoły rodzenia do tego szpitala. Położna prowadzącą kurs bardzo konkretna i doświadczona - przychodzi do nas teraz na wizyty. Polecam takie rozwiązanie jeśli kogoś interesują konkretne procedury obowiązujące w tym szpitalu - można wtedy dopytać np o szczepionki i konkretne postępowanie.
Wiedza faktycznie może komuś wydać się okrojona, ale położna daje czas na pytania, więc jeśli ich nie ma, założenie jest zeprzyszli rodzice wszystko wiedzą. Polecam zadawać pytania nawet jeśli wydają wam się głupie.
Ja rodziłam w Rydygierze przez CC bez umówionej położnej ani lekarza (decyzja o CC była nagła, miałam rodzić naturalnie) i nie mam większych zastrzeżeń. Warunki faktycznie świetne po remoncie, personel lekarski jak w każdym szpitalu, zależy na kogo się trafi. Dzieci dobrze zaopiekowane. Polecam jednak dbać o swoje interesy jeśli chcecie "niestandardowej" opieki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry