reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Uu marnie ci się trafiło faktycznie :(
Chodziłaś tam wcześniej na wizyty czy ktg czy tak z ulicy po prostu poszłaś?
 
reklama
W zeromskim dostaje się dziecko zaraz po cc.. w sumie rozumiem kilka godzin ale cała dobę? To na pewno utrudnia laktacje a poza tym dla dziecka pewnie też nie za fajnie tak bez mamy...
 
Spędziłam właśnie kilka dni na patologii i poziom wam że bajka. Personel bardzo bardzo miły. Wszystko tam działa jak w zegarku. Jedzenie pyszne...
Trudno mi uwierzyć żeby porodówka wyglądała inaczej.
 
No ja też byłam tam na patologii i byłam bardzo zadowolona z opieki. Ale rodzic się tam nie zdecydowałam.
 
Thriade, czy możesz napisać gdzie rodziłaś i czy byłaś zadowolona? Dlaczego zrezygnowałaś,nie żałujesz?
Ja całą ciążę nastawiałam się na Ujastek, ale teraz mam wielkie wątpliwości. Byłam tam na KTG i rzeczywiście na IP masówka straszna, poza tym miałam wrażenie, że jak się ma tam swojego lekarza to jest się jednak inaczej traktowanym. Ja nie miałam i spędziłam tam pół dnia. Wiem, że to za mało, by wystawiać opinię, ale niesmak pozostał...
 
Dorka22 jesli chcesz urodzic szybko to jedz na ujastek. Zmedtkalizuja porod i jak bedzie wg nich juz za dlugi zrobia Ci cesarke. Tez przez pol ciazy nastawialam sie na ujastek, ale wybralam zeromski i nie zaluje. Zalezalo mi na jak najmniejszej medykalizacji i udalo sie.
 
Dzięki Quchasia za odpowiedź! Mi też się marzy poród naturalny, bez zbędnych interwencji. Choć wiem, że to się łatwo mówi, jeśli wszystko toczy się dobrze. Bo czasami coś się nie posuwa do przodu i cesarka to konieczność, a wtedy lepiej męczyć się krócej niż kilkanaście godzin i narażać zdrowie dziecka...
Ciekawe tylko, ile wg Ujastkowych lekarzy trwa poród, który jest już za długi...

Zdziwiły mnie też Wasze wpisy o braku możliwości kangurowania dziecka zaraz po porodzie - myślałam, że teraz to już jest standard (zwłaszcza w takich nowoczesnych szpitalach, za jaki ma się Ujastek). W Żeromskim chyba nie ma tego problemu. Może jeszcze uda mi się odwiedzić ten szpital i podjąć decyzję :)
 
reklama
Z tego co wiem to na ujasku za dlugi porod to taki gdzie potzrebuja zwolniic sale porodowa. Oczywiscie nie mozna generalizowac;)

Ja mialam takie postanowienie ze jakbym rodzila po terminie to wybralabym ujastek zeby dlugo malej nie meczyc. Ale ze zebralo mnie dzien pRzed to pojechalismy do zeromwkiego:) niestety tak jak piszesz nie da sie niczego zaplanowac, sama jwstem tego przykladem. Mialo nie byc nacinania krocza ani wypychania dziecka a skonczylo sie inaczej. No ale po wszytskim lekarka rozmawiala ze mna, ze ma nadzieje ze rozumiem ze spowodowane to bylo zagrozeniem zycia malej (spadalo jej tetno). I to nie byl moj lekarz prowadzacy tylko lekarka z przypadku. Milo jak ktos traktuje czlowieka jak swiadomego pacjenta a nie tak kolejna rodzaca do obrobienia..
 
Do góry