reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
Kwalifikacji dokonuje zespół lekarzy. Są tylko w poniedziałek i środę. Znajdziesz to info na stronie Ujastek. Przy rejestracji na kwalifikacje (telefonicznie) pytają kiedy zaczyna się 36 tc i zapisują w tym terminie, wiec dobrze zadzwonić wcześniej np. w 32 tc. Przychodząc do kwalifikacji musisz mieć ze sobą skierowanie od swojego lekarza, kartę ciąży, dowód osobisty. Na stronie Ujastka na liście potrzebnych dokumentów są też wyniki badań z tygodnia ciazy np. chorób zakaźnych, GBS ale u mnie ich nie ogladali. Ja i inne mamy zabrałam komplet wszystkich badań z przebiegu ciąży i tak chyba powinni być.
 
Też się wybieram tam rodzić w październiku, ale mam coraz więcej wątpliwości po tym co czytam na temat izby przyjęć -nie chciałabym po odejściu wód czekać na izbie 6 czy 8h tak jak to się innym dziewczynom zdarzało... przecież dziecku w tym czasie może stać się krzywda...
 
Witam, planuje pod koniec października rodzić w ujastku, jestem zapisana na kwalifikacje do cc, czytałam już tutaj jak to wygląda, jednak nurtuje mnie jedno czy zdarza się odmowa ? Dodam że mój lekarz nie pracuje aktualnie w żadnym szpitalu..
 
Witam, planuje pod koniec października rodzić w ujastku, jestem zapisana na kwalifikacje do cc, czytałam już tutaj jak to wygląda, jednak nurtuje mnie jedno czy zdarza się odmowa ? Dodam że mój lekarz nie pracuje aktualnie w żadnym szpitalu..

Ja właśnie w poniedziałek idę na kwalifikacje do cesarskiego cięcia (z powodu dużego dziecka), z tym, że moja lekarka prowadzącą pracuje w tym szpitalu i ustaliła mi wstępnie termin na 26 września. Mogę dać znać jak ta kwalifikacja obecnie wygląda i czy jest możliwe że odmówią. :)
 
reklama
Witam, planuje pod koniec października rodzić w ujastku, jestem zapisana na kwalifikacje do cc, czytałam już tutaj jak to wygląda, jednak nurtuje mnie jedno czy zdarza się odmowa ? Dodam że mój lekarz nie pracuje aktualnie w żadnym szpitalu..

Moj lekarz mi mówił ze jeszcze nigdy mu sie nie zdarzyło żeby Ujastek odmówił wykonania CC. Słyszałam ze wlasnie Ujastek i na Kopernika są najprzychylniej nastawione do cesarek „na zimno”, jeśli na przykład masz skierowanie względne (np. Stan po wcześniejszym CC). Jeśli bezwzględne to chyba nie mogą odmówić?
Ja miałam wlansie skierowanie względne ale kwalifikacja wyglądała dokładnie tak jak juz ktoś tu opisywał, szybko 5 minut i po wszystkim, nikt nie próbował mnie namawiać na próbę porodu siłami natury. Myśle ze im to nawet na rękę bo kasa kasa :)
 
Do góry