reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Od 3 tygodni chodzę co tydzień do mojego lekarza na KTG: KTG 40 min+badanie ginekologiczne (rozwarcie, ph pochwy)+szybkie USG( pomiar ilości wód, ogolnie podglad dziecka bez pomiarów)=40pln
Wczorajsza wizyta byla ostatnia przed CC. Dla mnie KTG to normalka lekarz moze sprawdzić jak to mówi "dobrostan dziecka" ale jak jutro masz cesarkę nie masz regularnych skurczy a dziecko się normalnie rusza to juz ktg zbędne.
 
reklama
Do ReniaMA : Dziękuje Ci bardzo, uspokoiłam się troszkę tym co mi napisałaś,rzeczywiście jak miała wizytę u ginekologa 2 tygodnie temu to miała badanie gin. powiedziała że wszystko ok, a ruszy czuje stale a skurczy nie mam, wiec pewnie dlatego nie wysłali mnie na KTG... Ale jak już pisałam wcześniej , mam już stracha przed jutrem wiec... Życze powodzenia Buziaki
 
teresa85 i ReniaMa, trzymam za Was i Wasze Maluszki kciuki :-). W weekend będziecie już mamusiami :-).
Podzielcie się proszę po powrocie do domu doświadczeniami. Mnie czeka cc na Ujastku 25 lipca i chętnie poczytam.
 
dziewczyny te dni otwarte co sa to trzeba byc na 15 i trwaja do 17, czy mozna przyjsc np o 16? jak to jest?

a i wiecie moze jakie maja podjescie do kobiet ktore nie chca karmic piersia? zostane tam od razu pobita czy raczej nie ma problemu? ;p;p

orientujecie sie moze jaka jest cena za sale poporodowa pojedyncza? :)))
 
Z tego co koleżanki mi mówiły, to tam lubią dokarmiać butelką, więc nie powinno byc problemu z takim karmieniem, ja się obawiam, że własnie dokarmią mi malucha bez mojej wiedzy, a ja nie chcę z tego względu, że będzie na 99% alergik a pepti oni nie dokarmiają, no a ja chcę karmić piersią tak jak starsze dzieci
 
Czesc Dziewczyny, bardzo sie ciesze ze znalazlam to forum. Mialam sporo dylematow zwiazanych z wyborem szpitala, a jesli chodzi o Ujastek to glownie z powodu oblozenia i opieki po porodzie. Ale koniec koncow raczej tam bede rodzic, zwlaszcza ze mam najblizej. No i wszystkie Wasze opinie byly pomocne w podjeciu decyzji :)
To bedzie moj pierwszy porod i tak jak wiele z Was jestem troche przerazona, glownie tym jak zniose bol (chcialabym rodzic bez znieczulenia). Ale jak juz potwierdzilyscie wielokrotnie, wszystko wyjdzie "w praniu" :)
Boje sie tez pęknięcia lub naciecia a raczej tego co bedzie po.. Perspektywa lewatywy tez nie jest przyjemna (to musi byc strasznie krepujace..) ale perspektywa wyproznienia podczas porodu jeszcze mniej mi sie podoba wiec chyba nie bedzie wyboru :)
Na razie Wasze informacje w duzym stopniu zaspokoily moja ciekawosc, ale mam jedno pytanie: skad wiecie ze dzidzia w brzuszku ma czkawke??? pierwszy raz o tym slysze :) chyba ze cos zle zrozumialam..
Pozdrawiam goraco
 
Nie miałaś nigdy wrażenie, że dzidzia ma czkawkę? Brzuch wtedy rytmicznie drga w rytmie takim, jakbyś sama miała czkawkę . A w którym tygodniu jesteś, może jeszcze za wcześnie na czkawkę?
 
Basia-75, jestem w 26 tygodniu. Moze ruchy, ktore do tej pory czulam i widzialam byly zbyt krotkie i nie tak regularne jak na odczuwanie czkawki:-) Albo jeszcze rzeczywiscie za wczesnie, zeby to byla czkawka.
 
Wydaje mi się, że w 26 tygodniu już czułam jak dziecko podskakuje podczas czkawki. Ale wszystko zależy i od wielkości dziecka, i od jego ułożenia. Na pewno jak przyjdzie czas czkawki nie pomylisz z niczym innym :-). To takie rytmiczne lekkie uderzanie od środka. Ja osobiście nie lubię tego, a mój mały czkawkę ma kilka razy dziennie.
 
reklama
dziewczyny te dni otwarte co sa to trzeba byc na 15 i trwaja do 17, czy mozna przyjsc np o 16? jak to jest?

a i wiecie moze jakie maja podjescie do kobiet ktore nie chca karmic piersia? zostane tam od razu pobita czy raczej nie ma problemu? ;p;p

orientujecie sie moze jaka jest cena za sale poporodowa pojedyncza? :)))
nie musisz być na 15 bo raczej uzbiera się jeszcze przynajmniej jedna grupa na kolejną turę
co do karmienia to zupełnie nie ma tam presji na karmienie piersią i buteleczki z mleczkiem do dokarmiania są ogólnie dostępne
a co do sali jednoosobowej to wiem że taka gdzie mąż może zostać + wyżywienie dal niego to kosztuje 300 zł ale ile zwykła 1-osobowa to nie wiem bo ja na pewno nie chciałabym być sama
 
Do góry