reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Paja, sorki nie pamietalam ze to Ty a nie mialam sily szukac wstecz.. :) A moglabys cos wiecej napisac o tych wizytach poloznej na NFZ? Ile ich przysluguje? o ile po porodzie rozumiem do czego moze byc pomocna polozna, to w czym moze pomoc w domu przed?? ;-)

Czy ktoras z Was dawala/ma zamiar dac poloznym swoj plan porodu na papierze czy tylko jakies ustne preferencje?? bo nie wiem jak to funkcjonuje na Ujastku a nie chce sie tez wypuszczac.. :)
 
reklama
Martuska, ja tez na poczatku myslalam o porodzie do wody i tez sie zdziwilam ze to takie niby skomplikowane ze tego nie stosuja.. A przeciez to w znacznym stopniu ulatwia porod prawda? No ale coz.. do mojego porodu na koniec wrzesnia raczej nie mam co liczyc ze cos sie zmieni.
 
Jasmina, Ty lepiej poproś lekarza, żeby Ci uświadomił co to jest cesarskie cięcie :tak:. To jest operacja! Jak dla mnie przez pierwsze 2-3 doby ból nie do opisania. A ja na pewno nie mam niskiego progu bólu ze względu na moje bóle dyskopatyczne. Przez kilka dni można zapomnieć o kichaniu, kaszleniu i śmianiu się :-p. No ale skoro dla Ciebie to mniej do przejścia niż zdrowy naturalny poród to bądź modna i daj się pociąć ;-)
 
Wiem że to jest operacja, i to poważna. Nie chcę się rozwodzić nad pozostałymi powodami mojej decyzji. To ja będę potem cierpieć i to moja decyzja nie bynajmniej nie podyktowana modą. dzięki za pomoc:) pozdrawiam wszystkie mamusie :)
 
Madzia82o nie wiem ile wizyt przedporodowych przysługuje - tutaj masz ich stronkę Edukacja przedporodowa . My nie będziemy chodzić na szkołę rodzenia i mamy kilka/kilkanaście pytań, chcielibyśmy żeby nam wcześniej pokazała jak małą kąpać itp.
 
Hej dziewczyny :-)

ja tez myślę o Ujastku... Co prawda ja jeszcze mam czas, bo termin mam na styczeń, ale powoli zaczynam o tym myśleć... Ja chciałam iść do szkoły rodzenia, ale bardziej ze wzgledu na mojego m, bo chciałabym,żeby był przy mnie, a wiem,że się tego boi i chciałabym Go jakoś powoli i płynnie wprowadzić w to, ale ta wizyta położnej w domu tez jest ciekawa... Tylko zastanawia mnie właśnie jakiej pomocy udziela przed porodem...
 
Paja tak, tak chodzę do dr gołabka :) i nie zamieniłabym go żadnego innego... kiedyś moja bratowa chodziła do Jaworskiego... do niego bym za darmo nie poszła...
ja planuje rodzić ze znieczuleniem, własnie bede chciała pogadać z Gołabkiem kto o tym decyduje bo ost do chadza mnie słuchy że położne strasznie odradzają itp
Madzia82o poruszyłaś temat plan porodu, sama sie o nim dowiedziałam ost i mi sie to spodobało. Może któraś z was ma wiecej info na ten temat?


 
reklama
Właśnie wyszły ode mnie dwie przyjaciółki - obydwie rodziły na Ujastku, jedna dwa lata temu, druga 6 tygodni temu. Obydwie mówią, że pomimo presji nie nacinania rutynowego, na Ujastku tną wszystkie pierworódki. A ja nie chcę.... Chcę żeby położna starała się ochronić krocze....
 
Do góry