reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porod w szpitalu w brukseli;)

evka26

szczęśliwa mamusia
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
16
Miasto
brx
witam serdecznie;)
czytalam ostatnio na forum o kosztach pobytu w szpitalu i formalnosciach z nimi zwiazanych,wypowiedzi byly pisane jednak 4 lata temu:-( czy moze ktoras z mamus przyszlych lub obecnych orientuje sie czy cos sie zmienilo od tamtego czasu?? i czy moze ktos ma numery i adresy aktualnych polskich ginekologow??? z gory bardzo dziekuje za wszelka informacje i pozdrawiam:-D:-)ps;dodam ze bede niebawem podpieta pod ubezpieczenie pod :-)nieoficjalnego jeszcze meza;):-)i jestem w ciazy z drugim dzieckiem jednak pierwszym ktore chce urodzic w brukseli;)
 
reklama
ja rodzilam w brukseli 9 mies temu. ginekologa mam polaka i jestem z niego zadowolona nazywa sie dr.Janowski tel.0227342990 (w recepcji mowia po francusku albo angielsku). ja posiadam dodatkowe ubezpieczenie szpitalne Hospitalia + i wlasciwie nie placilam za porod. rodzilam w szpitalu cavel, pokoj mialam jedynke z prysznicem i ubikacja. rachunek przyszedl mi 3200 euro ale jaki pisalam ubezpieczeniz pokrylo prawie wszystko.
 
nanny81
dziekuje,mam jeszcze pytanie odnosnie kosztow takiej wizyty i czy badania mialas w to wliczone i jakie badania??oraz czy moglabys podac mi adres, jeszcze raz dziekuje,i pozdrawiam;):-)
 
koszt wizyty to 60 eu z usg a chyba 40 lub 50 bez (mutualite zwraca okolo 20 euro). lekarz na miejscu pobiera ci krew do badania a ty rachunek dostajesz do domu moj zawsze wynosil w okolicach 17 euro (jak posiadasz mutualite). jakie badania to nie wiem bo wyniki laboratorium przesyla do lekarza. na koniec ciazy jak dostalam "karte ciazy" to tam byly jakies wypisane ale to wszystko po francusku wiec nie wiem. napewno robione mialam na toxoplazmoze i paciorkowca. adres to av.plasky 165 1030 bxl. na Belgia.net dowiesz sie wiecej co do porodow i poznasz opinie innych dziewczyn :)
 
no wlasnie tam czytalam i mnie zamurowalo jest jeden wielki chaos;)jednak zrobie tak jak Ty zglosze sie do niego mam adres wiec nie jest zle,mam nadzieje ze sekretarka mowi po angielsku bo francuskiego dopiero zaczynam sie uczyc az wstyhd sie przyznac;)pozdrawiam i dziekuje
 
po mapie patrzylam ze bede miala spory kawalek z anderlechtu,moze ktos zna link na stronke z rozkladami tramow?? znzlazlam tylko dojazd metrem do montgomery z przesiadka na diamanta potem dojsc kawalek,moze inne polaczenie??
 
reklama
Do góry