reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze

aaaczarna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Listopad 2012
Postów
186
Witam, mieszkam od kilku ładnych lat w tym mieście. Teraz z powodu ciąży zaczęłam się interesować porodówka w tym mieście. Nie mam żadnej koleżanki która tu rodziła więc szukam opinii na forum. Szukałam na innych forach jednak wiele opinii jest z przed 5 lat. Są one tragiczne. Że jedna z pielęgniarek zaraża dzieci gronkowcem, że obsługa jest straszna, położne to totalna klapa, wręcz dużo postów jest przerażających a kobiety piszą w prost nie rodźcie tam i proponują szpital w kowarach. Jednak wiele opinii wiązało się z tym że pracował tam doktor Błażko. Kilka lat minęło i ten lekarz już tam nie pracuje za to robi w jg. Skoro to się zmieniło to mogło sie zmienić wiele rzeczy. Ja jestem kompletnie zielona to mój 1 poród. Chce rodzinny z mężem. Raczej nie pójdziemy do szkoły rodzenia bo mój pracuje w czterobrygadówce i ma skomplikowane pory pracy i połowę byśmy omineli. Nie wiemy za co się placi ani nic. Dodatkowo lekarz prowadzący ciąże nie pracuje w szpitalu. Prosze o opinie.
 
reklama
Ja mieszkam w Jeleniej, znam kilka dziewczyn, które rodziły w naszym szpitalu całkiem niedawno i żadna nie narzekała. Nie przejmuj się, nie czytaj za dużo forów bo często opinie są grubo przesadzone :-) Mnie prowadzi lekarz, który pracuje w szpitalu więc jestem całkiem spokojna. Ciebie też chcę uspokoić, wszystko będzie dobrze! Naprawdę żadna z moich znajomych nie była załamana opieką, a wręcz przeciwnie - chwalą ją sobie więc głowa do góry!!! Damy radę :-)
 
Poza tym to chyba nie jest tajemnicą (a już na pewno nie w JG), że niestety lepsza opieka jest w szpitalu jeśli chodzisz też prywatnie do lekarza w nim pracującego... Może warto to wziąć pod uwagę. Przykre to jest, ale niestety prawdziwe... :-(
 
Tak wiem o tym. Tyle że ja nie wiem czy chce rodzić w jg. W sumie podoba mi sie jedna opcja porodów z kowar. Poza tym czytając opinie o jg to nie wiem czy to by było dobre rozwiązanie.
Moze znajdą się jakieś mamusi rodzace już w jg
 
Ja niedługo będę rodzić w Jeleniej, więc podzielę się tym co wiem. Sama rozważałam poród w Kowarach, ale ostatnio rodzące koleżanki miały dobre opinie o Jeleniej. Po pierwsze rodzić możesz z mężem, bez problemu (w tej ostatniej fazie) na "sali porodów rodzinnych" albo na ogólnej porodócwe, mąż zawsze może Ci towarzyszyć. Po porodzie dziecko jest z Tobą na sali 2- lub 1-osobowej (rooming-in) o ile wszystko jest w porządku. Generalnie polecam przyjście do szkoły rodzenia, nawet bez męża, zajęcia są w poniedziałki i czwartki na 17, bezpłatnie, wystarczy tylko skierowanie od lekarza. A na pierwsze zajęcia nawet bez.

A na kiedy masz termin ?
 
ja mam termin dopiero na 7 lipca. Jednak już się interesuje co i jak , wiem ze za niektóre opcje trzeba płacic i to nie do końca tak mało
 
Ja bym się zastanowiła nad porodem w Kowarach. Z własnego doświadczenia wiem, że opieka jest super, wiele koleżanek tam rodziło. A w Jeleniej? No cóż, chyba tylko 1 znajoma mówiła że było ok, zresztą nie bez powodu się słyszy że tu taśmowo na cesarki biorą. Jak leżałam tam w ciąży (2 miesiące przed terminem) to pod ktg trzymały mnie przez godzinę, zapominali o pacjentkach, na wypisie miałam "zagrożenie przedwczesnym porodem", zero lekarstw ani wskazań no i urodziłam prawie 5 tygodni za wcześnie. Zdecydowanie polecam Kowary.

 
@ aaaczarna patrząc na fotki i opinie o personelu w Kowarach - tam się wydaje sympatyczniej...

Ja przed Wielkanocą będę rodzić w Jeleniej, to zdążę się podzielić swoimi wrażeniami.:happy:
 
to czekam na opowieści. Znalazłam opinie nowsze bo z 2012 i są już lepsze od lat poprzednich chociaż nie jakieś same super
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy,
Sama rodziłam 9 lat temu w szpitalu w Jeleniej i nie mogę złego słowa powiedzieć ani na obsługę porodu, ani na personel oddziałowy. Dodam, że lekarz prowadzący nie pracował w szpitalu, nie miałam wykupionej opcji porodu rodzinnego. Teraz spodziewam się kolejnego dziecka i zamierzam rodzić również w Jeleniej. Słyszałam jednak, że nie ma już opcji porodów rodzinnych ani posiadania własnej położnej. Podobno było to niezgodne z prawem. Wolałabym zapłacić i liczyć na komfort, więc trochę przeraża mnie brak możliwości dobrania położnej i rezerwacji jednoosobowej porodówki. MOże któraś z Was ma jakieś info na ten temat - będę wdzięczna.
POZDRAWIAM:) :-)

Aha, kilka moich koleżanek rodziło również w Kowarach. Opieka dlatego wydaje się być pozornie lepsza, ponieważ rodzi tam jedna pacjentka na kilka dni, więc położne będące na dyżurze - ma dla siebie. Natomiast warunki bytowe są niestety nieporównywalnie gorsze niż w Jeleniej. Sprzęt neonatologiczny również.
 
Ostatnia edycja:
Do góry