reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w wodzie

pati80

MAMA SIERPIEN'06 MISI
Dołączył(a)
6 Grudzień 2005
Postów
805
Slyszalam ze jest dobry dla dzidzi z wod plodowych wychodzi do wody a dla matki odprezajace co wiecie na ten temat?u nas w Poznaniu juz jest taki porod ale nie wiem ile kosztuje? ;)
 
reklama
pati od dawien dawna wiadomo , ze woda odpreza i uspokaja , lagodzi bole porodowe, skurcze , choc moze nie takim stopniu jakbysmy sobie tego zyczyly , tzn. nie do konca ;) dziecko nie doznaje takiego szoku jak po przyjsciu " bez wody"
podobno wplywa dobroczynnie na mame i na dzidziusia tez , co do kosztow to nie mam zielonego pojecia , najpier sprawdz gdzie w twoim miescie mozna to zrobic , w ktorym szpitalu i ile to dodatkowo kosztuje , a moze wcale nie trzeba dodatkowo placic????

ale przeciez mamy jeszcze troszke czasu do tego waznego dnia , juz teraz sie zastanawiasz???
 
Slyszalam ze w Gdansku np jest to koszt okolo 200 zlotych, wiec nieduzo jak na zmniejszenie boli porodowych i zafundowanie dzicku mniejszego szoku...
 
czesc dziewuszki, ja jestem ubiegłoroczna sierpniówka i tak sobie do Was zajrzałam...
Ja też słyszałam o dobrym wpływie porodu w wodzie na dziecko, a ostatnio rozmawiałam na ten temat ze znajomą położną i ona mówiła, że odradza coś takiego. Owszem, szok może dla dziecka mniejszy, ale jak sobie łyknie takiej wody z krwią i np. resztkami kału (bo w trakcie porodu różnie bywa), to nienajlepiej dla niego. Mówiła, że była przy takim porodzie, że zdrowe, piękne dziecko dostało chyba tylko ze 6 pkt w skali Apgar, bo się zachłysnęło wodą przy porodzie.
Natomiast fajną sprawa jest posiedzenie w wodzie w trakcie akcji porodowej. Woda faktycznie łagodzi bóle, ale też łagodzi skurcze i może hamować akcję porodową, dlatego też lekarze nie każdemu na wannę pozwalają. Ja przy pierwszym porodzie miałam możliwość dwa razy wejść do wody, przy drugim już mi nie pozwolili. Pozdrawiam
 
Do góry