reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w wodzie.

muuuum_to_be

Mama Janka
Dołączył(a)
7 Listopad 2012
Postów
298
Miasto
Worthing/UK
Hej dziewczeta...
Mam nadzieje ze znowu nie powielilam tematu na forum, jesli tak to przepraszam, ale szukalam go w wyszukiwarce i w odzielnych rozdzialach poswieconych temu tematowi i nic nie znalazlam. A jestem nim baaardzo ale to baaardzo zainteresowana!

Mozemy opisywac tutaj wszystko co o nim wiemy, chcemy sie dowiedziec i opinie naszych znajomych oraz mamusiek ktore to przezyly. Ja moze nie osobiscie, ale w TV widzialam takich porodow kilka( od razu polecam dla mam z UK program 'one born every minute' :) i bardzo bym pragnela takiego porodu. Mysle ze jest 'przyjemniejszy' o ile porod mozna nazwac przyjemnym a woda lagodzi te najbolesniejsze momenty. Ogolnie tez slyszalam bardzo dobre opinie o takim sposobie rodzenia i wiele znajomych tez tak walsnie wybiera.

Ale jak to jest naprawde?
 
reklama
Też oglądam ten problem i dzięki niemu spokojniej podchodzę do swojego porodu,:) A co do porodu w wodzie, też jestem bardzo ciekawa jak to działa...
 
Z tego co gdzies wyczytalam to jedna z zalet porodu w wodzie jest to iz dziecko nie wychodzi odrazu z wod polodowych na "suchy swiat" tylo najpier w wody ktora nie jest tak gesta jak wody plodowe i potem dopiero na suchy lad... dziecko sie nie ma prawda udusic bo dalej oddycha przez pepowine. Co prawda taki porod zaleca sie tylko przy ciazach prawidlowych bezkomplikacji. Czesco na samym poczatku porodu znajdzie sie cos co nie pozwala na porod w wodzie. Czesto kobieta "wymieka" bo widzi krew i wydzieliny porodwoe ktore w wodzie sa rozzedzaja i wydaje sie ich byc wiecej
 
a wlasnie o tym nie pomyslalam ze to wszytsko co ze mnie wyleci przed dzieckiem bedzie w wodzie plywalo, ale chyba to nie bedzie takie zle- oby za duzo krwii nie bylo bo to mnie odstrasza. Ja jak na razie mam ciaze bez zadnych powiklan ani komplikacji, wiec mysle ze sie zaliczam do kobiet ktore moga w wannie rodzic.
 
Ja również słyszałam dużo pozytywów o porodzie w wodzie!

Ale jak przyszło co do czego to na jednej z porodówek, która odwiedziłam będąc w ciąży, a w której moją uwagę przykuła wypasiona wanna na sali porodowej, oznajmiono mi, że rzadko praktykują ten typ porodu ze względu na ryzyko zarażenia... :crazy:

Jedno wiem na pewno to że poród w wodzie nie jest możliwy po odejściu wód płodowych właśnie ze względu na te infekcje.

Muuuuuuum to be, dałaś mi ochotę zgłębienia tego tematu! Jak znajdę ciekawostki to zamieszczę je na moim blogu www.szczesliwaciaza.com na którego serdecznie zapraszam!
 
reklama
HEJ
Napisze o swoich odczuciach bo miałam trzeci poród w jednym z angielskich szpitali. Poród odbył się w wodzie, wody odeszły mi w wodzie, i były czyste a wszelką krew itp zobaczyłam dopiero jak trzymałam już synka w ramionach. Rodziłam w pozycji dla mnie wygodnej i okazało się że bynajmniej nie na plecach bo tak bolało bardziej. Ułożyłam się na klęczkach oparta o brzeg wanny. Syn urodził się 4,5kg i troszkę popękałam. Oprócz wody ból niwelował tzw. gas&air czyli chyba głupi jaś. Jak wstawałam to ból był większy więc na pewno woda bardzo pomaga. Był moment że chciałam dostać zzo ale musiałabym przejść do zwykłej sali a jak tylko wstałam to zaczęło mnie bardziej boleć więc poród ostetecznie spędziłam w wannie. Mogłam robić co chciałam ale jak już dziecko wychodzi to można być albo pod powierzchnią wody albo nad nią. Wspominam bardzo miło i planuję czwarty poród w wodzie.... Mam nadzieję że pomogłam
 
Do góry