reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Cześć dziewczyny :)
Termin porodu mam na styczeń i właśnie zastanawiam się nad wyborem szpitala :) macie może jakieś większe informacje na temat tych dni otwartych? W jakich godzinach itd ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji...
 
reklama
Czesc , nie mogę znaleźć na stronie informacji o wyprawce do szpitala, wiecie może co trzeba zabrać?
Przede wszystkim wyniki badań, karta ciąży, dowód osobisty.

A tak to standardowo - koszula do porodu i na oddział, jakiś szlafrok czy co lubisz, klapki, kosmetyki, majtki siateczkowe plus podkłady poporodowe.

Dla dziecka pieluszki, chusteczki ew krem do pupy. Możesz swoje ubranka, nie musisz.

Sztućce, kubek, ew. talerzyk by sobie przełożyć jedzenie jeśli nie zdążysz zjeść nim wrócą po talerze.

Co tam uważasz za potrzebne - ładowarka do tel, książka...
 
Przede wszystkim wyniki badań, karta ciąży, dowód osobisty.

A tak to standardowo - koszula do porodu i na oddział, jakiś szlafrok czy co lubisz, klapki, kosmetyki, majtki siateczkowe plus podkłady poporodowe.

Dla dziecka pieluszki, chusteczki ew krem do pupy. Możesz swoje ubranka, nie musisz.

Sztućce, kubek, ew. talerzyk by sobie przełożyć jedzenie jeśli nie zdążysz zjeść nim wrócą po talerze.

Co tam uważasz za potrzebne - ładowarka do tel, książka...
Dziękuję bardzo:)
 
Dwa lata temu miałam w tym szpitalu cesarskie cięcie. Ciąża mnoga. Z przeprowadzonego CC jestem bardzo zadowolona, z opieki położnych z przed jak i w trakcie porodu również. Położne na oddziale położniczym na górze były w porządku. Zaglądały co chwilę do sali po przywiezieniu z sali cięć. Natomiast położne od noworodków to już masakra, zachowywały się jakby pracowały za karę. 1 położna noworodkowa na zmianie na 2 piętra, ciągle zabiegana. Uważały że każda "matka" powinna wiedzieć wszystko jak zajmować się dzieckiem od razu po urodzeniu, trzeba było prosić się o jakieś wskazówki. Co zmiana dyżuru to każda położna mówiła co innego robiły mętlik w głowie. Bardzo ale to bardzo mają parcie na karmienie piersią. Nic tylko przystawianie do piersi nawet w nocy chodziły i sprawdzały czy się karmi. Podsumowując oddział położniczy jest dobry dla kobiet, które rodzą kolejne dzieci nie dla pierworódek.
 
Rodziłam w tym roku pierwsze dziecko. Jeśli chodzi o położną, która była przy porodzie i opiekę przy porodzie jestem bardzo zadowolona. Po porodzie opieka na oddziale także bardzo dobra. Jeśli chodzi o położne od noworodków to wszystko zależy od zmiany, niektóre bardzo pomocne inne niestety jakby pracowały za karę. Dodatkowo zgadzam się z opinią powyżej - bardzo duże parcie na karmienie piersią! przy czym niestety brak odpowiedniego wsparcia w tym temacie i tutaj tez wszystko zależy od zmiany na jaką się trafi jedne położne pomogą, inne niestety nie. Ja dopiero w 3 dobie doczekałam się konkretnej pomocy jeśli chodzi o karmienie piersią - wcześniej uzyskiwałam tylko różniące się między sobą informacje, które nie pomagały. Dodatkowo jedna z połoznych nastraszyła mnie że uduszę swoje dziecko piersią -czym skutecznie zniechęciłam się do karmienia odciągając pokarm laktatorem. Plusem jest fakt ze w szpitalu prowadzona jest poradnia laktacyjna przez położną Paną Marię Kaleta - i tutaj polecam udać się bądź zadzwonić jeśli planujemy karmić piersią a coś nie wychodzi bo można liczyć na konkretne wsparcie.
 
Warto również zaznaczyć że informacje które pojawiają się w internecie o remoncie oddziału ginekologiczno-położniczego czy też porodówki są trochę nieprawdziwe. Otóż owszem był gruntowny remont ale oddziału ginekologii operacyjnej oraz patologii ciąży. Oddział położniczy i porodówka były wyremontowane kilka lat temu. Zdarza się że z powodu braku miejsc na oddziale położniczym mamy z dzieckiem są kładzione na wyremontowanej części oddziału (ginekologia operacyjna lub patologia ciąży).
 
reklama
Nie mniej położnictwo jest właściwie świeżo po remoncie (te kilka lat to nie 30 ;) ). Zarówno część a jak i b nowe, czysciutkie.
 
Do góry