reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Cześć :) odświeżam temat. Czy ktoś chciałby podzielić się wrażeniami z porodu w Żeromskim w ostatnim roku? W szczególności jak wygląda kwestia porodu z prywatną położną - czy w ogóle jest tam taka opcja, a może możecie kogoś polecić?
 
Cześć :) odświeżam temat. Czy ktoś chciałby podzielić się wrażeniami z porodu w Żeromskim w ostatnim roku? W szczególności jak wygląda kwestia porodu z prywatną położną - czy w ogóle jest tam taka opcja, a może możecie kogoś polecić?
Hej ja rodziłam końcem 2020 a więc w czasach pandemii, generalnie polecam, na izbie przyjęć bardzo szybko podjęto dobrą decyzję dla mnie i dla.dziecka, podczas przyjęcia robili mi wymaz na covid i na drugi dzień był wynik, chyba że masz planowane CC to wtedy umawiasz sie wcześniej na wymaz. Położne były miłe, zdarzały się raptem dwie które były nieco " znudzone" swoją pracą i takie niespecjalne ale ogólnie bardzo miłe...pomocy jako takiej nie miałam przy opiece w pierwszych dniach, nie sprawdzili w ogóle że dziecko ma za krótkie wędzidełko bo miałam problem z kp ( jest tam na to duży nacisk) ,rodziłam w pt a ostatecznie wyszłam w czwartek , informacje że " wyjdziemy" dostawalam przez 5 dni każdego dnia, od niedzieli i codziennie było " coś" innego więc znaczny chaos ...i to mnie denerwowało_Od końca 2020 są bardzo.ladne sale do porodu oraz jest opcja wykupienia położnej, osobiście z niej nie korzystałam, to była " nowość". Operowała mnie bardzo fajna Pani doktor Katarzyna Olszewska- bardzo miła p.doktor
 
Cześć dziewczyny,
mam kilka pytań Żeromski jest jednym ze szpitali który biorę pod uwagę na poród, a będzie to mój pierwszy poród więc nie wiem czego się spodziewać.
1.czy te położne dedykowane do porodu można sobie wybrać z jakiejś listy czy można się z nimi wcześniej spotkać i porównać która nam najbardziej spasowała?
2.czy jest opcja wykupienia pojedynczej sali poporodowej? jeśli tak wiecie może jaka jest cena?
3.czy podczas porodu wymagają żeby maseczka była założona cały czas? (najbardziej się tego obawiam bo nie umiem sobie wyobrazić duszenia się podczas porodu w masce),
4.czy do szpitala powinno się ze sobą zabrać sztućce, talerz, kubek do posiłków?
5. jeśli by potrzeba było CC i chciałabym dedykowanego swojego lekarza do wykonania tej operacji ile taka możliwość kosztuje?
z góry dziękuję :)
 
1.czy te położne dedykowane do porodu można sobie wybrać z jakiejś listy czy można się z nimi wcześniej spotkać i porównać która nam najbardziej spasowała?
2.czy jest opcja wykupienia pojedynczej sali poporodowej? jeśli tak wiecie może jaka jest cena?

Hej, nie byłam tam jeszcze, więc nie znam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, ale oto co wiem:

1. Jest lista kilku położnych. Szpital udostępnia do nich kontakt, gdy do nich napiszesz maila w sprawie indywidualnej opieki.

2. Podobno takiej opcji teraz nie ma, bo do jedynek kierują tylko osoby z pozytywnym wynikiem testu na covid.

Najlepiej zadzwoń sobie na porodówkę. Przez telefon są mili i wyczerpująco odpowiadają na pytania, więc wszystko Ci dokładnie powiedzą i będziesz miała info z pierwszej ręki :)
Podadzą Ci też e-mail, na który można pisać w sprawie położnych. Powodzenia
 
Czy możecie się podzielić opinią o cesarskim cięciu w szpitalu im. ŻEROMSKIEGO? Czy może ktoś miał ciecie wykonywane przez dr Karolinę Poznańska Kwater? Czy miałyście kontakt skóra do skóry po porodzie? Czy tata mogl kangurowac? Z góry dziękuję za podzielenie się wrażeniami
 
Czy możecie się podzielić opinią o cesarskim cięciu w szpitalu im. ŻEROMSKIEGO? Czy może ktoś miał ciecie wykonywane przez dr Karolinę Poznańska Kwater? Czy miałyście kontakt skóra do skóry po porodzie? Czy tata mogl kangurowac? Z góry dziękuję za podzielenie się wrażeniami
Ta lekarka o której piszesz jest bardzo dobra same pozytywne opinie słyszałam. Kontakt do skóry jest, ja nie miałam bo nie chciałam na sali tylko od razu na poporodowej Ani za pierwszym razem nie chciałam ani za drugim Fajne jest to że nie ma tam leżenia na pooperacyjnej tylko od razu na salę docelową i od razu dają dziecko nie ma rozłąki
Rodziłam tam 2 razy i polecam a teraz moja kuzynka też tam drugi raz będzie rodzić i mówiła że aktualnie nawet testu nie robią :) ona też zachwycona tym szpitalem
 
Witam, dziewczyny mam pytanie odnośnie podejścia lekarzy w momencie gdy coś jest nie tak albo poród się przedłuża - podejmują decyzje szybko o cesarce czy raczej oddalają i naciskają na SN? I druga rzecz jak to jest z tym zzo, faktycznie jest taki problem w Żeromskim żeby dali znieczulenie? Rozważam Siemiradzki i Żeromski, to jest moj pierwszy poród i nie umiem się zdecydować ;( Pomóżcie!
 
reklama
Witam, dziewczyny mam pytanie odnośnie podejścia lekarzy w momencie gdy coś jest nie tak albo poród się przedłuża - podejmują decyzje szybko o cesarce czy raczej oddalają i naciskają na SN? I druga rzecz jak to jest z tym zzo, faktycznie jest taki problem w Żeromskim żeby dali znieczulenie? Rozważam Siemiradzki i Żeromski, to jest moj pierwszy poród i nie umiem się zdecydować ;( Pomóżcie!
ze znieczuleniem nie ma problemu chcesz to masz, niestety u mnie było tak że poród mocno się przedłużał i decyzja o cesarce była mocno opieszala :( Siemiradzkiego to nikt z moich znajomych za to nie poleca
 
Do góry