reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dołączył(a)
4 Lipiec 2009
Postów
7
Miasto
Kraków
Witam serdecznie!!!

Szukam obecnych i przyszłych Mam które rodziły lub planują rodzić w Żeromskim. Interesują mnie opinie na temat tego szpitala bo w internecie nie znalazlam nic aktualnego. Poza tym może znacie jakąś sympatyczną i dobrą położną z Żeromskiego? Może mogłybyście kogoś polecić ;-)
To moja pierwsza ciąża a termin tuż tuż :tak: i trochę zaczyna mnie to wszystko przerażać. Więc liczę na Wasze wsparcie :-).
Pozdrowionka
 
reklama
Ja mam plany rodzić w Żeromskim .... i z tego co mi już wiadomo nie musisz sobie opłacać położnej ani wyszukiwać bo wszystkie są świetne i pomagają o każdej porze dnia i nocy, pomagają kąpać myć przebierać tłumaczą czemu płacze itd itd opieka jest rewelacyjna niestety gorzej z sanitariatem na salach poporodowych .... czytałam że brak zaslon pod prysznicami i że takie 30 lat wstecz .... ale dla mnie najważniejsza jest opieka ta bezinteresowna, której niestety nie ma na Ujastku ale za to tam można jeść z podłogi
jedyne co to chodzę do lekarki z Żeromskiego ....
 
Ja też mam taki plan, żeby rodzić w Żeromskim.. słyszałam, że oddział ginek-poł. zajął pierwsze miejsce w Polsce... :) Nie mniej jednak bardziej sugeruję się opiniami znajomych które tam rodziły i mówią, że jest super.. Jeśli chodzi o położne to nie wiem, mogę polecić jedynie Dr.Martę Marszałek-Rajską, która jest świetnym ginekologiem i położnikiem (będzie mi odbierać poród jak pójdzie wszystko zgodnie z planem) i ma właśnie tam dyżury.. :) Pozdrawiam!
 
Ja mam plany rodzić w Żeromskim .... i z tego co mi już wiadomo nie musisz sobie opłacać położnej ani wyszukiwać bo wszystkie są świetne i pomagają o każdej porze dnia i nocy, pomagają kąpać myć przebierać tłumaczą czemu płacze itd itd opieka jest rewelacyjna niestety gorzej z sanitariatem na salach poporodowych .... czytałam że brak zaslon pod prysznicami i że takie 30 lat wstecz .... ale dla mnie najważniejsza jest opieka ta bezinteresowna, której niestety nie ma na Ujastku ale za to tam można jeść z podłogi
jedyne co to chodzę do lekarki z Żeromskiego ....

kategorycznie się nie zgadzam z wyrażoną przez Ciebie opinią o Ujastku!! w Ujastku jest profesjonalna kadra, która służy pomocą w dzień i w nocy, pomocą przy opiece przy maluszku (jeśli tego chcesz, bo dziecko jest zaraz po porodzie z Tobą, ale jeśli potrzebujesz odpocząć, to pielęgniarki zabierają je np. na noc - w zależności jak sobie życzysz, ja miałam dziecko cały czas, byłam w pełni sił, a poród nie był męczący, więc nie wyobrażałam sobie oddać dziecko, no ale wszystko zależy jak się czujesz po), poza wspaniałą kadrą - zupełnie bezpłatną i bezinteresowna!!! wszystkie położne są super, żadna nie weźmie od Ciebie pieniędzy! sale są super wyposażone i dwuosobowe (chybaże mało kobiet rodzi to będziesz miała szczęście być sama w pokoju - ja tak miałam przez 1 z dwóch nocy), i w ogóle czyściutko, czujesz się jak w domu a nie jak w szpitalu! także w Ujastku masz wszytsko czego potrzeba świeżo upieczonej mamie i jej maluszkowi, a w Żeromskim prawie wszystko... poza zapleczem sanitarnym, a to jak wiadomo w szpitalach jest bardzo ważne.
 
Ja niedawno rodziłam w Żeromskim, nie potrafię co prawda polecić konkretnej położnej, ale wszystkie z jakimi się spotkałam w tym szpitalu były bardzo miłe i pomocne. I to bez przesady. Podobnie jak pielęgniarki noworodkowe. Zawsze pomogły, poradziły, nawet jak przychodziłam z jakąś bzdurą (to moje pierwsze dziecko) nikt nigdy mnie nie wyśmiał, zawsze wszystko mi wytłumaczyły. Jeżeli chodzi o opiekę nad położnicą i dzieckiem to naprawdę polecam. Niestety odrapane ściany i nienajlepsze warunki sanitarne mogą odstraszyć.
 
nie chciałam żeby to może tak zabrzmiało, ale to są informacje od 3 koleżanek co tam rodziły, że na Ujastku jak sobie nie opłacisz położnej to nik Ci tam nie pomoże .... może akurat one tak trafiły, a może to Ty miałaś dobry czas :-) nie wiem nie wnikam .....

a co do sanitariatu ...... ważny ale gdyby to stwarzało zagrożenie zdrowia czy życia to by tak nie wyglądało .... a po za tym uważam że wszystko się da przeżyć, a współczesne dziewczyny oczywiście nie wszystykie są chyba za bardzo "rozpieszczone" i marudne nic nikomu nie pasuje (oczywiście bez urazy)...... ale właśnie relacja koleżanki rodzącwj w Żeromskim byla taka że 20-30 lataki narzekały że to że tamto nie pasuje że zupa nie dobra, a te po 30 a koleżanka nawet 40, przyjęły szpital takim jakim był i nie oczekiwały nie wiadomo czego ....


no ale wracając do tematu to prawdopodobnie wszystkie położne pomocne :tak: kobiety aniołki
opowiem jak urodzę wtedy będę bardziej wiarygodną osobą :cool2: bo narazie można gdybać:baffled:
 
ja Ci mogę polecić moją lekarkę która mi prowadzi ciążę
dr Ewa Zygiel-Pudlik pracuje w gabinecie dr-a Gacha (ordynatora Żeromskiego) o dostaniu się do niego można zapomnieć ale myślę że do Zygiel powinnaś się dostać, przyjmuje tam jeszcze jedna doktorka też z Żeromskiego i też chwalona :-)
os. Centrum E
Metra-Med się nazywa gabinet
 
ja pierwsze dziecko rodziłam w Zerosmkim drugie na Ujastku jak was interesuje to wam moge napisac plusy i minusy tych szpitali bo są i tu takie i tu tylko nie wiem czy sprawa nadal aktualna?
 
Ja już dwa razy rodziłam w Żeromskim i jedyny minus jaki wspominam do dr Hajnar, który był przy moim pierwszym porodzie i za bardzo naciął mi krocze (do tej pory mój gin się mnie pyta, czy mnie to nie boli), za to przy drugim porodzie miałam inny personel i z góry powiedziane, że nie będą ciąć:-) Więc od razu mówię: jeżeli nie ma takiej konieczności, nie dajcie się naciąć, bo później dużo gorzej się goi niż po naturalnym peknięciu, po którym od razu normalnie funkcjonowałam (po nacięciu przez miesiąc nie mogłam się ruszać i leżałam w łóżku).
A wracając do tematu i samego szpitala, to porodówki są rewelacyjne i tak jak któraś z Was pisała naprawdę porodówka z Żeromskim jest ma 1miejscu. tutaj podsyłam link do poczytania (jak było, a jak jest) Poród pięciogwiazdkowy | Wirtualny Magazyn Pielęgniarki i Położnej

Prawdą też jest że sale poporodowe i łazenki na tym oddziale nie są pierwszej klasy, ale jest czysto, codziennie sprzątane i myte podłogi, a jak się coś dzieje to każdego można poprosic o pomoc.
A! i nieprawda, że pod prysznicami nie ma zasłon. Są i były!:tak:

Położne rewelacyjne, pielęgniarki noworodkowe bardzo pomocne, zawsze pomogą.

W ogóle teraz po drugim porodzie (świeższe informacje) dużo lepiej wspominam wszystko.
Jak tylko lekarka stwierdziła, że coś jest nie tak (tym razem akurat ze mną, Szymek był zdrowy i ok) to od razu dali mi leki i zostawili następny dzień w szpitalu, żebym wydobrzała i żeby oni mieli pewność że nie wrócę z jakimiś zapaleniami, zakazeniami, czy innymi syfami. Zresztą jak z dzieciaczkiem coś podejrzewają to też od razu badania robią i cały czas mają wszystko pod kontrolą.

Ja jestem bardzo zadowolona z opieki tam i nie wyobrażam sobie rodzic gdzie indziej:tak::-)
 
reklama
yyyyy ja słyszałam że jedna babka pediatrka jest tylko jakaś dziwna a tak to looz ale to opowiem niebawem jak wrócę z małym ze szpitala :-)
 
Do góry