reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Jak to jest teraz z odwiedzinami na porodówkach? W końcu wszędzie straszą tą wstrętną grypą a tymczasem na porodówke w odwiedziny przychodzą tabuny ludzi (przynajmniej tak było 15.10, kiedy właśnie byłam w odwiedzinach w Żeromskim ). Czy nie wydaje Wam się, że powinni to jakoś ograniczyć???:sorry:

Jasne,że powinni i to nie tylko teraz. Moim zdaniem,powinien móc wejść tatuś dziecka i to by było na tyle. No chyba,że tatusia nie ma to jedna osoba z rodziny,a nie tabuny ludzi. Dla mnie to chory pomysł,żeby na porodówce odwiedzali Cię np. koledzy z pracy... albo upierdliwa teściowa. Tak to nie byłoby gadania - nie wolno i już. A że panuje grypa to już inna broszka...
 
reklama
Witam wszystkie mamusie.
Dwatysiace w Zeromskim o znieczuleniu mozesz zapmniec.Urodzilam tam dwojke dzieci.Corka ma juz prawie osiem lat, a synek roczek.Przez te 7 lat w kwestii ZZO nie zmienilo sie zupelnie nic:wściekła/y:Po prostu nie podaja, nawet jak blagasz, chyba, ze bylyby jakies wyrazanie wskazania medyczne.Wynika to chyba z malej ilosci anestezjologow w tym szpitalu albo z oszczednosci.Ja z synkiem mialam porod indukowany.Meczylam sie 10 godzin, ostanie 3 godziny skorcze co 1,5-2 minuty.Blagalam doslownie o znieczulenie i tak nie podali.W koncu zadecydowali o CC w ZZO.Synek byl duzy, a rozwarcie malutkie.Od momentu decyzji o CC czekalam jeszcze ponad godzine w bolach, bo nie mieli anestezjologa.Jezeli chodzi o opieke poloznych do jest fantastyczna.Lekarze poloznicy rowniez ok.-ciecie mialam zrobione bardzo profesjonalnie(malutka blizna)opieka nad noworodkiem rowniez b.dobra, ale podejscie jest takie, ze najlepszy porod naturalny,bez znieczulenia nie wazne jakim kosztem.Jezeli nastawiasz sie na znieczulenie stanowczo odradzam Zeromski.
 
Czesc,

Szukam szpitala, w którym mogłabym rodzić i zastanawiam się nad Żeromskim, jednak nie mieszkam w Krakowie, a lekarz prowadzący nie pracuje w tym szpitalu. Orientujecie się może czy mogę rodzić w tym szpitalu, jeśli tak - to jakie dokuemnty, do kogo, w jakim terminie należy złożyć, czy mam przyjść rodzić gdy poród się zacznie? A jeśli źle się czuje przed porodem, to mogę się tam zgłosić wcześniej?

Jeśli chodzi o poród w wodzie to słyszałam, że w Zeromskim jest to możliwe - wiecie ile jest takich sal porodowych? Dzwoniłam do Ujastka - i pani, która odebrała telefon mówiła tylko o jednej. Nie wiem jak jest w Zeromskim.

Macie może jakieś namiary na szkołę rodzenia w Zeromskim?

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Czesc,

Szukam szpitala, w którym mogłabym rodzić i zastanawiam się nad Żeromskim, jednak nie mieszkam w Krakowie, a lekarz prowadzący nie pracuje w tym szpitalu. Orientujecie się może czy mogę rodzić w tym szpitalu, jeśli tak - to jakie dokuemnty, do kogo, w jakim terminie należy złożyć, czy mam przyjść rodzić gdy poród się zacznie? A jeśli źle się czuje przed porodem, to mogę się tam zgłosić wcześniej?

Jeśli chodzi o poród w wodzie to słyszałam, że w Zeromskim jest to możliwe - wiecie ile jest takich sal porodowych? Dzwoniłam do Ujastka - i pani, która odebrała telefon mówiła tylko o jednej. Nie wiem jak jest w Zeromskim.

Macie może jakieś namiary na szkołę rodzenia w Zeromskim?

Z góry dzięki za pomoc :)

Także nie mam tam lekarza - nie stanowi to problemu; nie ma już rejonizacji.
Byłam tam na rozpytaniu i oglądaniu i należy przyjechać do szpitala dopiero kiedy zacznie się poród.
Nie wiem co zrobić jeśli się źle poczujesz, ale spodziewam się, że możesz przyjechać tam także i wtedy.

W Żeromskim są 4 sale porodowe-wszystkie do porodów rodzinnych. Z tych sal tylko jedna posiada wannę - pozostałe mają prysznice.

Nie wiem kiedy rodzisz, ale miesiąc temu w żeromskim terminy na szkołę rodzenia były na marzec.
Jeśli rodzisz później i raczej się załapiesz to wejdź sobie albo na stronę szpitala, weź telefon na centrale i połącz się z porodówką albo we telefon ze strony rodzić po ludzku i zadzwoń bezpośrednio na porodówkę i tam się dowiesz wszystkiego.

Pozdrawiam
 
kloog nie wiem dokladnie ile jest sal z wannami w Zeromskim.Jedna jest na pewno.Wlasnie na niej probowalam urodzic mojego synka,Korzystalam z wanny od momentu kiedy skorcze staly sie bardzo mocne tzn.wchodzilam do niej na troche,maz polewal mnie woda,zwlaszcza krzyz i po 10-15min,wychodzilam,zeby rozruszac akcje porodowa.Nie wiem,czy sam porod odbieraja w wodzie,bo wanna jest stosunkowo niewielka.
Do Zeromskiego mozesz przyjechac jak zacznie sie akcja porodowa lub wczesniej,jezeli cos jest nie tak.Wtedy zostawiaja Cie na patologii ciazy.Jak rodzilam Szymonka na izbie przyjec razem ze mna byla dziewczyna z Kielc.Nie miala zadnych problemow przy przyjeciu.
Mozna te przyjezdzac wczesniej na KTG.Pod koniec ciazy lekarz prowadzacy ciaze zleca to badanie kilkakrotnie i najczesciej robi sie je w szpitalu,w ktorym zamierza sie rodzic.Pozdrawiam:-)
 
Dzięki dziewczyny za informacje. Fajnie, że nie trzeba się nigdzie "zapisywać" do kolejki na dany szpital.
Zadzwonie sobie do Zeromskiego jak poradzila mi Dwatysiace i dopytam dokladnie co i jak ze szkołą rodzenia
 
Dziewczyny,

Jak jest teraz z zzo w Żeromskim? Dają na życzenie?


Jak się wczesniej umówisz, to napewno dostaniesz, byle nie za późno.
Ja rodziłam SN i nie brałam znieczulenia. Mam znajomego anastezjologa w Zeromskim i mówił że z tym znieczuleniem, to nie jest prosta sprawa, dlatego, że na cały szpital jest ich dwóch anastezjologow (mówię o nocy) i jeden musi być koniecznie na intensywnej, a drugi - wszedzie. dlatego zdarza się, że dotrze za pozno i znieczulenie dziala tylko na ostatnim skurczu :dry: za to glowa moze bolec przez trzy miesiace;-)
 
Koszmarnie wspominam porod w Zeromskim,ja i dziecko ledwo przezylismy .
Trafilam na niedoswiadczonego ,bezczelnego lekarza (zientarski) i zalatana polozna .Nie polecam!Do tej pory mam koszmary po pobycie u nich.
 
tedzia- a ja o Zientarskim słyszałam same dobre opinie, zwłaszcza od kobiet , które chodzą do niego prywatnie,,ale może to dlatego ,że chodziły prywatnie to się nimi dobrze opiekował,,,nie znam go nigdy u niego nie byłam,,
jednak ja trafiłąm na wspaniała połozną, która mi bardzo pomgła,,,,, ;-)
 
reklama
A czy ktoras moze sie orientuje jak jest z porodami w wodzie w Szpitalu Zeromskiego? Bo zastanawiam sie miedzy innymi nad tym szpitalem do porodu.
 
Do góry