reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

cześć dziewczyny,
mam pytanie odnośnie porodu rodzinnego. Chciałabym już wiedzieć czy jest ono bezpłatne. Mój M będzie ze mną chodził do szkoły rodzenia przy Żeromskim, może to ułatwić?.. Ja się dowiem dopiero w styczniu jak SR się zacznie.
 
reklama
dobrawa z tego co się dowiedziałam to poród rodzinny jest bezpłatny :)
Ja też jestem zapisana do SR od stycznia więc pewnie sie spotkamy :)
 
Witajcie mamuśki,
Mam wielką prośbę, jeżeli któraś z Was jest po cc w Żeromskim napiszcie proszę jak to wszystko się odbywa...
Ja to z bliźniakami w brzuszku :-):-)
Jestem ciekawa czy trzeba być ogoloną do cc, czy podczas cc jestem w koszuli czy tylko od góry mnie czymś przykrywają?
i jak ze znieczuleniem? bo ja to narkozy nie chcę, wolę to zewnątrzoponowe, ale to wcześniej ustalam z lekarzami?
nie mam tam umówionego lekarz ani położnej, wiem że opieka jest tam super więc tego się nie obawiam.

i jeszcze czy po urodzeniu dzieci ma się ze sobą na sali czy gdzieś są obok w innej i przynoszą na karmienie.

no tak to takie proste i oczywiste pytania ale mnie zastanawiają a skoro Wy macie już doświadczenie to chętnie skorzystam z cennych rad!

mnie lekarze to już wróżą cc w połowie stycznia mimo że termin mam na 11 luty, ale tak to jest przy c.bliżniaczej:tak:
więc już po Nowym Roku to będę się szykowała na przywitanie moich kruszynek:-):-)
jakby któraś chciała to podaję maila: rosaga@interia.pl
dzięki i buziaki dla Waszych słodzinek!!!
 
Witajcie,
Dobrawa, baby_55 - też jestem zapisana do SR w Żeromskim na styczeń :-) termin porodu mam na połowę marca ;-)
 
Ostatnia edycja:
co do SR to uwazam ze swietna, porod rodzinny ok, polozne zalezy od zmiany. jednak bardzo duzy nacisk kladziony jest na karmienie piersia
 
Witajcie mamuśki,
Mam wielką prośbę, jeżeli któraś z Was jest po cc w Żeromskim napiszcie proszę jak to wszystko się odbywa...
Ja to z bliźniakami w brzuszku :-):-)
Jestem ciekawa czy trzeba być ogoloną do cc, czy podczas cc jestem w koszuli czy tylko od góry mnie czymś przykrywają? Zalecają się ogolić, ale jakby były z tym jakieś problemy to sami podgalają. Do porodu trzeba się rozebrać i oni przyrywają. Koszulę ubiera się dopiero na sali jak już człowiek dojdzie nieco do siebie.
i jak ze znieczuleniem? bo ja to narkozy nie chcę, wolę to zewnątrzoponowe, ale to wcześniej ustalam z lekarzami? Wg mojej wiedzy jak nie występuje jakieś ryzyko krwotoku czy tym podobne to dostaje się znieczulenie zoo.
nie mam tam umówionego lekarz ani położnej, wiem że opieka jest tam super więc tego się nie obawiam. Nie potrzeba się z nikim ustawiać, opieka jest super!!!

i jeszcze czy po urodzeniu dzieci ma się ze sobą na sali czy gdzieś są obok w innej i przynoszą na karmienie. Jak wszystko jest ok z dzieciątkami to od razu są z mamą, chyba że wymagają ogrzania lub jakieś obserwacji to wtedy są zabierane na oddział nowordkowy i mama odwiedza je przy karmieniach.

no tak to takie proste i oczywiste pytania ale mnie zastanawiają a skoro Wy macie już doświadczenie to chętnie skorzystam z cennych rad!

mnie lekarze to już wróżą cc w połowie stycznia mimo że termin mam na 11 luty, ale tak to jest przy c.bliżniaczej:tak:
więc już po Nowym Roku to będę się szykowała na przywitanie moich kruszynek:-):-)
jakby któraś chciała to podaję maila: rosaga@interia.pl
dzięki i buziaki dla Waszych słodzinek!!!

co do SR to uwazam ze swietna, porod rodzinny ok, polozne zalezy od zmiany. jednak bardzo duzy nacisk kladziony jest na karmienie piersia
SR fajna, a co do karmienia piersią to na wyraźne "nie chcę karmić" dają spokój. Choć z tego co zauważyłam to położne są specjalistkami od laktacji i wielu dziewczynom potrafiły szybko i sprawnie pomóc.
 
Mam wielką prośbę, jeżeli któraś z Was jest po cc w Żeromskim napiszcie proszę jak to wszystko się odbywa...
Jestem ciekawa czy trzeba być ogoloną do cc, czy podczas cc jestem w koszuli czy tylko od góry mnie czymś przykrywają?
i jak ze znieczuleniem? bo ja to narkozy nie chcę, wolę to zewnątrzoponowe, ale to wcześniej ustalam z lekarzami?
nie mam tam umówionego lekarz ani położnej, wiem że opieka jest tam super więc tego się nie obawiam.

i jeszcze czy po urodzeniu dzieci ma się ze sobą na sali czy gdzieś są obok w innej i przynoszą na karmienie.

Angel ja mialam cc w sierpniu w Zeromskim. Poszlam tam z ulicy - nie mialam tam zadnego znajomego lekarza...
Przed cc przyszla Pani anestezjolog zrobic wywiad, w miedzyczasie polozna mnie ogolila. Potem pomogla przejsc na sale operacyjna. Pod drzwiami pozegnalam sie z mezem i poszlam. Na sali kazali mi zciagnac koszule, pomogli wdrapac sie na stol, zacewnikowali i dali narkoze (ja mialam cc pod pelna narkoza). Obudzilam sie juz na sali szpitalnej. Maz byl ze mna przez chwile a potem wyslalam go do domu a ja usnelam (to bylo przed 22). W nocy jak polozna zmieniala mi kroplowke to przywiozla mi na chwilke pokazac moje cudo. Rano po 6 mnie spionizowali. Polozna poszla ze mna pod prysznic, pomogla mi sie umyc i ubrac. Przywiezli mi corcie i od tego moemnetu mialam Ja juz caly czas ze soba.
W razie pytan pisz do mnie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia i radosci z dzieciaczkow!!!
 
Eschenbach dziękuję Ci kochana za informację!
Wszystkiego co najlepsze na te Święta, zdrówka i duuużo uśmiechu:-)
 
reklama
Hej dziewczyny to fakt... w żeromskim bardzo duży nacisk kładzie się na karmienie piersią ale to tylko z uwagi na wiele korzyści płynących z karmienia piersią zarówno dla matki jak i dla dziecka. Oczywiście jak się to mówi nic na siłę więc jeżeli mama nie chce karmić piersią to nikt jej do tego zmuszał nie będzie.
A co do odrapanych ścian to fakt nie wygląda to zbyt fajnie ale szpital jest właśnie w trakcie remontu i stopniowo wszystkie oddziały zostaną wyremontowane.

Jeżeli chodzi o Ujastek to ja tam miałam c.c. 4 lata temu i bardzo sobie chwalę. Nikomu nic nie płaciłam, wszystko na NFZ i było bardzo OK.
 
Do góry