reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród z dyskopatia... CC czy Naturalnie?

Verona26

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam.
Czy są tu dziewczyny rodzące z dyskopatia ledzwiowa?
Rodzicie naturalnie czy przez cc?
Jak się na to zaopatruja lekarze?
Ja jestem w 6 miesiącu ciąży i jest coraz gorzej...
Coraz słabiej mogę chodzić, więc chyba wizyta u neurologa będzie nie unikniona
Jak sobie radzicie?

reklama

k.karolina

Rozwiązania
0
Witam.
Jak sobie radzicie?
Ja mam dyskopatię, dodatkowo kręgu szyjne przekrzywione. Ze względu na parcie i nacisk, lekarz neurolog zalecił CC.
Oba porody miałam cc z tego względu.
Tutaj musisz mieć zaświadczenie i to neurolog decyduje faktycznie jaka jest wada i czy stanowi zagrożenie dla Ciebie w czasie porodu siłami natury.
U mnie pierwsze CC było z tego powodu, tym bardziej że w czasie wypadku nabyłam się tego, a wypadek miałam w ciazy.
Cały czas jestem pod opieką neurologa i drugi poród też nie wyraził zgody na sn.
Choć chciałam bardzo.

Verona26

Rozwiązania
0
Ja bardzo się boję porodu sn właśnie ze względu na to że pogorszy się po takim wysiłku.
Muszę chyba jednak zaliczyć wizytę u neurologa i on podejmie decyzję.
Mam dwie przepukliny l4-l5 I l5-s1. Ale myślę że w szyjny też coś jest bo mega mi ręce dretwieja w ciąży. Niestety nigdy nie miałam zrobionego rezonansu. Boję się strasznie jak to wszystko bądź wyglądać.
Ja mam dyskopatię, dodatkowo kręgu szyjne przekrzywione. Ze względu na parcie i nacisk, lekarz neurolog zalecił CC.
Oba porody miałam cc z tego względu.
Tutaj musisz mieć zaświadczenie i to neurolog decyduje faktycznie jaka jest wada i czy stanowi zagrożenie dla Ciebie w czasie porodu siłami natury.
U mnie pierwsze CC było z tego powodu, tym bardziej że w czasie wypadku nabyłam się tego, a wypadek miałam w ciazy.
Cały czas jestem pod opieką neurologa i drugi poród też nie wyraził zgody na sn.
Choć chciałam bardzo.

k.karolina

Rozwiązania
0
W ciazy niestety żadnych badań nie zrobisz, musisz iść do neurologa. Jak drętwieją Ci ręce pewni będziesz miła też skierowanie na CC.
Wybierz tylko normalnego neurologa, bo wiem, że są różni. Najlepiej taki który zna Twój przebieg choroby.
A i jeszcze załatw to jak najszybciej ja już mialam dokumenty w 5miesiacy, dzięki Bogu że załatwiłam, bo później marnie się czułam.

Ewelina.Be

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja mam dwie przepukliny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w dodatku naciskają na nerw kulszowy. Całą ciążę na szczęście zaniosłam dobrze, bez bólu. Tzn zdarzały się dni gdzie kręgosłup bolał, ale było to do wytrzymania. Rozmawiałam z neurologiem i powiedział, że mogę rodzic naturalnie, a jak będę chciała to da zaświadczenie o cc. Urodziłam naturalnie i szczerze mówiąc nie zauważyłam żeby cokolwiek z kręgosłupem się pogorszyło

Verona26

Rozwiązania
0
Tak wiem muszę się zarejestrować
Mam taka swoją Panią neurolog którą mnie leczyla na kręgosłup i ona robiła mi rezonans.
Pojadę jak najszybciej bo już coraz gorzej chodzę i nie śpię prawie wcale po nocach przez dretwiejace ręce. Ratuje się poduszka elektryczną i mascia z bursztynu Ale nie wiele pomaga
W ciazy niestety żadnych badań nie zrobisz, musisz iść do neurologa. Jak drętwieją Ci ręce pewni będziesz miła też skierowanie na CC.
Wybierz tylko normalnego neurologa, bo wiem, że są różni. Najlepiej taki który zna Twój przebieg choroby.
A i jeszcze załatw to jak najszybciej ja już mialam dokumenty w 5miesiacy, dzięki Bogu że załatwiłam, bo później marnie się czułam.

Verona26

Rozwiązania
0
To chyba zależy też od organizmu. Czytałam o tym kilka wypowiedzi kobiet i było różnie. Jednym się pogorszylo A innym poprawiło po porodzie.
Ja troszkę się boję bo jestem dopiero w 6 miesiącu A już jest nie do zniesienia. Boję się myśleć co będzie jak jeszcze przytyje
Ja mam dwie przepukliny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w dodatku naciskają na nerw kulszowy. Całą ciążę na szczęście zaniosłam dobrze, bez bólu. Tzn zdarzały się dni gdzie kręgosłup bolał, ale było to do wytrzymania. Rozmawiałam z neurologiem i powiedział, że mogę rodzic naturalnie, a jak będę chciała to da zaświadczenie o cc. Urodziłam naturalnie i szczerze mówiąc nie zauważyłam żeby cokolwiek z kręgosłupem się pogorszyło

k.karolina

Rozwiązania
0
Tak wiem muszę się zarejestrować
Mam taka swoją Panią neurolog którą mnie leczyla na kręgosłup i ona robiła mi rezonans.
Pojadę jak najszybciej bo już coraz gorzej chodzę i nie śpię prawie wcale po nocach przez dretwiejace ręce. Ratuje się poduszka elektryczną i mascia z bursztynu Ale nie wiele pomaga
Powiem Ci, że mi faktycznie jakoś nie dokuczało w ciąży, tylko faktycznie te ręce mi dretwialy, ja się ratowałam codziennym basenem, bo akurat rodziłam w lipcu więc od czerwca przesiedziałam na basenie 🙈

Calisse

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam.
Jak sobie radzicie?
Ja mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i nie jest to przeciwwskazaniem do porodu naturalnego 🙂 Odmawiałam ten temat z lekarką prowadzącą, ortopedą i neurologiem. Jesteś w 6 miesiącu więc masz jeszcze troszkę czasu żeby ogarnąć kręgosłup. Polecam znaleźć fizjoterapeutę, który zajmuje się ciężarnymi - oni naprawdę potrafią zdziałać cuda 😊 Poza tym, że minie Ci ból kręgosłupa to po ciąży też będziesz widziała znaczną poprawę.

reklama

Verona26

Rozwiązania
0
Ja przed ciąża miałam rwe często. Ale wiadomo że wtedy brałam sobie tabletki przeciwzapalne jak mi doskwierala.
Najpierw pójdę do neurologa i wtedy ona oceni co i jak może właśnie jakieś rehabilitację zaslugeruje...
Ja mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i nie jest to przeciwwskazaniem do porodu naturalnego Odmawiałam ten temat z lekarką prowadzącą, ortopedą i neurologiem. Jesteś w 6 miesiącu więc masz jeszcze troszkę czasu żeby ogarnąć kręgosłup. Polecam znaleźć fizjoterapeutę, który zajmuje się ciężarnymi - oni naprawdę potrafią zdziałać cuda Poza tym, że minie Ci ból kręgosłupa to po ciąży też będziesz widziała znaczną poprawę.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Verona26 Poród z dyskopatia! Cc czy SN? Ciąża, poród, połóg 4
s.magdalena339 Poród Potrzebuję porady 10
milenkaaa19 Jak rozpoznać, że zbliża się poród Ciąża, poród, połóg 15
L Pierwszy poród - wyprawka do szpitala Potrzebuję porady 18
SierraP Hipnoporód- opinie Ciąża, poród, połóg 5
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18
Yonce Brak ubezpieczenia a poród Potrzebuję porady 21
M Jak wygląda poród rodzinny w Żeromskim w Krakowie? Ciąża, poród, połóg 1
N Ciężki wybór, potrzebuje porady. Ciąża, poród, połóg 17
Katarzyna32 Poród w Uk Potrzebuję porady 4
M Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc! Potrzebuję porady 5
katerina.teresa Poród w St Josef Krankenhaus w Wiedniu- opinie Mamy z Austrii 0
M Skurcze przepowiadające, a poród Ciąża, poród, połóg 1
A Balonik Aniball - hit czy kit ? Ciąża, poród, połóg 0
M Ciąża zagrożona porodem przedwczesnym. Potrzebuję porady 16
K 40 tydzień, dziecko duże, a główka "za" wysoko Potrzebuję porady 9
A Poród podczas pandemii Potrzebuję porady 1
dareczka1994 Poród po porodzie kleszczowym Ciąża, poród, połóg 4
A Trombofilia wrodzona a poród Ciąża, poród, połóg 11
A CC czy PSN przy epidemii korona wirusa Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 29
A Szpital Siemiradzki Kraków- czy warto? Ciąża, poród, połóg 29
C Czy to już prawie poród? Potrzebuję porady 7
Maggie90 Poród naturalny a hemoroidy Mój poród 8
A Poród Łubinowa 3 Katowice Ciąża, poród, połóg 19
B Poród indukowany Potrzebuję porady 10
B Szyjka macicy a poród Potrzebuję porady 0
P Poród na Ujastek w Krk Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 22
S Pierwszy poród vs drugi poród Ciąża, poród, połóg 52
L Poród i opieka okołoporodowa w czasie panowania koronawirusa. Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 13
Ruby Red Poród przedwczesny... Ciąża, poród, połóg 12
Arletakinga Ciąża po martwym porodzie.. Ciąża, poród, połóg 14
W Poród na Czarnowie w Kielcach Ciąża, poród, połóg 2
E Poród naturalny z cukrzycą po cc Łódź Ciąża, poród, połóg 0
A Poród Mamusie bliźniat, trojaczków i... 14
M Bardzo boję się drugiego porodu... Potrzebuję porady 15
P Poród w Zakopanem Styczniowe mamy 2020 13
Paulinas96 palenie w ciąży- jakie mogą być tego skutki? Ciąża, poród, połóg 1
K Samotny poród Ciąża, poród, połóg 30
Bojąca mama Poród Potrzebuję porady 0
O Poród... Ciąża, poród, połóg 12
PannaMigotka94 Ciąża zagrożona - cieżki poród? Ciąża, poród, połóg 23