reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród ze znieczuleniem czy bez ?

Mamuśka011

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
28
Na wstępie mam pytanie odnośnie planu porodu? Czy zgłaszając się na porodówke każda ciężarna musi mieć wypełniony plan porodu? Daje go lekarz? W którym tygodniu wypełniałyscie? Bo u mnie jak na razie lekarka nic nie mówiła o tym a wiem że coś takiego jest i wiem też że jest tam pytanie o znieczulenie i trzeba zaznaczyć więc stąd moje kolejne pytanie poród ze znieczuleniem czy bez? Wiem ze nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi ale jak było u was jakie ,,wrażenia " jaki rodzaj znieczulenia miałyscie i czy cokolwiek to dało? Słyszałam że ze znieczuleniem rodzi się dłużej aczkolwiek brzmi to trochę jak mit. To mój pierwszy poród więc jestem zielona znajomych po porodzie nie mam zbyt wiele więc dużo się ich nie poradzę dlatego pytam was drogie mamy. Dziękuję za każda odpowiedź:)
 
reklama
Rozwiązanie
Mialam wywolywany porod, po 6h podano mi epidural. Od poczatku wiedzialam, ze bede rodzic, ze znieczuleniem. Po jego podabiu akcja bardzo szybko ruszyla, choc wczwnsiej nic sie nie dzialo mimo oksy. Nie zdecydowalabym sie na porod bez znieczulenia nigdy. Czlowiek, ktory to wymyslil powienien dostac Nobla, a znieczulenie powinno byc ogolnodostepne na kazdej porodowce.
Co do planu porodu to mozesz go miec, a nie musisz. Ja zaznaczylam tylko bardzo wyraznie, ze nie godze sie na chwyt Kristellera.
Co do planu porodu zerknij na stronie szpitala, w którym planujesz rodzić. Ewentualnie zadzwoń i zapytaj. Niektóre szpitale mają swój wzór, przyszła mama np zaznacza oczekiwania na takim planie.

Myślę, że warto mieć taki dokument ze sobą w dniu porodu. Jest dużo przykładowych planów porodu.

A czy wybrałaś już położną? Wg nowych standardów jest możliwość skorzystania z wizyt położnej przed porodem. Wtedy mogła byś napisać plan porodu z położną [emoji4]
 
Hej!
Przy pierwszym dziecku nie zdecydowalam sie na znieczulenie zewnatrzoponowe i bardzo zaluje. Teraz jestem w kolejnej ciazy i na pewno bede chciala epidural. Ze srodkow zmiejszajacych bol mialam gaz, ktory prawie w ogole nie uzywalam, bo mi po prostu nie podszedl. Mialam tez zastrzyk w posladkek( nie wiem dokladnie jak on sie nazywal), ogolnie tez jakos super z nim nie bylo. Pomijajac fakt, ze bylam bardzo senna i otepiala to wydaje mi sie, ze bol czulam tak samo mocno. Nie sadze, zebym nalezala do osob o niskim progu bolu, ale na drugi porod bez znieczulenia sie nie pisze.... Fakt faktem naprawde szybko ten bol przemija i sie go zapomina, ale jak masz mozliwosc to ja na Twoim miejscu bym brala....
 
Ja miałam plan porodu ale w szpitalu nikt o niego nie pytał. A wydrukowałam go ze strony szpitala. Rodziłam 2 razy siłami natury i dwa razy bez znieczulenia. Podczas drugiego porodu prosiłam o znieczulenie do kręgosłupa ale w tym czasie trwały cesarki a w szpitalu był tylko jeden anestezjolog więc nie dostałam
 
Plan porodu mialam przy pierwszym porodzie. Ale ani przy 1 ani przy 2 nikt o niego nie pytal.
Przy 1 mialam znueczulenie przy 2 niestety nie. I 2 wspominam o wiele gorzej. Bolalo jak chol era i to byl koszmar. Ja mialam bole krzyżowe (za każdym razem).
Gaz, tabletki czy zastrzyki nic mi nie dały, a po znieczuleniu spalam 2h przed samymi partymi. Mialam szanse odpocząc.
 
Rodziłam ze znieczuleniem. Poprosiłam głównie ze względu na bóle krzyżowe, bo mój poród trwał od pierwszego skurczu jakieś 72 godziny więc wzięłam głównie żeby od nich odpocząć. O wiele przyjemniej się rodziło ale przez 2 tygodnie po porodzie miałam wrażenie że chodzę zgięta w pół, że się do końca nie mogę wyprostować. Nie było to fajnie. Na drugi poród zdecydowałam się bez znieczulenia a jak będzie zobaczymy.
Nie każdy szpital wymaga od pacjentki planu porodu. Ale fajnie by było gdybyś taki przygotowała bo możesz w nim np. napisać że nie zgadzasz się na nacinanie krocza itp.
 
Miałam plan porodu i omawiano go ze mna. Warto go napisac chocby dla samoswiadomosci. Szpital na obowiązek wziąć to pod uwagę jeśli nie ma po drodze czegos co by mu to uniemozliwilo.
Ja rodzilam bez zzo, nie chciałam dokładać dodatkowych możliwych komplikacji. Ale gdybym miała wskazania lub znow oksy to pewnie bym wzięła.
 
Rodziłam 3 razy, 3 razy bez zzo, raz z oksytocyna. I ten poród z oksy był najbardziej bolesny.
Weź pod uwage że w większości mniejszych szpitalach zzo dla wszystkich rodzacych to mit. Bo nie ma anastezjologow i mimo ze Ci sie należy to go nie dostaniesz.
 
reklama
Dziewczyny z tego co piszecie to porody z oksy sa bardziej bolesne??? A jak dlugo trzeba miec ta kroplowke, zeby zaczela dzialac. Mi skonczyla sie akcja przed urodzeniem dziecka i mialam pozniej wlasnie podana oksy, bo w ogole nie mialam skurczy, ale jakos nie dzialalo... Znaczy ani bolu ani skurczy...
 
reklama
Dziewczyny z tego co piszecie to porody z oksy sa bardziej bolesne??? A jak dlugo trzeba miec ta kroplowke, zeby zaczela dzialac. Mi skonczyla sie akcja przed urodzeniem dziecka i mialam pozniej wlasnie podana oksy, bo w ogole nie mialam skurczy, ale jakos nie dzialalo... Znaczy ani bolu ani skurczy...
U mnie oksytocyna kompletnie nie działała. Chodziłam z nią 2h i w końcu odłączyli bo mojemu dziecku spadało od niej tętno
 
Do góry