reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

s.magdalena339

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Lipiec 2020
Postów
77
34 Tydzień ciąży
Dziewczyny wczoraj trafiłam do lekarza na wizytę awaryjną bo czułam ucisk w pochwie, tydzień wcześniej brązową plamę na wkładce, a dzień przed wizytą miałam silny skurcz brzucha (tylko jeden).
Lekarz po zbadaniu mnie powiedział że szyjka jest cała, ale mała jest już bardzo nisko. Mówił żebym włączyła oszczędniejszy tryb i się nie przemęczała. Kazał też kupić nospe forte w razie ponowienia skurczy bo na poród za wcześnie. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji że tak wcześnie dziecko już było nad szyjką? jak to się u was skończyło? martwi mnie przedwczesny poród
 
reklama
Rozwiązanie
Dzisiaj odczuwam też ból/ucisk w kroczu. Wcześniej ten ucisk był gdzieś tam w pochwie, ale teraz jest dokładnie w kroczu. na tej wtorkowej wizycie szyjka była ok, jedynie mała była bardzo nisko. czy możliwe że szyjka się skraca? są tego jakieś objawy? wizytę teraz mam w poniedziałek
Takie bóle w ciąży są normalne.
34 Tydzień ciąży
Dziewczyny wczoraj trafiłam do lekarza na wizytę awaryjną bo czułam ucisk w pochwie, tydzień wcześniej brązową plamę na wkładce, a dzień przed wizytą miałam silny skurcz brzucha (tylko jeden).
Lekarz po zbadaniu mnie powiedział że szyjka jest cała, ale mała jest już bardzo nisko. Mówił żebym włączyła oszczędniejszy tryb i się nie przemęczała. Kazał też kupić nospe forte w razie ponowienia skurczy bo na poród za wcześnie. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji że tak wcześnie dziecko już było nad szyjką? jak to się u was skończyło? martwi mnie przedwczesny poród
Nie zupełnie w takiej ale urodziłam w 32tc...
To jużladny tydzień i duże dziecko w takim tygodniu i spokojnie da radę po tej stronie brzucha więc nie martw się na zapas, odpoczywaj, a napewno jeszcze te 2-3tyg wytrzymasz. Wiadomo im dłużej tym lepiej... Ale 34tc to już ładny tydzień i dziecko napewno ma ok 2kg.
 
Moja była tak nisko, ze bałam sie siedziec. Jak wkładałam luteinę to główkę czułam praktycznie 2 cm od ujścia pochwy. Rozwarcie tez miałam duzo przed czasem.
To było od ok 32 tyg, Urodziłam w 40+1.
Ale fakt ja mam zagrożone leżące ciaze, wiec praktycznie nie wstawałam i do 35 brałam leki.
 
34 Tydzień ciąży
Dziewczyny wczoraj trafiłam do lekarza na wizytę awaryjną bo czułam ucisk w pochwie, tydzień wcześniej brązową plamę na wkładce, a dzień przed wizytą miałam silny skurcz brzucha (tylko jeden).
Lekarz po zbadaniu mnie powiedział że szyjka jest cała, ale mała jest już bardzo nisko. Mówił żebym włączyła oszczędniejszy tryb i się nie przemęczała. Kazał też kupić nospe forte w razie ponowienia skurczy bo na poród za wcześnie. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji że tak wcześnie dziecko już było nad szyjką? jak to się u was skończyło? martwi mnie przedwczesny poród
Miałam tak w 32tc. Byłam w szpitalu kilka dni zatrzymali skurcze, dostałam sterydy, dziś mam 35+3tc. Odstawiłam już luteinę i lecę na samym duphastonie. Tylko ja mam problem z szyjką. Miesiąc leżałam plackiem w łóżku. Dziś wyszłam na spacer i wracam do życia.
 
Dziewczyny a jak jest z tym wypróżnianiem przed porodem? Ja teraz od kilku dni częściej to robię, wczoraj już byłam nawet 3 razy gdzie w moim przypadku to naprawdę dużo. Czuję też często mdłości. Wczoraj miałam bierzmowanie brata i wiadomo dzień dość intensywny choć starałam się odpoczywać jak najwięcej. Już wieczorem pojawiły się mdłości, brzuszek twardy i potworne zmęczenie...
 
Dziewczyny a jak jest z tym wypróżnianiem przed porodem? Ja teraz od kilku dni częściej to robię, wczoraj już byłam nawet 3 razy gdzie w moim przypadku to naprawdę dużo. Czuję też często mdłości. Wczoraj miałam bierzmowanie brata i wiadomo dzień dość intensywny choć starałam się odpoczywać jak najwięcej. Już wieczorem pojawiły się mdłości, brzuszek twardy i potworne zmęczenie...
Nie martw się na zapas. Chociaż u mnie lekarz zaraz sprawdził na USG szyjkę macicy kiedy mu powiedziałam, że od tygodnia mam rozwolnienia (straszne). Teraz już nie mam tego problemu, chociaż częściej chodzę do łazienki nawet trzy razy na dobę.
U Ciebie to jeszcze wczesny tydzień (choć już bezpieczny) myślę, że nie grozi Ci poród. To może być stres lub dieta.

Organizm oczyszcza się przed porodem, "naturalna lewatywa". Czasem do tego nie dochodzi wtedy warto poprosić położne o pomoc.
 
To moja pierwsza ciąża i te moje pytania wiążą się raczej z ciekawością niż stresem tą sytuacją :) należę do tych osób które się porodem nie stresują :) po prostu przyjdzie czas i już. Czasu nie przesune i tak j tak będzie trzeba urodzić ;) ale tak obserwuje swój organizm bo uważam że w tym czasie to ważne. Dzisiaj się ważyłam to spadł mi 1kg.
 
reklama
To moja pierwsza ciąża i te moje pytania wiążą się raczej z ciekawością niż stresem tą sytuacją :) należę do tych osób które się porodem nie stresują :) po prostu przyjdzie czas i już. Czasu nie przesune i tak j tak będzie trzeba urodzić ;) ale tak obserwuje swój organizm bo uważam że w tym czasie to ważne. Dzisiaj się ważyłam to spadł mi 1kg.
Moze po prostu zalegała ci masa kałowa i organizm sie jej pozbył. Dziecko mogło jakos dociskać jelita czy cos w ten deseń
 
reklama
Dzisiaj odczuwam też ból/ucisk w kroczu. Wcześniej ten ucisk był gdzieś tam w pochwie, ale teraz jest dokładnie w kroczu. na tej wtorkowej wizycie szyjka była ok, jedynie mała była bardzo nisko. czy możliwe że szyjka się skraca? są tego jakieś objawy? wizytę teraz mam w poniedziałek
 
Do góry