reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

Dołączył(a)
12 Grudzień 2021
Postów
8
Cześć dziewczyny. Kolejny raz zwracam się do was o poradę. Mój maluch ma stwierdzoną triploidie. Choroba ta spowoduje zatrzymanie serduszka lub maly odejdzie zaraz po porodzie. Synek Walczy cały czas przez co jestem już w 7 miesiącu i już będę musiała urodzić. Mój problem polega na przygotowaniu się do niego. Jest to moja pierwsza ciąża a w tej sytuacji nie wyobrażam sobie pójść do szkoły rodzenia. Któraś z Was ma może doświadczenie lub pomysł jak to ugryźć? Myślałam o szkole rodzenia online ale nie przekonuje mnie ta forma :/
 
reklama
W szkole rodzenia mnie uczyli głównie o opiece nad noworodkiem. O samym porodzie było bardzo mało i to wszystko to, co może powiedzieć każda kobieta, która rodziła.
 
Może darmowa szkoła online np pre.na.len? I konkretnie moduły o porodzie, łagodzeniu bólu...
Na YouTube filmy, jak oddychac podczas porodu np Dembińskiej...

Mocno przytulam.
 
Kochana, przede wszystkim nie bój się, ja swój pierwszy poród wspominam jako wspaniały, nie wiedziałam co mnie czeka i na prawdę byłam mile zaskoczona, bo było na prawdę dobrze.
Nie chodziłam do szkoły rodzenia, jedynie na necie szukałam technik oddychania i rzeczywiście to się przydało, śmiało stwierdzam że dzięki temu poród nie był ciężki, a drugie to wsparcie położnej tudzież lekarza zależy z kim będziesz rodzić.
Poszukaj Kochana techniki oddychania przy porodze, poczytaj o technikach łagodzenia bólu, porozmawiaj z położną jeśli masz w zasięgu bo te kobiety na prawdę służą niesamowitym wsparciem i wiedzą przede wszystkim.
Tak czy inaczej Twój organizm doskonale będzie wiedział jak sobie radzić podczas porodu, a tym wyżej wspomnianym oddychaniem można sobie tylko pomóc.
Pozdrawiam cieplutko
 
Kochana, przede wszystkim nie bój się, ja swój pierwszy poród wspominam jako wspaniały, nie wiedziałam co mnie czeka i na prawdę byłam mile zaskoczona, bo było na prawdę dobrze.
Nie chodziłam do szkoły rodzenia, jedynie na necie szukałam technik oddychania i rzeczywiście to się przydało, śmiało stwierdzam że dzięki temu poród nie był ciężki, a drugie to wsparcie położnej tudzież lekarza zależy z kim będziesz rodzić.
Poszukaj Kochana techniki oddychania przy porodze, poczytaj o technikach łagodzenia bólu, porozmawiaj z położną jeśli masz w zasięgu bo te kobiety na prawdę służą niesamowitym wsparciem i wiedzą przede wszystkim.
Tak czy inaczej Twój organizm doskonale będzie wiedział jak sobie radzić podczas porodu, a tym wyżej wspomnianym oddychaniem można sobie tylko pomóc.
Pozdrawiam cieplutko
Ty serio piszesz kobiecie, której synek odejdzie najpóźniej po porodzie jaki Twój poród był wspaniały i mówisz jej, że organizm będzie wiedział jak sobie radzić?
 
Ty serio piszesz kobiecie, której synek odejdzie najpóźniej po porodzie jaki Twój poród był wspaniały i mówisz jej, że organizm będzie wiedział jak sobie radzić?
Szczególnie że choć to zbarzmi okrutnie ciężko chore dziecko/martwe rodzi się trudniej bo to zdrowe też "pomaga"
 
Owszem tak piszę, ponieważ też urodziłam dziecko w 24 tc i ono odeszło, mimo wszystko poród może być wspaniały, tak czy inaczej autorka jest mamą, a ja z góry nie zakładam że dziecko po porodzie odchodzi, jest wiele przypadków w których dziecię żyje, być może chore ale żyje, a autorka tak czy inaczej zawsze będzie mamą już. Wiele zależy od naszej głowy, choć może trudno to zrozumieć bo z taką stratą jest niezwykle ciężko się pogodzić a w zasadzie nie da się, ale nie znaczy to że sama autorka nie może mieć dobrego porodu.
Ja również współczuję, bo wiadomo, że taki poród zazwyczaj ciężej przebiega mówiąc o samej psychice jednakto właśnie od niej w dużej mierze zależy jak przebiegnie poród.
Być może się mylę...
 
reklama
@Mttmm Pamiętaj, że każdej kobiecie na NFZ przysługują wizyty położonej jeszcze PRZED porodem. Może ona rozwiałaby Twoje wątpliwości i przygotowała do porodu? Wystarczy, że zadzwonisz do swojego POZ i o taką wizytę poprosisz. Możesz też wybrać dowolną położną i do niej złożyć deklarację.

Przed porodem ciężarnej nieodpłatnie przysługuje:
  • 1 spotkanie w tygodniu pomiędzy 21 a 31 tygodniem ciąży – maksymalnie 10 wizyt
  • 2 spotkania w tygodniu po 31 tygodniu ciąży – maksymalnie 16 wizyt

PS. Bez szkoły rodzenia też można rodzić. Ja miałam mieć cc, więc nawet nie czytałam o porodach naturalnych. Lekarz jednak zasugerował SN i nie żałuję, że się zgodziłam. To dość instynktownie idzie, byle słuchać położnych.
 
Do góry