reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

Ja na Twoim miejscu poszłabym do psychiatry i najpierw przegadała temat, skąd w ogóle ta trauma u Ciebie. Jeśli będzie potrzeba, lekarz da zaświadczenie o tokofobii do cc. Ja sobie takie zaświadczenie załatwiłam bo koszmarnie bałam się sn (co prawda pierwsza ciąża i nie mam porównania ale jednak).
Oczywiście nie namawiam na cc bo wiele kobiet to przeraża, bardziej niż sn, ale może psychiatra pomoże chociaż trochę popracować nad traumą. Masz jeszcze trochę czasu, trzymam kciuki żeby było dobrze bo komfort psychiczny w ciąży jest również bardzo ważny.
a ja z kolei jestem zdania, że cesarka to doskonałe rozwiazanie dla kobiet bojacych sie porodu sn i osobiscie nie wyobrazałam sobie rodzic inaczej i kazda kobiete, ktora sie tego boi do tego namawiam. Ja np sie nie nadaje do porodu, nie wyobrazam sobie, ze dziecko mialoby przejsc przez kanal rodny, wiem, ze mialabym po tym dozywotnia traume. Cesarke mialam cudowna. Mamy 21 wiek i jestem
zdania, ze nikt nie ma prawa zmuszac kobiet do porodu sn.
 
reklama
jestes ze sląska, wiec masz pole do popisu :) Ja mialam cc w Świętochlowicach i to był porod wymarzony, byłam otoczona cudowna opieka, traktowana z szacunkiem i godnoscia, gdy sie bałam i stresowalam to mowiono do mnie łagodnie i glaskano po rekach. Olej Rude, pomysl o Swietochlowicach, Zabrzu, katowicach (Bonifratrow)
Noo ale myśl poród mnie trzesie
A dobrze mówia i Zabrzu zdrowia matki i dziecka
 
a ja z kolei jestem zdania, że cesarka to doskonałe rozwiazanie dla kobiet bojacych sie porodu sn i osobiscie nie wyobrazałam sobie rodzic inaczej i kazda kobiete, ktora sie tego boi do tego namawiam. Ja np sie nie nadaje do porodu, nie wyobrazam sobie, ze dziecko mialoby przejsc przez kanal rodny, wiem, ze mialabym po tym dozywotnia traume. Cesarke mialam cudowna. Mamy 21 wiek i jestem
zdania, ze nikt nie ma prawa zmuszac kobiet do porodu sn.
No tak ale w innych szpitalach nie masz wyboru tylko rodzic jak natura wymyśliła
 
Witam
Jest już w piątym miesiącu ciąży i strasznie się boję porodu czas leci a ja coraz to bardziej się stresuje no pierwszea ciąża była dla mnie strasznnie i proszę nie krytykujecie mnie bo wiadomo kobieta jest stworzona do rodzenia ale ja raczej nie a druga ciąża nie planowana ale nie żałuję i dlatego się
Boję panicznie i proszę doradzcie gdzie rodzić i czy ze znieczuleniem
Musisz myśleć o tym jak najmniej także nie czytaj. Idz na żywioł. Przygotuj się co do szpitala i na tym sie skup. Wyjścia nie ma. I znieczulenie bierz jesli tak bardzo sie boisz. Napewno pomoże jesli zadziala jak należy ( mi średnio pomogło 😆) I pamiętaj zr każdy poród jest inny. Rodzilam 4 i taka prawda 😆
Jedno jest pewne.. Minie jakz bicza strzelił.. Zaraz bobo bedzie obchodzić roczek😄
 
Powiem tak u ginekologa płakałam bo ciąża mnie ucieszyła ale poród to dla mnie masakra potraktowali mnie strasznie i do dziś to pamiętam i samą myśl to mną trzęsie może chyba skorzystam z lekarza mam nadzieję że nie wyślę mnie na oddział leczenia
A kiedy rodziłaś? Strasznie mi przykro, że aż tak źle i to personel się do tego przyczynił. Ja rodziłam 3 razy w tym samym i za kazdym razem byłam traktowana bardzo dobrze. To też wpływa na poród. Nikogo nigdy nie opłacałam. Ja z małopolski niestety śląska nie znam.
 
A kiedy rodziłaś? Strasznie mi przykro, że aż tak źle i to personel się do tego przyczynił. Ja rodziłam 3 razy w tym samym i za kazdym razem byłam traktowana bardzo dobrze. To też wpływa na poród. Nikogo nigdy nie opłacałam. Ja z małopolski niestety śląska nie znam.
13lat temu
 
Musisz myśleć o tym jak najmniej także nie czytaj. Idz na żywioł. Przygotuj się co do szpitala i na tym sie skup. Wyjścia nie ma. I znieczulenie bierz jesli tak bardzo sie boisz. Napewno pomoże jesli zadziala jak należy ( mi średnio pomogło 😆) I pamiętaj zr każdy poród jest inny. Rodzilam 4 i taka prawda 😆
Jedno jest pewne.. Minie jakz bicza strzelił.. Zaraz bobo bedzie obchodzić roczek😄
A jak byś miała porownywać, który poród był najlepszy? Wszystkie moje były bardzo podobne. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Oj to Kochana wiele się zmieniło od tamtej pory. Teraz personel jest bardziej empatyczny, wykształcony i doświadczony. No i boją się skarg i pozwów więc skaczą koło pacjentek :). Także teraz pozytywne myślenie. Ja 1 córcię rodziłam 12 lat temu i było bardzo ok, ostatni 2 lata temu i bez porównania. Wszystko w szpitalach się zmienia... poczytaj tylko opinie i wybierz najlepszy :).
 
Oj to Kochana wiele się zmieniło od tamtej pory. Teraz personel jest bardziej empatyczny, wykształcony i doświadczony. No i boją się skarg i pozwów więc skaczą koło pacjentek :). Także teraz pozytywne myślenie. Ja 1 córcię rodziłam 12 lat temu i było bardzo ok, ostatni 2 lata temu i bez porównania. Wszystko w szpitalach się zmienia... poczytaj tylko opinie i wybierz najlepszy :).
Opinie już czytam i sa i pozytywnie i negatywne i dlatego pytam tu bo myślę zapytam bo jest tu wiele osób i każdy może coś poradzić lub doradzić
I cieszę się że tu jestem bo zawsze coś się dowiem 🙂
 
reklama
Do góry