reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

reklama
z mojej perspektywy bylo ciezej niz myslalem :) ale chwile gdy Zuzia wyszla na swiat sprawily ze zapomnielismy o prawie 2 dobach pobytu w szpitalu. Ogolnie warto bylo :D
 
ja tam sobie nawet nie chce wyobrazac bo na sama mysl mi slabo, jedno wiem napewno - wyjscie male - dziecko duze! to nie sa dobre proporcje :/ zreszta ostatnio kilka kolezanek tu rodzilo i za kazdym razem bylo ciezko, ja sama jestem dzieckiem z ciezkiego porodu wiec wiem jakie potrafia byc skutki. Ale.. mam kuzynke i ciocie ktore rodzily doslownie w biegu :D najwiekszym zmartwieniem kuzynki bylo... karmienie :D
 
nie myslcie o tym ze bedzie ciezko - choc bedzie - myslcie o tym ze naprawde blisko cudu narodzin i trzymania na raczkach wlasnej dziecinki - na pewno bardzo upragnionej. Za pierwszym razem nie wiadomo czego sie spodziewac - za drugim o tyle trudniej ze juz wiesz co i jak. Ale na pewno pierwszy porod to niesamowite przezycie.
Polecam tez wszystkim panom asyste przy porodzie. Choc przez pierwszy tydzien powiedzialem ze gdyby nie to ze wiem ze bylem potrzebny i pomoglem to bym sie wiecej nie zdecydowal. Dzis nie moge sie doczekac chociaz wiem ze to nie nalezy do przyjemnosci ale daje satysfakcje w inny sposob
 
Poród boli ..bardzo boli- ale jakiś cudem się ten ból zapomina :D Nie każda jest nacinana, szyta a poród trwa 2 dni. U pewnej znanej mi pani porody w rodzinie są tak szybkie, że mają dziecko z windy i z trasy ...heheh bo nie zdążyli dojechać :) Inna znajoma jak urodziła zapytała się :"JUŻ?" bo poród ją w ogóle prawnie nie bolał :)
 
ja tylko na pewno wiem, ze tym razem bede rodzila z epiduralem i nie rusze sie z domu dopoki skurcze nie bede czestsze niz co 5 min. Jesli bedzie taka potrzeba to sama zwioze sie do szpitala podrzucajac corke po drodze do kogos...
 
reklama
Porod da sie przezyc skoro przezylam 3 i myslimy o czwartym maluszku, ale przyjemnie nie jest. tak jak pisze Szwarou przy pierwszym nie wiesz co cie czeka i idziesz z pozytywnym nastawieniem, przy drugim wiesz i moze bardziej sie boisz ale wiesz tez juz co i jak i potrafisz to wykorzystac.

Zycze szybkich i w miare bezbolesnych porodow!!!

 
Do góry