reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówka w Warszawie

Ice41

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2022
Postów
2 064
Cześć Dziewczyny, którą porodówkę polecacie w Warszawie? Zależy mi najbardziej na doświadczeniach dziewczyn, które stosunkowo niedawno rodziły. Myślałam o Bródnowskim, ale mam coraz większe wątpliwości.
 
reklama
Ja planuję rodzić na Inflanckiej i jak rozmawiałam z położna, to zarzekała się, że każda kobieta, która wyrazi taką chęć - znieczulenie dostaje bez gadania 😅

Mi w sumie nikt nic nie gadał xD Może jakby pewne rzeczy zadziały się szybciej to bym zdążyła je dostać - ale chyba położna się nie spodziewała, że tak szybko pójdzie.

W każdym razie pewnie jak nie idzie ekspresem to znieczulenie jest możliwe natomiast jeżeli planuje się karmić piersią i nie ma się wprawy/doświadczenia, to zdecydowanie polecam mieć numer do CDL. Ja akurat karmię 3 dziecko, więc na ich super rady tylko przewracałam oczami, ale mojej koleżance z sali raczej położyli KP (bo nie wierzę, że po czymś takim była wstanie wyjść na prostą).
 
reklama
Ja potrzebuję znieczulenia bez łaski, nie nacinania krocza, nie "przykuwanie" do łóżka podczas porodu i brak chamstwa. Tyle i aż tyle.
Rodziłam na Żwirki i Wigury. Znieczulenie dostaniesz bez żadnego problemu, podejście do człowieka też bez zarzutu. Co do nacięcia to nie wiem, bo miałam ostatecznie CC. Jeśli chodzi o "przykuwanie" do łóżka to oni o ile wiem nie mają tego mobilnego ktg. Więc w przypadku np. porodu na oksytocynie raczej będziesz uziemiona. Ogólnie w moim odczuciu jest duża medykalizacja porodu.
 
Ja zamierzam rodzic na żelaznej. To będzie moj pierwszy poród, ale leżałam tam niedawno na oddziale ginekologicznym i nie spodziewałam się tak dobrej opieki w publicznym szpitalu. Pielęgniarki, bardzo miłe, pomagały ze wszystkim. Lekarze również. Wiem, ze to inny oddział, ale liczę, ze na porodówce jest podobnie.
 
Ja zamierzam rodzic na żelaznej. To będzie moj pierwszy poród, ale leżałam tam niedawno na oddziale ginekologicznym i nie spodziewałam się tak dobrej opieki w publicznym szpitalu. Pielęgniarki, bardzo miłe, pomagały ze wszystkim. Lekarze również. Wiem, ze to inny oddział, ale liczę, ze na porodówce jest podobnie.
Rodziłam w covidzie, polecam :)
 
reklama
Ja zamierzam rodzic na żelaznej. To będzie moj pierwszy poród, ale leżałam tam niedawno na oddziale ginekologicznym i nie spodziewałam się tak dobrej opieki w publicznym szpitalu. Pielęgniarki, bardzo miłe, pomagały ze wszystkim. Lekarze również. Wiem, ze to inny oddział, ale liczę, ze na porodówce jest podobnie.
Na żelaznej moja mama urodziła mnie i później mojego brata, więc ja też się zdecydowałam tam rodzic. Najpierw chciałam w domu narodzin, ale były przeciwwskazania. Ostatecznie trafiłam ze skurczami i akcja porodowa, która przez brak postępu porodu przez ileś godzin poskutkowała cesarka, po dwóch latach urodziłam tam po indukcji cewnikiem foleya drugą córkę i następnie po półtorej roku naturalnie bez znieczulenia i bez indukcji do tego w wodzie przywitałam trzecia córkę. Miałam wtedy świadomość jak rodzic i na co się godzić a na co nie. Mimo tygodniowego opóźnienia (w sumie w terminie bo owulacja była opóźniona), nie zgodziłam się na indukcję. Poszukam tytułów książek które mi pomogły i podeślę :)
 
Do góry