reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia 2x, gdzie szukać pomocy Trójmiasto

Ipekakuana

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2020
Postów
853
Hej.
Poronilam dwukrotnie. Chciałabym zacząć diagnostykę przyczyny. Szukam lekarza w Trójmieście, do którego się zgłosić. Chce wykonać panel niezbędnych badań, a nie co miesiąc chodzić na kolejne.

Macie może kogoś do polecenia w Trójmieście?

Czy na początku robić badania na własną rękę z dotychczasowym lekarzem. Obecny ginekolog mówi, że może mam wadę macicy, gdzie nic nie widać w USG przezpochowyw (sprawdzone przez dwóch lekarzy).
Chciałabym zachować jakiś ład i porządek. Szczególnie, że to są bardzo wczesne poronienia 6-8 tydz, więc raczej nie wynikają z wady macicy.

Proszę o jakieś rekomendację i pomoc.
 
reklama
Hej, przede wszystkim bardzo mi przykro :(
Ja również jestem po dwóch poronienach, obecnie 3ciaza na końcówce juz . Pomógł mi dr Mariusz Piątkowski z Gdyni . Mogę śmiało polecić. Z tym że ja jak się do niego udalam to miałam już spory pakiet badań zrobiony, a wiedzę o tym jakie badania warto zrobić uzyskałam tutaj. U niego jeszcze trochę badań uzupełniłam które zlecił, dostałam leki i jak już mi się wyniki unormowaly to zaszłam w kolejna, tym razem szczęśliwą ciążę:)
 
Q
Hej, przede wszystkim bardzo mi przykro :(
Ja również jestem po dwóch poronienach, obecnie 3ciaza na końcówce juz . Pomógł mi dr Mariusz Piątkowski z Gdyni . Mogę śmiało polecić. Z tym że ja jak się do niego udalam to miałam już spory pakiet badań zrobiony, a wiedzę o tym jakie badania warto zrobić uzyskałam tutaj. U niego jeszcze trochę badań uzupełniłam które zlecił, dostałam leki i jak już mi się wyniki unormowaly to zaszłam w kolejna, tym razem szczęśliwą ciążę:)

Dziękuję za odpowiedź. Jakie badania robiłaś na własną rękę? Robiłaś jakieś immunologczne (przeciwciala) do 6 tyg po poronieniu?
 
Hej, przede wszystkim bardzo mi przykro :(
Ja również jestem po dwóch poronienach, obecnie 3ciaza na końcówce juz . Pomógł mi dr Mariusz Piątkowski z Gdyni . Mogę śmiało polecić. Z tym że ja jak się do niego udalam to miałam już spory pakiet badań zrobiony, a wiedzę o tym jakie badania warto zrobić uzyskałam tutaj. U niego jeszcze trochę badań uzupełniłam które zlecił, dostałam leki i jak już mi się wyniki unormowaly to zaszłam w kolejna, tym razem szczęśliwą ciążę:)

...a i jeszcze jedno pytanie. Gdzie wykonywalas badania?
Zasugerowali mi w szpitalu badania genetyczne oraz badanie fragmentacji dna plemników.
 
...a i jeszcze jedno pytanie. Gdzie wykonywalas badania?
Zasugerowali mi w szpitalu badania genetyczne oraz badanie fragmentacji dna plemników.
Bardzo dobrze Ci zasugerowali. Przed wizytą u lekarza do 6tyg po poronieniu zrobiłam badania na zespół abtyfosfolipidowy, bialko c i s, p/c przeciw antygenom lozyska, ANA, homocysteina. Robiłam też kariotypy moje i męża ale to można w każdej chwili i po dwóch poronieniach należy Ci się darmowe tylko musisz miec skierowanie od lekarza swojego oraz mąż też (mąż od rodzinnego powinien dostać). Ja też zrobiłam pakiet badań na trombofilie ze strony testdna- to można zrobić w każdej chwili. Do tego od lekarza zalecone badania to : cały panel tarczycowy, fenotyp komórek NK, poziom witaminy D, test obciążenia glukoza oraz insulina 3punktowa, poziom prolaktyny, mąż badanie nasienia z morfologia. Mąż jeszcze na własną rękę fragmentacji dna robił i przeciwciała przeciwplemnikowe. Chyba tyle. Aa no i w ciąży robiłam toksoplazmoza, cytomegalia, wymazy na mykoplasme i ureoplasme chyba z tego co pamiętam. Także u mnie masa badań ale może u Ciebie nie będzie potrzeba aż tyle, u mnie też nie wszystkie były potrzebne ale ja po prostu sama chciałam sprawdzić wszystko od a do z. Chyba najlepiej zrobić badania w UCK w Gdańsku na debinkach najkorzystniej cenowo wychodzą.
 
Hej.
Poronilam dwukrotnie. Chciałabym zacząć diagnostykę przyczyny. Szukam lekarza w Trójmieście, do którego się zgłosić. Chce wykonać panel niezbędnych badań, a nie co miesiąc chodzić na kolejne.

Macie może kogoś do polecenia w Trójmieście?

Czy na początku robić badania na własną rękę z dotychczasowym lekarzem. Obecny ginekolog mówi, że może mam wadę macicy, gdzie nic nie widać w USG przezpochowyw (sprawdzone przez dwóch lekarzy).
Chciałabym zachować jakiś ład i porządek. Szczególnie, że to są bardzo wczesne poronienia 6-8 tydz, więc raczej nie wynikają z wady macicy.

Proszę o jakieś rekomendację i pomoc.
Witaj kochana ja również poroniłam 2x
Pierwszy raz w lipcu 2013r 8 tc
Drugie poronienie dzisiaj . Aktualnie leżę w szpitalu Również 8tc +5dz
również nie wiem co mogło być przyczyna .. ciąża rozwijała się ksiazkowo , przyrost bety po 150% aż tu nagle wczoraj zatrzymanie serduszka 😢😢
Jestem totalnie załamana .
mam córeczkę która urodziła się w 2014r
Jednakże bardzo pragniemy z mężem kolejnego dziecka , nie wiem co robić 😓
 
Wejdź na wątek poronienia nawykowe-leczenie immunologiczne tam Cię dziewczyny pokierują :)

ps. Mam na koncie 2 poronienia i 14-miesięcznego synka w domu <3
 
Wejdź na wątek poronienia nawykowe-leczenie immunologiczne tam Cię dziewczyny pokierują :)

ps. Mam na koncie 2 poronienia i 14-miesięcznego synka w domu <3

Tylko tam na wątku jest ponad 9000 stron, ciężko przeczytać...a chodzi mi głównie o lekarza w Trójmieście.

Gratulacje <3 Mam nadzieje , że za 3 razem też tak się uda.
Martwi mnie to, że tak szybko wiadomo, że coś jest nie tak...od 4 tyg obraz w USG jest nieprawidłowy.
 
Tylko tam na wątku jest ponad 9000 stron, ciężko przeczytać...a chodzi mi głównie o lekarza w Trójmieście.

Gratulacje <3 Mam nadzieje , że za 3 razem też tak się uda.
Martwi mnie to, że tak szybko wiadomo, że coś jest nie tak...od 4 tyg obraz w USG jest nieprawidłowy.
Kochana po prostu się tam odezwij jeśli na watku są nadal dziewczyny z Twoich rewirów to na pewno pomogą. A co do usg to niestety kochana jest to możliwe. Coś Ci blokuje ciąże na starcie :(
 
reklama
Niestety. Trochę mnie to złamało, wszyscy znajomi wokół bez problemów, a ja drugi raz wróciłam ze szpitala.
Czas się przebadać i odłożyć starania, aż znajdzie się problem i rozwiązanie.
Najgorzej, że mąż nie zawsze pod ręką.
 
Do góry