reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia A kolejne proby

Dołączył(a)
19 Sierpień 2016
Postów
2
Hej mam nadzieję, że są tu dziewczyny które przeszły kilka poronienia. Sama jestem po 4 i teraz właśnie będziemy się starać kolejny raz... strach mnie ogarnia na sama myśl. Teraz po raz pierwszy będę na enortonie, acardzie I po pozytywnym teście na clexan. Czy któraś miała podobnie, że poraniala we wczesnym etapie, potem okazało się, że może to jest zespol antyfosfolipidowy I przy zastosowaniu odpowiednich leków się udało?

Misia Misiasta
 
reklama
Hej.ja mialam jedno poronienie a teraz w marcu urodzilam coreczke.moja znajoma poronila 4 razy ale nie wiem jakie leki itd.a teraz miala cesarke i urodzila sie zdrowa niunia.wiec glowa do gory i powodzenia!
 
Cześć :) a progesteron tez będziesz zażywać od owulacji? Bo to bardzo ważne przy Tylu niepowodzeniach. Robilas jakieś badania? Genetyczne? Immunologicznej? Wyszło Ci coś?
 
Hej ja poronilam raz, ale trafiłam na lekarza który zlecił mi badanie płatne (35zl) na Kardiolipiny (z zespołu antyfosfolipidowego), dwa dni po poronieniu wciąż się utrzymywał.
Kazał się starać juz w trzecim cykl, udało się odrazu i od pozytywnego testu odrazu leki. Clexan w brzuch, acard(do 26tyg), duphaston, magnez i nospa bo stawiał mi się brzuch czasem. Mimo że później w trakcie ciąży z krwią było już ok, to bałam się przerwać zastrzyki i domagałam się kontynuowania do rozwiązania.
Ciąża ogólnie przebiegała dobrze, wyniki ok, akcja się zaczęła ale zakończona cc w 39tyg (brak postepu porodu).
 
Tak ja mam już cały komplet badań. Na to wychodzi, że dwa razy były ciążę pozamaciczne. Chociaż ja uważam, że to były normalnie poronienia. A dwie pozostałe to już poronienia nawykowe. Po badaniach szczegółowych wyszło, że jest to zespół antyfosfolipidowy I teraz dopiero wszystko będzie z tymi lekami. Acardzie, clexan luteina. Boję się bo nie wiem czy rzeczywiście to jest to. Inne wyjścia już nie mam bo nikt innych pomysłów nie ma. Zresztą z badań wynika że jest problem z krwią. Chociaż ostatnio lekarka stwierdziła że to może i być zespół antyfosfolipidowy I również podejrzenie ciąży pozamacicznej bo ani jedna ciąża nie była w macicy. Wszystko poranialo się do 42 dnia. Z kolei żaden zabieg nie był przeprowadzany oprócz lyzeczkowan. Długa historia i leczenie teraz też na to wychodzi że póki nie będą próbować samo nie wiedzą jak ze mną postepowac. Niby teraz mam brać clexan od pozytywnego testu. Jeżeli bym poronila to trzeba będzie go brać szybciej. Wszystko okaże się jak zajde w ciążę co się będzie działo. Takie rzeczy U mnie

Misia Misiasta
 
A w jakiej dawce masz clexan? Ja gdybym miała zespół antyfosfolipidowy brała bym clexan juz podczas staran i acard zamieniła na aspirin cardio bo ma większa dawkę. Badała się na zespół MTHFR?
W jakiej wysokości masz homocysteine? Albo mlr?
I najważniejsze skąd jesteś ?i do jakiego lekarza chodzisz?
 
Jeśli Clexan nie będzie potrzebny możesz mieć krwawienia wtedy pewnie ci go odstawią, koleżanka tak miała. Nie miała zdiagnozowano zespołu a dostała Clexan i się udało!
 
Witam ja również jestem po 4 poronieniach wszystkie do 10 tygodnia badan konkretnych jeszcze nie miałam robionych zmienilam gina który mnie prowadził bo tylko wydawalam pieniądze na prywatne wizyty a nic nie wiedziałam żadnych badan mi nie zlecił na własną rękę do tej pory robilam krew tarczycę mocz (lekarz podejrzewał białko mocz) antykoagulant tocznia i jeszcze cos ale juz nie pamiętam nazwy 1 listopada mam histeroskopie i jakieś inne badania ale nowy gin się nie określił jakie

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
reklama
Do góry