reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - jakie jeszcze badania wykonać ?

Rybka1108

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2019
Postów
19
Hej Dziewczyny, niestety wczoraj dowiedziałam się ze serce zarodka przestało bić, wielkość wskazywała na 8tydz 3 dzień. To już moja trzecia porażka, ale poprzednie serca przestawały bić 6-7tydz. Przed 3 próba mój lekarz zlecił mi badanie hormonów (wyszły wzorowo) oraz badanie mutacji genu mthfr - okazało się ze problem mnie dotyczy (mutacja c/t). Od początku 3 ciąży przyjmowałam zastrzyki clexane 0,4 i 2xdziennie kwas foliowy 5mg. Nie cierpię na żadne choroby, pełna morfologia, badania infekcyjne (robiłam w kilka dni temu) - również bez zarzutu. Dodam ze mój lekarz aż popłakał się z bezsilności - przyznał ze bardzo ciężko mu stwierdzić gdzie leży problem bo miał poczucie ze wszystko jest pod kontrola. Ja również jestem skołowana - czeka mnie trzeci zabieg w szpitalu :( Bardzo proszę o Wasza pomoc. Czy któraś z was mimo podobnych doświadczeń wkoncu doczekała się upragnionego potomka ? :) i czy macie pomysł jakie jeszcze badania/kroki powinnam podjąć ? Będę bardzo wdzieczna za wasze odpowiedzi :)
 
reklama
Rozwiązanie
Strasznie mi przykro , nie wiem jakie badania trzeba wykonać ,ja poroniłam 2 razy , przed 3 ciążą zmieniłam kwas foliowy i wit b na zmetylowaną wersję ,myślę że warto zmienić wiem że przy mutacji zwykły kwas się nie przyswaja
Jakie bierzesz zmetylowane b12 i kwas foliowy chodzi o firmę i dawkę
Ja jestem kochana po dwóch poronieniach i będę miała robione badania genetyczne zarówno ja jak i mój narzeczony. Na NFZ przysługują po drugim poronieniu.
Odezwij się proszę jak będziesz miała wyniki - do tej pory robiliście już jakieś badania ? Najważniejsze to skutecznie zdiagnozować problem,
Zajrzyj na wątek "poronienia nawykowe- leczenie immunologiczne". Tam jest pełna lista badań dla ciebie i partnera, lekarze którzy zajmują się takim problemem i dziewczyny, które z podobnymi problemami walczą. Jest wiele, którym się w końcu udalo
Ok, dziękuje właśnie go odnalazłam :*
 
reklama
Hej ! Bardzo mi przykro. :( wiem co czujesz. Dobrze, że chce walczyć. Faktycznie na wątpku z poronieniami nawykowymi jest wiele wskazówek. Nawet idąc do lekarza przyda się ta wiedza, bo wiadomo na co zwrocić uwagę. Ja własnie też czekam na wyniki kardiotypów. :) po drugim poronieniu masz refundowane badanie bo łącznie kosztuje 800 zł. Jak coś to pisz na tamtym wątku na pewno pomożemy :)
Warto zrobić badania te które można tylko po poronieniu jak np. zespół antyfospolipidowy. to jest to 6 tygodni po poronieniu. :) Trzymam kciuki
 
Część, jestem po trzech poronieniach, mam zrobione różne badania: genetyczne, immunologiczne, pod kątem krzepnięcia itp, chcę jeszcze rozszerzyć o bakteriologiczne i hormony, czy któraś z was miała może jakąś diagnostykę w szpitalu? Skierowanie do szpitala i zestaw badań. Robienie tych wszystkich badań prywatnie to duże obciążenie czasowe i finansowe. Poszukuję lekarza najchętniej na Śląsku, który by zlecił badania w szpitalu :)
 
Część, jestem po trzech poronieniach, mam zrobione różne badania: genetyczne, immunologiczne, pod kątem krzepnięcia itp, chcę jeszcze rozszerzyć o bakteriologiczne i hormony, czy któraś z was miała może jakąś diagnostykę w szpitalu? Skierowanie do szpitala i zestaw badań. Robienie tych wszystkich badań prywatnie to duże obciążenie czasowe i finansowe. Poszukuję lekarza najchętniej na Śląsku, który by zlecił badania w szpitalu :)
ja robiłam wiele z tych badań wszystkie prywatnie. Jedynie myślę że twój ginekolog powinien Ci wypisać skierowanie bo ma cała twoja historie choroby
 
ja robiłam wiele z tych badań wszystkie prywatnie. Jedynie myślę że twój ginekolog powinien Ci wypisać skierowanie bo ma cała twoja historie choroby
No właśnie niechętny jest, nie bardzo o tych hormonach wogóle mówi, obecnie jestem znowu na etapie szukania lekarza. Już nawet poza Śląskiem. Ale o to chyba muszę zapytać na innym wątku. Jestem tu nowa i nie bardzo jeszcze wiem jak się po forum poruszać :)
 
No właśnie niechętny jest, nie bardzo o tych hormonach wogóle mówi, obecnie jestem znowu na etapie szukania lekarza. Już nawet poza Śląskiem. Ale o to chyba muszę zapytać na innym wątku. Jestem tu nowa i nie bardzo jeszcze wiem jak się po forum poruszać :)
Ale hormony to nie jest az tak kosztowna sprawa :) no mysle że dobrze jak założysz nowy wątek:)
 
reklama
Strasznie mi przykro , nie wiem jakie badania trzeba wykonać ,ja poroniłam 2 razy , przed 3 ciążą zmieniłam kwas foliowy i wit b na zmetylowaną wersję ,myślę że warto zmienić wiem że przy mutacji zwykły kwas się nie przyswaja
Jakie bierzesz zmetylowane b12 i kwas foliowy chodzi o firmę i dawkę
 
Rozwiązanie
Do góry