reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - jakie jeszcze badania wykonać ?

Rybka1108

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2019
Postów
19
Hej Dziewczyny, niestety wczoraj dowiedziałam się ze serce zarodka przestało bić, wielkość wskazywała na 8tydz 3 dzień. To już moja trzecia porażka, ale poprzednie serca przestawały bić 6-7tydz. Przed 3 próba mój lekarz zlecił mi badanie hormonów (wyszły wzorowo) oraz badanie mutacji genu mthfr - okazało się ze problem mnie dotyczy (mutacja c/t). Od początku 3 ciąży przyjmowałam zastrzyki clexane 0,4 i 2xdziennie kwas foliowy 5mg. Nie cierpię na żadne choroby, pełna morfologia, badania infekcyjne (robiłam w kilka dni temu) - również bez zarzutu. Dodam ze mój lekarz aż popłakał się z bezsilności - przyznał ze bardzo ciężko mu stwierdzić gdzie leży problem bo miał poczucie ze wszystko jest pod kontrola. Ja również jestem skołowana - czeka mnie trzeci zabieg w szpitalu :( Bardzo proszę o Wasza pomoc. Czy któraś z was mimo podobnych doświadczeń wkoncu doczekała się upragnionego potomka ? :) i czy macie pomysł jakie jeszcze badania/kroki powinnam podjąć ? Będę bardzo wdzieczna za wasze odpowiedzi :)
 
reklama
Rozwiązanie
Strasznie mi przykro , nie wiem jakie badania trzeba wykonać ,ja poroniłam 2 razy , przed 3 ciążą zmieniłam kwas foliowy i wit b na zmetylowaną wersję ,myślę że warto zmienić wiem że przy mutacji zwykły kwas się nie przyswaja
Jakie bierzesz zmetylowane b12 i kwas foliowy chodzi o firmę i dawkę
Strasznie mi przykro , nie wiem jakie badania trzeba wykonać ,ja poroniłam 2 razy , przed 3 ciążą zmieniłam kwas foliowy i wit b na zmetylowaną wersję ,myślę że warto zmienić wiem że przy mutacji zwykły kwas się nie przyswaja
 
Strasznie mi przykro , nie wiem jakie badania trzeba wykonać ,ja poroniłam 2 razy , przed 3 ciążą zmieniłam kwas foliowy i wit b na zmetylowaną wersję ,myślę że warto zmienić wiem że przy mutacji zwykły kwas się nie przyswaja
Oj mi tez, ale staram się zachować trzeźwość umysłu. Wiele z nas przez to przeszło i zawsze jest smutno ... . W każdym razie czytałam o tej mutacji conieco i zdziwiło mnie ze lekarz przepisał mi zwykły kwas. Dziękuje ze odpisałam, przy następnej próbie tak zrobię. Pozdrawiam ciepło
 
Nie badaliśmy się w ten sposób. Prawdę mówiąc niewiele na temat takich badań wiem. Przechodziliscie może przez takie badania ?
Ja akurat nie. Ale może być tak, że to Twój partner może być nosicielem jakiegoś wadliwego genu i stąd poronienia. Zabrałabym się też za jego diagnostykę. Zajrzyj na wątek poronienia nawykowe tam dziewczyny na pewno pomoga.
 
Hej Dziewczyny, niestety wczoraj dowiedziałam się ze serce zarodka przestało bić, wielkość wskazywała na 8tydz 3 dzień. To już moja trzecia porażka, ale poprzednie serca przestawały bić 6-7tydz. Przed 3 próba mój lekarz zlecił mi badanie hormonów (wyszły wzorowo) oraz badanie mutacji genu mthfr - okazało się ze problem mnie dotyczy (mutacja c/t). Od początku 3 ciąży przyjmowałam zastrzyki clexane 0,4 i 2xdziennie kwas foliowy 5mg. Nie cierpię na żadne choroby, pełna morfologia, badania infekcyjne (robiłam w kilka dni temu) - również bez zarzutu. Dodam ze mój lekarz aż popłakał się z bezsilności - przyznał ze bardzo ciężko mu stwierdzić gdzie leży problem bo miał poczucie ze wszystko jest pod kontrola. Ja również jestem skołowana - czeka mnie trzeci zabieg w szpitalu :( Bardzo proszę o Wasza pomoc. Czy któraś z was mimo podobnych doświadczeń wkoncu doczekała się upragnionego potomka ? :) i czy macie pomysł jakie jeszcze badania/kroki powinnam podjąć ? Będę bardzo wdzieczna za wasze odpowiedzi :)
Ja jestem kochana po dwóch poronieniach i będę miała robione badania genetyczne zarówno ja jak i mój narzeczony. Na NFZ przysługują po drugim poronieniu.
 
reklama
Hej Dziewczyny, niestety wczoraj dowiedziałam się ze serce zarodka przestało bić, wielkość wskazywała na 8tydz 3 dzień. To już moja trzecia porażka, ale poprzednie serca przestawały bić 6-7tydz. Przed 3 próba mój lekarz zlecił mi badanie hormonów (wyszły wzorowo) oraz badanie mutacji genu mthfr - okazało się ze problem mnie dotyczy (mutacja c/t). Od początku 3 ciąży przyjmowałam zastrzyki clexane 0,4 i 2xdziennie kwas foliowy 5mg. Nie cierpię na żadne choroby, pełna morfologia, badania infekcyjne (robiłam w kilka dni temu) - również bez zarzutu. Dodam ze mój lekarz aż popłakał się z bezsilności - przyznał ze bardzo ciężko mu stwierdzić gdzie leży problem bo miał poczucie ze wszystko jest pod kontrola. Ja również jestem skołowana - czeka mnie trzeci zabieg w szpitalu :( Bardzo proszę o Wasza pomoc. Czy któraś z was mimo podobnych doświadczeń wkoncu doczekała się upragnionego potomka ? :) i czy macie pomysł jakie jeszcze badania/kroki powinnam podjąć ? Będę bardzo wdzieczna za wasze odpowiedzi :)
Zajrzyj na wątek "poronienia nawykowe- leczenie immunologiczne". Tam jest pełna lista badań dla ciebie i partnera, lekarze którzy zajmują się takim problemem i dziewczyny, które z podobnymi problemami walczą. Jest wiele, którym się w końcu udalo
 
reklama
Do góry