reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Witajcie:-) :) Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie bo dawno bardzo mnie tu nie było. Ja zaszłam w ciążę zaraz podrugim poronieniu, miałam amniopunkcję itd. W 33 tygodniu ciąży w nocy odleiło mi się nagle łożysko i dostałam krwotoku i miałąm robioną na szybko cesarkę i 9 lutego na świat przyszedł mój synek Dominik.Termin miałam na 21 marca. Jak to wcześniaczek leżał w inkubatorze na tlenie był bo płuca nierozwinięte byly . Po dwóch tygodniach wyszliśmy do domu. Najpierw karmiłam go piersią przez miesiąc pózniej dokarmiałam i zanikł mi pokarm miesiąc temu i teraz jest tylko na butelce. Dominik ważył przy urodzeniu 2200. Teraz prawie 6 waży. W kwietniu leżeliśmy w szpitalu dziecięcym w Kielcach bo mały miał podejrzenie że coś jest nie tak z wątrobą bo długo bardzo utrzymywała mu się żółtaczka. I dostał też zapalenia oskrzeli. Okazało się że z wątrobą jest wszystko ok. Jezdzimy do okulisty bo wszystkie wcześniaki mają niedojrzałą siatkówkę. Ale już ostatni raz będziemy jechać bo dojrzała. Mały miał na skutek różnicy ciśnienia w momencie porodu wylew i torbieliki w główce które już się wchłoneły i nie zostawiły żadnego śładu.. Rozwija się dobrze.:-D
Chce napisać do Susany, która ma dziś amnio. Wiem co przeżywa bo ja miałam w pażdzierniku. U mnie zle wyszedł test potrójny nifty nie robiłam. Na wynik wpływa wiek, i przeziębienie też. Po amnio Susana leż przez parę dni i wychodz tylko do ubikacji. Do dwóch tygodni bądz na zwolneniu, Oszczędzaj sie, nie dzwigaj i nie przychylaj. Nic nie boli amnio, zrobione fachowo nie ma żadnych skutków ubocznych. Tylko czeka się 4 tygodnie na wynik u mnie do Łodzi wysyłają i schodzi. Gdy dostałąm telefon że mały zdrowy to najszczęśliwszy dzień oprócz porodu dla mnie był. U mnie było podejrzenie zespołu edwardsa 1:50 i zespół Downa1:250. W pierwszym teśćie pappa było downa 1:500 i edwardsa 1: 10. 000. U mnie na usg był podwyższona przezierność 2, 70 przy normie do 3. Susana wszystko będzie dobrze, wiem co czujesz niemoc i rozpacz ale będzie ok. Wiek duży ma wpływ ja jestem rocznik 77 . U mnie skończyło się dobrze i jestem szczęśliwą mamusią, pózno nią zostałam ale zostałam. :-) :) Pozdrawiam Was Wszytkie dziewczyny:-) :)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, na ustach dzis wyszla mi druga opryszcxke;/ to prawda ze niejedt zle jak sie juz w zyciu nie raz ja przeszlo?
I pewnie oprocz bialej pasty niema na niej sposobu?
 
Julia myślę że nie masz się czym martwić dziewczyny dobrze piszą a ja w 1 ciąży miałam opryszczkę wargową i przeraziłam się niesamowicie:hmm:ale gin mi powiedział spoko ,żeby się nie martwić bo dla dzidzi tylko stanowi zagrożenie opryszczka ta no na dole ;)i to w 2 czy 3 trymestrze także nie martw się maleńka:)miłego dnia
 
Julia myślę że nie masz się czym martwić dziewczyny dobrze piszą a ja w 1 ciąży miałam opryszczkę wargową i przeraziłam się niesamowicie:hmm:ale gin mi powiedział spoko ,żeby się nie martwić bo dla dzidzi tylko stanowi zagrożenie opryszczka ta no na dole ;)i to w 2 czy 3 trymestrze także nie martw się maleńka:)miłego dnia
Mnie przy udanej ciąży wywaliło i moja teściowa(pracująca w szpitalu) tak nastraszyła,że opryszczka jest niebezpieczna dla dziecka, że myślałam,że z nerwów zejdę. Po czym moja gin mnie uświadomiła,że opryszczka,ale tak jak piszesz-na dole:) i tak to jest z mądrościami...powiedzmy ludowymi;)
 
Zbieram sobie fałdek, wbijam igłę, wpuszczam płyn...i co? popuszczam w trakcie ten fałdek, czy "ściskam" go aż do wyciągnięcia igły?

Mi Susana mówiła ,że po wkłuciu fałdek puszczasz. Po wstrzyknięci płynu zaczekaj 3-5 sek i wyciągnij. Robię jak trzeba ale nie wiem czy to igły nie są jakieś tempe mam duży problem z w biciem. Przy 0,2 były since ale mniejszy problem z wkłuciem. A może to przez zbity WAŁ tłuszczu? heh :p

U mnie skończyło się dobrze i jestem szczęśliwą mamusią, pózno nią zostałam ale zostałam. :-) :) Pozdrawiam Was Wszytkie dziewczyny

Aniu Dziękuję że napisałaś. Cieszę się że u maluszka wszystko się poukładało. Nie zapomnij dać foci :D

Doris jak się masz?Coś jest na rzeczy? ;)Jeśli tak to skacze już z radości . Pliss daj znać . Kciukasy trzymam i banana na gębie też :D
 
No dziewczyny jednak cud, przez dwa dni myślałam, że poroniłam a potem coś mnie tknęło, że nadal mam wszystkie objawy ciąży poszłam do lekarza i jest ok. (co prawda jeszcze nie było widać bijącego serduszka-bo za wczesnie-ale jestem dobrej myśli)
Niestety mój lekarz już mnie nie może przyjmować, gdyż jestem w ciąży wysokiego ryzyka i podobno od 2016 roku taką ciąże musi prowadzić lekarz z odpowiednimi uprawnieniami, więc szukam takowego. Na razie mam przymusowe leżnie na L4 , badania już zrobiłam czekam na wyniki. Trzymajcie kciuki
 
Jolamac kciuki za twoja fasolke!

Doris co tam?;) cos sie dzieje?;)

Dzieki kochane za odpowiedzi!

Jutro ide na glukoze obciazenie 3 punktowe i jestem przerazona! Ze z tymi mdlosciami niedam rady ehh
Dzis bylam w labo i rozmawialam z Paniami, byly bardzo mile, mowily ze pomoga , przyjma od razu jak przyjade, zebym w kolejce niemusiala czekac...
Obawiam sie ze puszcze pawia i po badaniu bedzie:/
 
reklama
No dziewczyny jednak cud, przez dwa dni myślałam, że poroniłam a potem coś mnie tknęło, że nadal mam wszystkie objawy ciąży poszłam do lekarza i jest ok. (co prawda jeszcze nie było widać bijącego serduszka-bo za wczesnie-ale jestem dobrej myśli)
Niestety mój lekarz już mnie nie może przyjmować, gdyż jestem w ciąży wysokiego ryzyka i podobno od 2016 roku taką ciąże musi prowadzić lekarz z odpowiednimi uprawnieniami, więc szukam takowego. Na razie mam przymusowe leżnie na L4 , badania już zrobiłam czekam na wyniki. Trzymajcie kciuki
w którym tc jesteś?
 
Do góry