reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Porzeczka Kochanie ani nie chce sobie wyobrazac co przeszlas. Bardzo tego chcesz i nie wiem kto...mysle ze w odpowiednim czasie znajdziez wybawce i urodzisz piekne zywe i zdrowe dziecko. A momenty zwatpienia... sama wiesz ze kazda z nas miewa. Dobrze, ze jestes z nami.

Kobiety a teraz z innej beczki. Wrocil do nas Hubert. To wiecie. Tylko teraz pelny obraz. Jest uposledzony umyslowo w stopniu umiarkowanym. Mamy zagwostke. Potrzebuje waszych szczerych i nie do konca emocjonalnych, a za to obiektywnych wypowiedzi. Nie martwcie sie my sami podejmiemy decyzje.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Destino... Powiem Ci tak.... Ja kilka lat temu udzielalam się w Wolontariacie - pracowałam (odrabialam lekcje, spędzałam wolny czas) z dzieciakami uposledzonymi psychicznie w stopniu umiarkowanym i lekkim. Oczywiście kontakt i egzekwowanie od nich czegokolwiek nie jest łatwe ale nie jest też niemożliwe.... Wymaga cierpliwości i dużo pracy, ale wdzięczność tych dzieciaków i moment w którym zauważa się ich postępy są tego warte.... Trzeba odwagi do podjęcia takiej decyzji i na pewno nie jedna rozmowa przed Wami bo osoby z upośledzeniem nigdy całkowicie się nie wyleczy - można natomiast zrobić milowe postępy - kwestia podatności dziecka i zawzietosci (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) rodzica :-)

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Bea25ta tak myślałam ale nie chciałam pytać czy to ty aby przykrości Ci nie sprawić. Ja absolutnie nie ma do Ciebie żadnych pretensji pewnie jest tak jak piszesz ze ciagnie nas po kieszeni ale nie mam pomysłu do kogo iść zresztą nie mam siły juz szukać. Wiesz jak to mówią tonący sie brzytwy chwyta.

Odnośnie Huberta Bea25ta ma rację dlaczego go nie chciały te poprzednie pary jak się o niego starały?
 
Destino, ja pracuję m.in z dziećmi z upośledzeniem. Jeśli to jest upośledzenie, a nie opóźnienie w wyniku zaniedbania, to to upośledzenie zostanie do końca życia, z tym,że wczesna i intensywna terapia (szczególnie do 3 roku życia) potrafi sporo poprawić. Trzeba się liczyć z kosztami terapii: logopeda, fizjoterapeuta, psycholog czy pedagog (powiedzmy 200 zł tygodniowo). Kolejno edukacja: szkoła integracyjna lub specjalna. Często rezygnacja z pracy jednego z rodziców (dowożenie na różne zajęcia, praca z dzieckiem w domu).
Musicie też wziąć pod uwagę to, że dziecko z upośledzeniem stanie się następnie nastolatkiem i dorosłym z upośledzeniem.
Jak rozwija się jego mowa? To ważne odbicie rozwoju psychomotorycznego. Mówi chociaż pojedyncze słowa?
Co ważne, dzieci z upośledzeniem dość dobrze wchodzą w kontakt z innymi ludźmi, są "emocjonalne". To co dla was ważne, to czy występują lub nie zaburzenia w zakresie funkcji społecznych (np. autyzm, Z Aspergera). Z tymi dziećmi niestety niejednokrotnie nie da się zbudować relacji i myślę, że adopcja dziecka z autyzmem jest tysiąckroć trudniejsza niż dziecka z uposledzeniem.
 
Ostatnia edycja:
Bea25ta fakt ze to wszystko u Maliny sporo kosztuje ale ja też już na niego postawiłam I spróbuję dalej. Fajnie ze po takich przykrych doświadczeniach masz zaufanego lekarza trzymam kciuki:) Destino nie wiem co napisać bardzo cie wspieram ale to bardzo trudna decyzja mam koleżankę która ma bardzo chora córeczkę i ostatnio z nią szczerze rozmawialam powiedziała mi ze życie ich jest bardzo ciężkie ale jakby miała podjąć jeszcze raz decyzję czy ma być z nimi to bym zrobiła to samo. Myślę że serce wam podpowie ściskam mocno:) Porzeczka przyjadę po ciebie bo jak będziesz ten wózek pchała tyle to przez miesiąc będziesz jechac:))) zakupy spoko ale nakupilam szmat przeglądam teraz i parę rzeczy trzeba oddać poniosło mnie:)))
 
Dla nas to trudny wybor. Bo albo zycie z dziesieciolatkiem do konca zycia albo nasze domniemane dzieci. Piszcie. To madre slowa. Potrzebuje dowiedziec sie czegos o takich dzieciach. Znam tylko muminki i lekkie uposledzenie. Hubert niestety nue mowi i nie chodzi. Niedawno usiadl i raczkuje. Bo ma tez porazenie mozgowe. Taka mala istota i po tak ciezkich przejsciach. Nie chce zostawic go samego. To jednak nie jest moja motywacja. Po prostu go kocham, ale milosc w takim stanie moze nie wystarczyc

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Destino - a ile Hubert ma lat? Ja nie potrafie doradzic. Ale widzisz sa tutaj dzuewczyny ktore pracuja z takimi dziecmi. Moze ich posluchaj. Chociaz bedziesz miala obraz tego jak to tak naprawde wyglada bo panie z osrodka adopcyjnego to tak jak Bea napisala pewnie Wam dawkuja wiadomosci byscie od razu nie uciekli. Z jednej strony co sie dziwic. Chca by mial dom. Ja Cie bardzo podziwiam. Ja nie mialabym tyle sily i odwagi. Niestety ale taka jest prawda[emoji17]
 
Destino ciężka sprawa. Jeśli się zdecydujecie to na prawdę podziwiam. co innego gdy w rodzinie rodzi się chore dziecko i rodzice o nie walczą, o jego zdrowie i rozwój,a co innego gdy świadomie ktoś chce zająć się takim dzieckiem. Zastanów się czy jesteście na tyle silni by być z nim na zawsze. Wiedząc,że lepiej nie będzie. I co ważne- porozmawiajcie z rodziną. Bo chcecie wprowadzić dziecko w całą rodzinę. Nie tylko do siebie. zastanówcie się czy będzie ktoś kto pomoże Wam w razie by któregoś zabrakło. Przepraszam za te słowa,ale próbuję brać to na chłodno. Z całego serca życzę mądrej decyzji❤
 
Destino, jeśli Hubercik nie mówi ani 1 słowa, np, MU, KOKO czy AM, to trzeba też w jakimś stopniu liczyć się z tym, że może nie zacząć mówić.
Wiem, to wszystko jest bardzo trudne. Najważniejsze wg mnie, to to jak społecznie funkcjonuje, czy odpowiada uśmiechem, chce być z drugą osobą, szuka kontaktu fizycznego. To jest podstawa zżycia się z dzieckiem. Bo jesli bedzie ciężko i się poświęcisz, ale w zamian dostaniesz uśmiech, uczucie, to będzie łatwiej,niż gdybyś widziała, że dziecku jesteś obojętna jak powietrze.
I postawcie sobie pytanie, czy finansowo sprostacie temu.
 
Ostatnia edycja:
Porzeczka pisałam Ci kiedyś mój pierwszy Anioł 15tc drugi 23tc potem urodziłam synka i teraz 2wczesne poronienia.

Destino moje zdanie znasz :-). Nie gra mi jakoś to że ciągle coś nowego wyskakuje.Jakby dawkowali informacji o jago stanie idziwi mnie zże znowu ktoś z niego zrezygnował? ...hmm.

Asia 669 cieszę się z przebiegu operacji. Nadal sciskam kciuki i mam was w myślach. Byłaś na tym drugim polowkowym??

Bertha jak się masz?? Gdzie reszta staraczek?? Aga 707 , bentula,Ovli.

Riri Ty już urodziłaś??

Dziewczyny ja nie jestem przeciwko temu Malinowskiemu ale temu że nie szanuje Waszych pieniędzy. Dobrze że mu ufacie bo o to chodzi.Ja cchodzę do dr P mam do niego 130km i wolę do niego na monitoring jechać niż do innego na miejscu.Mialabym obawy że ten miejscowy wyniucha kasę i będzie mówił że owulki nie ma albo kazał przychodzić co chwila na kontrolę żeby kasę nastukac. Nie lubię biznesmenów bo nie wzbudzają we mnie zaufania.
Połówkowe mam za tydzień. 15.12.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć Kochane, bardzo ważne i ciężkie tematy ostatnio na forum, ale to dobrze, dyskusja jest potrzebna.
Destino, ja nie doradze ale wspieram całym sercem.
Maciejko odezwij się na.priv, ja też mam ANA3 dodatnie w mianie 1:320, obraz swiecenia ziarnisty.
Ja wczoraj po 4 miesiącach dostałam wyniki badań genetycznych w kierunku trombofilii i nie mam żadnego MTHFRa ale mam V Leiden i to by wszystko tłumaczyło...

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry