reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Skoro wywolany jest temat ANA, to napiszcie prosze, gdzie robic te badania. Czytalam ostatnio ulotke Euroimmun. Kiedys wklejalam swoje wyniki z Diagnostyki i one wygladaly inaczej niż niektórych z Was. Więc juz nie wiem, gdzie te badania powtarzać?

I ile czasu po porodzie, żeby nie bylo zafalszowane?

Ja mam sprzed kilku lat ANA2 z Diagnostyki takie:

"W badanej surowicy krwi WYKRYTO przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) o typie świecenia
ziarnistym i mianie 320.

Badania wykonano pośrednią metodą immunofluorescencji /IIF/ na przełyku małpy,
świnki morskiej i komórkach HEp-2.

W metodzie immunodyfuzji wobec ekstraktów grasicy NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw
antygenom z grupy ENA (RNP/Sm, Sm, Ro/SS-A, La/SS-B, PM-Scl, Scl-70, Jo-1, Ku, Rib-P)."


 
@Oczekujaca123 cudna wiadomość gratuluje,i wyszło słoneczko dla Ciebie! teraz tylko pilnuj sobie posiewów z pochwy, i szyjki, niech gin ją mierzy

Skoro wywolany jest temat ANA, to napiszcie prosze, gdzie robic te badania. Czytalam ostatnio ulotke Euroimmun. Kiedys wklejalam swoje wyniki z Diagnostyki i one wygladaly inaczej niż niektórych z Was. Więc juz nie wiem, gdzie te badania powtarzać?

I ile czasu po porodzie, żeby nie bylo zafalszowane?

Ja mam sprzed kilku lat ANA2 z Diagnostyki takie:

"W badanej surowicy krwi WYKRYTO przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) o typie świecenia
ziarnistym i mianie 320.

Badania wykonano pośrednią metodą immunofluorescencji /IIF/ na przełyku małpy,
świnki morskiej i komórkach HEp-2.

W metodzie immunodyfuzji wobec ekstraktów grasicy NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw
antygenom z grupy ENA (RNP/Sm, Sm, Ro/SS-A, La/SS-B, PM-Scl, Scl-70, Jo-1, Ku, Rib-P)."

ja robiłam w diagnostyce po dodatnim ANA2 robiłam ANA3 i tam jest immunoblot 16 antygenów bo tu masz 9
a masz haszi?
miano 320 to super że nie jest takie wysokie, ziarniste świecenie jest b, częste
 
Skoro wywolany jest temat ANA, to napiszcie prosze, gdzie robic te badania. Czytalam ostatnio ulotke Euroimmun. Kiedys wklejalam swoje wyniki z Diagnostyki i one wygladaly inaczej niż niektórych z Was. Więc juz nie wiem, gdzie te badania powtarzać?

I ile czasu po porodzie, żeby nie bylo zafalszowane?

Ja mam sprzed kilku lat ANA2 z Diagnostyki takie:

"W badanej surowicy krwi WYKRYTO przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) o typie świecenia
ziarnistym i mianie 320.

Badania wykonano pośrednią metodą immunofluorescencji /IIF/ na przełyku małpy,
świnki morskiej i komórkach HEp-2.

W metodzie immunodyfuzji wobec ekstraktów grasicy NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw
antygenom z grupy ENA (RNP/Sm, Sm, Ro/SS-A, La/SS-B, PM-Scl, Scl-70, Jo-1, Ku, Rib-P)."

Jak najszybciej po porodzie nalezy zrobić badania. Twoj wynik niewiele mowi dobrze jest zrobić ANA3
 
@mickey* Ale to robic teraz tez ANA2? Czy w ANA3 w Diagnostyce jest typ swiecenia i miano? Czytam ich broszure i wyglada mi na to, że nie ma... Hashimoto raczej nie mam (wraz z tym ANA robilam badania tarczycy).

W jakichs ulotkach w ogole widzialam, zeby po ANA2 robić ANA7!

Ja bym nawet i poszla do lek żeby mi rozpisal badania, ale nie wiem juz do jakiej specjalnosci. Zreszta nie wiem, po co mi te badania, skoro objawy mam od Sasa do Lasa a ostatecznie żyję we względnym zdrowiu. Ech
 
@mickey* Ale to robic teraz tez ANA2? Czy w ANA3 w Diagnostyce jest typ swiecenia i miano? Czytam ich broszure i wyglada mi na to, że nie ma... Hashimoto raczej nie mam (wraz z tym ANA robilam badania tarczycy).

W jakichs ulotkach w ogole widzialam, zeby po ANA2 robić ANA7!

Ja bym nawet i poszla do lek żeby mi rozpisal badania, ale nie wiem juz do jakiej specjalnosci. Zreszta nie wiem, po co mi te badania, skoro objawy mam od Sasa do Lasa a ostatecznie żyję we względnym zdrowiu. Ech
ana 2 określa miano i typ świecenia, jeśli wychodzi dodatnie, należy zrobić ana 3 tam jest immunoblot z 16 antygenami,
pytam o haszi bo b.często typ świecenia ziarnisty obrazuje własnie haszimoto
jesli chodzi o specjalizacje do jakiego lekarza nalezy iść z ana?
to tu reumatolog ale on jesli niemasz konkretnych objawów choroby czyli np, wykwitów(jak to jest w przypadku tocznia) to on ci powie że nic się z tym nie robi, bo lekarz wkracza dopiero jak już jest się chorym:o
 
@Oczekujaca123 Nati jest lasuchem, ale tez wiele produktow nie moze jesc bo go uczulaja. Nie wiem czemu nie je. Najprawdopodobniej problemy z przewodem pokarmowym. Radzimy sobie, choc lekko nie jest.

@bertha co u ciebie Kochana?

A nic nowego, po staremu.. starania mozolne i czekanie na testowanie. Teraz jestem na etapie czekania. W tym cyklu brałam lamette, a po owu dupka, heparynę 0,4 i metypred 4mg. Od okolicy owu biorę po 1 tab estrofemu jeszcze bo mam resztkę, a ponoć zwiększa receptywnosc endometrium.
Skończyłam serie akupunktury i refleksologii, oczyszczanie organizmu z pasożytów, brałam czopki ziołowe chińskie na oczyszczanie macicy po @, także może w końcu coś pomoże.

Dzięki dziewczyny za info nt Ana, jeszcze jak ktoś coś nt Ana więcej może napisać to chętnie poczytam wszystko bo niewiele wiem a chce koleżance pomoc :)
 
@aspekt a Banach nie ogarnie tych rzeczy?
To on mnie wyslal na te badania 3 lata temu. Wtedy jeszcze mialam antykoagulant tocznia ujemny (w tym roku robilam 2 razy w ciazy i byl +). Mnie teraz przede wszystkim interesuje jak mam dbac o zdrowie i czy dzieci moga byc obciazone jakims immunologicznym syfem. Moja roznowa z AB 3 lata temu byla odpychajca, ale moze sie wyrobil i ostatecznie do niego trafie.
 
reklama
Witajcie dziewczyny piszecie o badaniach ANA. Osobiście jest po poronieniu 4 tygodnie serduszko przestało bić . Zrobiłam ANA3 od razu. Nie robiłam tych wcześniejszych nas. W tych wyszło mi silnie dodatni. Mam zamiar dostać się w tym tygodniu co będzie do reumatologa.
Oto moje wyniki robiłam w diagnostyce 15424856733186449590184680447390.jpg 15424856984808124282800025243929.jpg
 

Załączniki

  • 15424856733186449590184680447390.jpg
    15424856733186449590184680447390.jpg
    957,4 KB · Wyświetleń: 108
  • 15424856984808124282800025243929.jpg
    15424856984808124282800025243929.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 97
Do góry