reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczynki same super wiesci jak myslicie jakie badania warto powtorzyc przed ciaza pytam o immuno itp tartczyce co jeszcze homocysteine
 
reklama
@Destino świetna wiadomość na początek tygodbia! Tak naprawdę to teraz Helenka wazy prawie tyle co moja Maja w brzuchu. Także pięknie przybiera.
Dziś mi gin - nie mój dojtorek, tylko ten drugi - zmierzyl obwód brzuszka. 33+1 niby. Jest 35+0, nie mierzyl więcej parametrów :/, wiec wagi nie znam. Ale w środę było 2064 gramy. Przepływy wszystkie ok, ale mnie schiza nie opuści, ze ona nie rośnie prawidłowo jednak :/. Heparynę kazał zwiększyć na 0,8 jednak po antyXA. Mój gin kaze zostać przy 0,6, bo CC coraz bliżej i ten mój twierdzi, ze skoro przepływy ok, to ja potem mogę stracić za dużo krwi :/. Tym bardziej, ze Pai i vr2 to nie trombofilia. Robie aptt i ddimery jutro i zobaczę co zrobię :/.
A tu ku pokrzepieniu Waszych serduszek sam brzuch :)
6C83A756-E76F-4852-83D9-56C4F00C352C.png
EE06BCB3-7C31-45C0-8C24-2FE042AACE71.png
 
@Destino świetna wiadomość na początek tygodbia! Tak naprawdę to teraz Helenka wazy prawie tyle co moja Maja w brzuchu. Także pięknie przybiera.
Dziś mi gin - nie mój dojtorek, tylko ten drugi - zmierzyl obwód brzuszka. 33+1 niby. Jest 35+0, nie mierzyl więcej parametrów :/, wiec wagi nie znam. Ale w środę było 2064 gramy. Przepływy wszystkie ok, ale mnie schiza nie opuści, ze ona nie rośnie prawidłowo jednak :/. Heparynę kazał zwiększyć na 0,8 jednak po antyXA. Mój gin kaze zostać przy 0,6, bo CC coraz bliżej i ten mój twierdzi, ze skoro przepływy ok, to ja potem mogę stracić za dużo krwi :/. Tym bardziej, ze Pai i vr2 to nie trombofilia. Robie aptt i ddimery jutro i zobaczę co zrobię :/.
A tu ku pokrzepieniu Waszych serduszek sam brzuch :)
Zobacz załącznik 935663Zobacz załącznik 935664
Marshia piękny aż zazdraszczam ;)))))
 
@marshia Malina zwiększa clexane jak jest hipotrofia i APTT lub ddimery bardzo podwyższone lub źle przepływy
Tego anty xa w ogóle nie bada. W ogóle to on w ciąży nie jest taki gorliwy z tymi badaniami a jakoś każdemu się tam udaje.
 
@marshia Malina zwiększa clexane jak jest hipotrofia i APTT lub ddimery bardzo podwyższone lub źle przepływy
Tego anty xa w ogóle nie bada. W ogóle to on w ciąży nie jest taki gorliwy z tymi badaniami a jakoś każdemu się tam udaje.
Dokładnie, pierwszy raz się z tym spotykam ze nie kazano mi badac anty xa tylko to co piszesz @iveo. Ale ja jeszcze pójdę do hematologa u siebie bo jednak jeśli dotrwam do tego 24 tc i Malina każe mi spadać z Łodzi to chce tu na miejscu mieć kogoś kto będzie kontrolował a nie zwykły gin. Dopóki jestem pod opieka Maliny to nie mam stresu.... doktorek mnie bardzo uspokaja bo naprawdę nad wszystkim czuwa, ale pozniej muszę mieć tu kogoś na miejscuzW życiu nie byłam na tak długiej wizycie ciążowej jak ostatnio u Malinowskiego .... aż byłam zmęczona! Ale sprawdzał wszystko, wypisywał, notował....ktoś kto był po mnie to współczuje ;)
@Destino bardzo często o Tobie mysle, zwłaszcza teraz gdy jeszcze jest atmosfera WOŚP i tyle się mówi o takich maluszkach .... ciesze się gdy coś dobrego się u Was dzieje
 
@anna_kat co u Ciebie?

@dżoasia kochana a ty jak sytuacja ?

@marshia przy twojej wadze moim zdaniem heparyna 0,8 to dużo trochę chyba za dużo z tego co pamiętam to waga ok 75kg do 85 kg. Co do brzuszka moja Zosia też miała mniejszy brzuszek po prostu taka jej urodą mój mąż jest bardzo szczupły i ona po nim taka jest. Idź do Twojego dr niech Ci malutka wymierzy dokładnie i wtedy będziesz miała konkretnie ile mała waży na podstawie pomiaru samego brzuszka to za mało
 
reklama
@bertha - wyniki krzywych wg mnie względnie ok, ale można się przyczepić do kilku rzeczy:
1. Glukoza na czczo - dla ciężarnych norma jest do 92, więc warto byś nad nią popracowała i starała sie nieco obniżyć.
2. Glukoza po 2h - nie wiem czy tak jest dobrze, że spada poniżej tej na czczo, ale jest niska więc fajnie.
3. Wyniki insuliny łącznie nie powinny przekroczyć wartości 100. U Ciebie będzie jakieś +/- 110, więc nie jest źle.
4. Aczkolwiek insulina po 2h powinna wrócić do poziomu tej na czczo, a u Ciebie tak nie jest, więc może jednak metka jakaś byłaby wskazana.

@Avita - ja pamiętam:)

@Destino - kciuki za Helenitkę, cały czas! ;*

@marshia - piękna!
 
Do góry