reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@smerfik88 chyba się nie chwaliłaś Boryskiem, więc dlatego cię wywołałam, hmmmm a może jakieś zaćmienie i mi umknęło. W każdym razie serdecznie gratuluję, Borysek cudny!!!
@Oczekujaca123 ja chyba wolę takie wózki, żeby dzieciaczki były obok siebie i żebym widziała je bez problemu. No i chcemy takie 3w1, żeby była od razu spacerówka itp poszukamy czegoś w sklepach a jak nam się coś spodoba to potem będziemy czatować na używki ;)
@Porzeczka1234 brak wieści to dobra wiadomość, nie panikujemy ;)
 
reklama
@smerfik88 chyba się nie chwaliłaś Boryskiem, więc dlatego cię wywołałam, hmmmm a może jakieś zaćmienie i mi umknęło. W każdym razie serdecznie gratuluję, Borysek cudny!!!
@Oczekujaca123 ja chyba wolę takie wózki, żeby dzieciaczki były obok siebie i żebym widziała je bez problemu. No i chcemy takie 3w1, żeby była od razu spacerówka itp poszukamy czegoś w sklepach a jak nam się coś spodoba to potem będziemy czatować na używki ;)
@Porzeczka1234 brak wieści to dobra wiadomość, nie panikujemy ;)
@porzeczka1234 dzieki ! A do jakiego momentu uzywa sie tych monitorow? Bo ja zielona jestem? [emoji14]
My mielismy 1 takie ubranko i czapeczke takie na wyjscie ze szpitala , mega sie nim w skleoie zachwycilam i one bylo takie typowoo dla Franka... no i mama je zmniejszyla i pichowalismy go w nim... no a reszta to mysle ze nie bedzie problemu, w sensie ze nie bedxie mnie to gdzie bolalo ze to ubranie Franka... a jak bedzie to wtefy zaczne sie martwic i kupie nowe. Poki co zakladam tak jak mowisz ze brat z bratem sie podzieli ! ;)

@dżoasia my tez chcielismy obok siebie.. no bo jak to jeden za drugim i te dziecko drugie takie na dole.. takie poszkodowane... ale ! Niestety te obok siebie czesto nie mieszczą sie w drzwiach - do naszego salonu by nie weszły.... nie mieszcza sie przy kasach sklepowych... no i z praktycznego punktu widzenia musze sie z tym pogodzic ze bedzie 1 za drugim wiec bebetto wizualnie mi sie podoba. Tez bierzemy 3 w 1 ale... z tego co czytalam to te spacerówki sa ciezkie wiec zakladam ze w okolicy 7miesiaca kupie jakas nowa lepsza spacerowkr (obok siebie bo one sa węższe i łatwiejsze do zlozenia) no i wtedy jiz kupie taka na dluzej bardziej wypasiona
 
@Oczekujaca123 sa wozki gdzie mozna ulozyc dzieci naprzeciwko siebie, nie tylko jedno za drugim. Dla mnie bebeto byl za dlugi, jak pociag. Niezwrotny wozio. Zobacz sobie na zywo, czy aby taki na pewno chcesz nim kupisz.

@dżoasia sprawdzcie sobie sklep bobowozki. Chocby oczy nacieszyc

Co do wyprawki sprobuje pozniej odpowiedziec
 
@Destino bylam wlasnie w BoboWozki i tam ogladalam bebetto 42 no jest dlugi, ale kurcze... innego.pomyslu.mi brak.. bo jak bul krotszy to kosztował 5 tyś i sam sprzedawca mowil ze spacerowka do kitu i tak wroce po inna za 6-7miesiecy wiec szkoda kasy.. a co z tego ze byl krotszy jak drugie dziecko jechało jakby pod tym pierwszym :/

A o ktorym myslisz ze mozna do siebie odwrocic? Bo spacerowki to prawir wszystkie ale gondole to pierwsze slysze.

Wiadomo, ze lepsze te obok siebie no ale kurcze ja nigdzie tym nie wjade.. a jak kupie wezszy to gondolki male a jak krotszy to tez male gondolki... i jak nie urok to sr...aczka [emoji14]


@Oczekujaca123 sa wozki gdzie mozna ulozyc dzieci naprzeciwko siebie, nie tylko jedno za drugim. Dla mnie bebeto byl za dlugi, jak pociag. Niezwrotny wozio. Zobacz sobie na zywo, czy aby taki na pewno chcesz nim kupisz.

@dżoasia sprawdzcie sobie sklep bobowozki. Chocby oczy nacieszyc

Co do wyprawki sprobuje pozniej odpowiedziec
 
Destino moge sie tylko domyslac ile Cie to wysilku kosztuje, fizycznie i emocjonalnie... a sa jakies zapowiedzi/nadzieje kiedy uda sie wyjsc?

Szafe, komode mamy - kupione dla Franka ale dokupimy jeszcze komódke taka sama w ikei, bo jedna bo dla dwojki braknie. Ubranka częściowo dla chlopca mamy - zastanawialam sie nad wyrzuceniem /oddaniem/sprzedaniem po smierci Franka spakowalam wszystko i oddalam mamie... teraz mysle ze jednak to nie ma dla mnie znaczenie, przeciez nawet ich nie ubral... i moge je wykorzystac wiec tu dla Stasia dokupie kilka mniejszych sztuk.

Zostaja nam ubranka dla Amelki ale to tez mysle, ze ogarne przez olx a nowe zamowie wlasnie w smyku czy wysle meza do pepco po kilka rzeczy na poczatek...

Lozeczka widzialam na allegro z funkcją tapczanika za 200zl nowe.. najzwyklejksze ale tez nie śpimy na pieniadzach wiec nie bede szalec...
materace jakis polecasz ?
Monitor oddechu tez chcemy, bez wzgledu na czas kiedy sie urodza - jaki konkretne warto, jaki masz wypozyczony? Na jakich zasadach sie to wypozycza?


Dzieci docelowo maja spac w swoim pokoju wiec monitory oddechu i kamera z odbiorem na telefonie to elementyny niezbedne, no i niania elektroniczna tez i na pewno laktator elektryczny - polecacie moze firme konkretna? Czy laktator mozna kupic uzywany - przepraszam jesli pytanie glupie ale zastanawiam sie czy sa np tylko koncowki do kupienia nowe..

Kocyki , jaka firma ? Jaki materiał ? Dziecko przykrywa sie kocem? Wklada do rozka? Zakrywa kolderka? Co najlepiej miec do lozeczka ?

Przewijak chcemy z wanienka... ewentualnie kupimy taki przewijak najzwyklejszy z ikei bialy, i na to bd stawiac wanienke.

No i nie wiem co jeszcze dziecku potrzebne..

Na pewno bedziemy inwestowac w suszarke bebnowa , a to tez wydatek spory musimy poczekac na jakas promocje w media czy rtv agd moze beda raty 0%...

Tak myslalam wlasnie, zeby gdzies cos wybierax wstępnie zaznaczac i odkladac konkretna sumę no i za te 4-5 /tyg jak wszystko bd szlo to powoli kupowac ..
Nam nikt nie wspomina o wyjsciu. Helenka uczy sie jesc i zdaniem pielegniarek jest daleko za murzynami, choc na ich obserwacje nie odbiega znaczaco od innych wczesniakow. Trzeba jednak czasu by zaskoczylo.

Jesli chodzi o wyprawke, to mebli nie kupowalam. Przemalowalam moje stare prawie 20letnie meble, a nawet starsze. Mysle, ze zakup niedrogiej komody to dobry pomysl, a nawet szafy.

Jesli chodzi o materac, to my postawilismy na komfort i kupilismy drogie, fiki miki sensitive. Ale maja tez inne tansze rownie dobre. Mozesz popatrzec tez na materace z heva (jak sie nie myle).

Monitor oddechu zalecany jest do ok roku, kiedy widmo smierci lozeczowej spada. Dla nas potrzebny ze wzgledu na mozliwe bezdechy wynikajace z niedojrzalosci. Nie wiem jakiej bedzie firmy. Najczesciej polecaja angelcare lub babysense. Mozna kupic uzywane w komplecie z wideoniania. Wyporzyczam z fundacji Wczesniak. Wplacasz tylko kaucje zwrotna. Tam mozna tez wyporzyczyc kolyske memola, wage, laktator.

My niestety mamy zalecenie by dziecko spalo wylacznie w lozeczku najlepiej w sypialni rodzicow.

Mam laktator lovi i jestem zadowolona. Juz 2 dziecko obrabia. Za ok 30 pln mozna dokupic zestaw wymiennych nowych elementow. Pomysl jednak, czy przy dwojce dzieci nie lepiej miec podwojna dojarke. Wtedy odciagasz 15 min, a nie 30. Przy blizniakach to ma znaczenie. Przy jednym tez.

Do lozeczka na poczatku uzywalam rozka i kocyka. Musialam dziecko grzac. Nawet spiworek do wozka dobrze sie sprawdzil na pewnym etapie. Przy synku kocyki najlepsze byly bawelniane (bawelna minky, bawelna wypelnienie minky) bo w nich nie byl spocony. Teraz Helenka spi pod grubymi polarowymi kocami, wiec zupelnie inne zalecenie i potrzeba dziecka.

Kolderki uzywal dopiero ok 10 mca jak przyszla chlodna jesien. Bo po urodzeniu zupelnie nie byla potrzebna. I u nas kolderka to grubszy koc (bawelna wypelnienie minky)

Pytalas o wozek. To ulozenie dzieci siedzi w twojej glowie. U dzieci nie ma to takiego znaczenia. Dopiero w spacerowkach owszem. Ja mialam inny problem. Potrzebowalam wozka podwojnego takiego, w ktorym spacerowke uloze przodem do kierunku jazdy. No i widzialam podwojny wozek niedlugi, ale poniewaz mi nie odpowiadal, to nie zapytalam o marke. Poszukaj na necie, bo jest troche tego. No i na uzywanych wozkach olx tez.

Przy karmieniu butelka dobrze miec podgrzewacz.
 
Cudowna Helenka!!!

Ja melduję się po połówkowych [emoji6]
Wczoraj już nie miałam siły i czasu na pisanie. Z dzidziolem wszystko ok. Szyjka też jest ok ma 3,2cm jest zamknięta i twarda. Łożysko jest nisko na przedniej ścianie (to już gorzej) ale wszystko się rozwija prawidłowo. Oprócz siusiaka niczego nie brakuje naszej Marysi [emoji1787][emoji23][emoji1787]
Oczywiście spala całą wizytę i słabe fotki wyszły ale udało się pomierzyć wszystkie parametry. Oprócz kości udowej która odbiega o kilka dni, to wszystko jest cudownie. Termin porodu się nie zmienił czyli 1lipca [emoji7]

 
Cudowna Helenka!!!

Ja melduję się po połówkowych [emoji6]
Wczoraj już nie miałam siły i czasu na pisanie. Z dzidziolem wszystko ok. Szyjka też jest ok ma 3,2cm jest zamknięta i twarda. Łożysko jest nisko na przedniej ścianie (to już gorzej) ale wszystko się rozwija prawidłowo. Oprócz siusiaka niczego nie brakuje naszej Marysi [emoji1787][emoji23][emoji1787]
Oczywiście spala całą wizytę i słabe fotki wyszły ale udało się pomierzyć wszystkie parametry. Oprócz kości udowej która odbiega o kilka dni, to wszystko jest cudownie. Termin porodu się nie zmienił czyli 1lipca [emoji7]


Super wieści :) a łożyskiem się nie martw, jeszcze ma czas się podnieść ;)
 
reklama
@dżoasia @plastulinka gratulacje ;* witam w gronie długich szyjek :p u mnie tez ledwo ponad 3 ... Ale mam nadzieje ,ze luteina i magnez pomogą...
@Oczekujaca123 kochana ja niestety poki co
Polecam aptekę Gemini (tanio,wszystko w jednym miejscu i szybka wysylka pod same drzwi) ;* tez myśle o wyprawce powoli bo widmo problemow z szyjka mnie przeraża ...
 
Do góry