reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@monikao777 tak Malinowski mówił mi ze mam robić ta sama. Wiem ze w ulotce jest napisane ze nie można. Ale nic się nie stało. Po zastrzyki do lodówki i następnego dnia znowu używałam tej samej. Dużo dziewczyn tak robi. Moim zdaniem tak najłatwiej :)
 
Hej Dziewczyny :)
Echhh dzisiaj przyszedł u mnie czas testowania i beta 1 z kawałkiem :/ Czuje lekkie zawiedzenie.. Zabawa trwa dalej...
Zastanawiam się, czy od jutra schodzić z Encortonu 10 mg i zacząć brać ponownie od owulacji, czy brać tak jak zaleca moja Pani dr czyli ciągiem przez 3 miesiące i potem przerwa...
@marshia, pamiętasz od którego dc w swojej szczęśliwej ciąży włączyłaś steryd?

Dziewczyny,
czy beta 1,2 może świadczyć, że cos się działo w tym cyklu? Przeczytałam właśnie cos takiego: "Hormon beta hCG w ciąży pojawia się już kilka dni po zapłodnieniu. Teoretycznie po zagnieżdżeniu się jajeczka w macicy (6-8 dnia od owulacji), w krwi kobiety pojawia się minimalne stężenie hormonu beta hCG. Oscyluje ono wtedy na granicy 1 mIU/ml i może być wykrywalne przez test ciążowy. Ale nie musi - to bardzo wczesna ciąża, test więc może się mylić."

Pozdrawiam Wszystkie :* :)
 
Ostatnia edycja:
@Nadzieja2018 to trzeba na spokojnie podejść- ze może się udać a nie musi. Mało komu się od razu udaje.
Ja brałam Encorton po owu i clexane też chociaż Malina kazał od testu.
Beta taka o niczym nie świadczy.
 
@iveo
Ile cykli starałaś się u prof. Malinowskiego zanim udało się zajść w szczęśliwą ciążę?Chyba zacznę dzisiaj odstawiać ten encorton i będę wracać do niego po owulacji, tak jak większość z Was.

Trochę ździwiło mnie, że nie zaciążyłam, bo zawsze przy każdym podejściu była ciąża... No nic muszę uzbroić się w cierpliwość... :(

Dziewczyny,
cały czas mam wahania, jeżeli chodzi o suplementację kwasu. Z waszego doświadczenia, z donoszonych ciąż, mogłybyście doradzić, która opcja byłaby wg Was najlepsza? Będę wdzięczna za sugestie.
Teraz biorę:
1x1 Femibion, co 3 dzień Folian 400.
Oprócz tego 1x1 witaminę D3 1000, 3x50mg B6, 1x100mg B12, zaczęłam pić 1x1 Miovarian, 1x500 glucophage, 1x75 mg Acard, od owulacji encorton 10mg.

Caly czas mam obawy, że ta dawka kwasu jest za mała...Wg Polskiego towarzystwa ginekologicznego w grupie średniego ryzyka powinno się przyjmować 0,8 mg na dobę a w grupie wysokiego ryzyka 5 mg na dobę.
Uważacie, że 1x1 Femibion i co 3 dzień Folian 400 wystarczy? Czy może lepiej zwiększyć na 1000 kwas metylowany? Z kolei profesor Jerzak zalecała mi Acidum folicum 1x1 5mg i Femibion 1x1...
 
Ostatnia edycja:
@Nadzieja2018 ja zaszłam od razu w pierwszym miesiącu starań, u Maliny. Ale ja miałam zalecenie brać encorton jak będę w ciąży dopiero.
Ja brałam witaminki tak: femibion plus 800 metylowanego- codziennie. Nie brałam już osobno b6. I ja przed ciąża jeszcze zastrzyki b12 bo mam addisona biermera

Nie podobały mi się zalecenia Jerzak co do suplementacji, kiedyś już pisałam na grupie ale przedawkowałam witaminy będąc na jej zaleceniach i dostawałam porannego paraliżu nóg. Okazało się ze mam już jakieś zmiany neurologiczne. Dobrze ze zasugerował to doktor robiący mi dopplera nóg. Myślałam ze to cis z żyłami a on powiedział ze za dużo b6. Jak odstawiłam tak wszystko przeszło.

Podczas starań również acard 75, krople vigantol 3 krople z tłuszczem
 
Dziewczyny. Jestem tu nowa i poroniłam już dwa razy. Mam krótką druga fazę cyklu. Czy któraś z Was brała Progesterone besins i również miała zawroty głowy?
 
Ostatnia edycja:
@Hatice
Odnośnie B6 i B12 to biorę tak jak zalecała. Ale czasami robię sobie przerwę od tych wszystkich tabletek np. podczas urlopu.

Dziewczyny,
ciekawi mnie to czy ciąża biochemiczna to bardziej problem genetyczny, immunologiczny czy po prostu problem z zagnieżdżeniem?
 
reklama
Do góry