reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja miałam 3 poronienia 7 14 i 7 tydzień. Zawsze za małe zarodki do wieku ciąży
Potem szczepienia 6 pullowanych u Maliny miesiąc po nich bezproblemowa ciaza i za parę dni Michałek będzie miał roczek [emoji4]
Dodam dla pocieszenia jak ktos się martwi o wiek że mam 41
Moze nie doczytalam ale staralas sie naturalnie ?
 
reklama
Pierwsza wizyta u Dr Janosz - potwierdzam wszystko co piszecie cudowna kobieta, z ogromną wiedzą z bardzo pozytywną energią.
Okazało się że badania materiału poronnego to nie 3 tygodnie a 4 czekania więc musiałam przesunąć genetyka na 19 zobaczymy czy już będą.
Badań zleconych mam masę ceny jak sprawdzałam są spore na początek mam zacząć od Immunofenotypu plus badanie nasienia z fragmentacją DNA plemników.
Potem poczekać co zleci genetyk poza kariotypami być może badania na trombofilie byłoby super może udałoby sie na NFZ
Jak nie to kolejne badanie to (MTHFR, V Leiden, protrambina, PAI-1) plus homocysteina, kwas foliowy, ANA screen, przeviwciala p/plemnikowe
A na koniec zespół APS dopier 6-8 tygodni po poronieniu zeby nie byl falszywie dodatni a powiedziala ze to moze tez laskawie zleci genetyk.
Dziewczyny tyle wiadomosci na raz, badania drogie jak cholera.
Z pozytywów macica w dobrej kondycji, jajniki Ok i Pani Janisz jest optymistycznie nastawiona do kolejnej ciąży musi wiedziec tylko jakimi i w jakich ilościach leki mi ustawić a i wycofała kwas foliowy.
Sorki za elaborat musialam sie wygadac.
W zwiazku z tym ze badania drogie powiedzcie mi czy w przypadku starania sie o odszkodowanie z polisy z tut urodzenia martwegi dziecka wystarczy akt urodzeniaz USC czy beda dochodzic tego jaki to byl tydzien ciazy i uzalezniac wyplate od tego głupio tak o to pytać ale nie mam bladego pojęcia skąd wysupłać kasę na badania.
Wystarczy zarejestrowanie. ;)
Badań dużo ale wszystkie potrzebne. Wszystko miałam robione co napisałaś że myślę że idziesz w dobra stronę. Pamiętaj , że odszkodowanie jest na Ciebie i męża. Przynajmniej ja tak mialam. Dostaliśmy oboje takie same sumy. Bardzo się przydaly te pieniądze w dalszej diagnostyce i leczeniu. Trzymam kciuki za badania. Ktoś na forum pisał już tutaj i ja tak samo mam, że wolę wiedzieć co jest źle i to naprawiać nic miałoby wszystko wyjść na tip top ;) człowiek szuka przyczyny. ;*
 
Widzę że już Oczekujaca coś pisała, ale napiszę też ja ;)
Po pierwsze super ze wizyta udana ;) co do badań to pakiet na trombofilie zrób właśnie na testdna.pl. Zamawiasz próbkę do domu kurier przywozi, robisz wymaz i zamawiasz kuriera który odbiera. Wyniki bodajże po 14 dniach są więc luz. Koszt to 330zł.
W kwestii odszkodowania - nie jest tak ze wystarczy akt martwego urodzenia. Wszystko zależy w jakiej firmie masz ubezpieczenie. Mi pzu wypłaciło. Co prawda kadrowa miała pytanie czy strata była przed 23 czy po 23tc, ale miała też opcje "nie wiem" więc taką zaznaczyła. Przelew dostałam bez problemu od razu. A w firmie męża mają wpisane że za martwe urodzenie dostajesz jak stanie się to po 23tc. Także musisz poczytać w warunkach ubezpieczenia swojego. Jeśli płacą to akt urodzenia, dowód osobisty i tyle ;)
W bielsku jest fajne laboratorium - Factor. Tam polecam robić ana i te przeciwciała, bo mają w ofercie wszystkie, a np w diagnostyce nie mieli czegoś czego szukałam. Poza tym ana2 jak robią, to jeśli wychodzą dodatnie, to w tej samej cenie robią od razu pakiet ana3 ;) sprawdź sobie ceny i porównaj :)
@roki_1991 zadzwonię do AXA w poniedzialek i sprawdzę co mają w warunkach umowy.
Sprawdzę to laboratorium w BB do reszty badań z tą Trombofilią poczekam na wizytę u genetyka może zleci na nfz jak nie to zobacze czy test.dna czy slaskie laboratoria tam maja pakiet trombofili za 340 plus 3 zl pobranie.
Dziękuję za pomoc☺
 
Wystarczy zarejestrowanie. ;)
Badań dużo ale wszystkie potrzebne. Wszystko miałam robione co napisałaś że myślę że idziesz w dobra stronę. Pamiętaj , że odszkodowanie jest na Ciebie i męża. Przynajmniej ja tak mialam. Dostaliśmy oboje takie same sumy. Bardzo się przydaly te pieniądze w dalszej diagnostyce i leczeniu. Trzymam kciuki za badania. Ktoś na forum pisał już tutaj i ja tak samo mam, że wolę wiedzieć co jest źle i to naprawiać nic miałoby wszystko wyjść na tip top ;) człowiek szuka przyczyny. ;*
@Charlotte21 dziękuję mam nadzieję że w AXA wystarczy zarejestrowanie ☺
 
Dziewczyny bardzo prosze o rade.Chodzi o szczepienia .Wynik mlr wyszedl mi 39 tyle ze robilam go po okresie (poronieniu)w tym ze beta wzrosla mi max do 30.Niby wynik nie jest wiarygodny ale tak sobie mysle ze przy tak niskiej becie nawet gdyby podskoczylo z zera do 39 to i tak na tym etapie bylaby ochrona zarodka.I tak sobiemysle czy robic te szczepienia .Rok temu ciaza dotrwala do 14tyg wiec musiala byc jakas ochrona .Doradzcie mi prosze.Napewno bede miec accofil na kiry.
 
reklama
Komorki nk nie robilam bo Sacha niby twierdzi ze przy kirach aa nk na pewmo beda wysokie ale accofil dziala rowniez na komorki nk.Robilam tylko przeciwciala przeciwjadrowe i wysxly ujemne.
Jeśli chodzi o dr Sachy to on nigdy nie robi badań NK do mnie powiedział ze nie ma to wpływu na utrzymanie ciąży on tylko wierzy w szczepienia ale one nie zawsze działają ja jestem najlepszym przykładem pozdrawiam
 
Do góry