reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Mi80 żeby zbadać insuline to robisz krzywa cukrową plus insuline i badasz ja na czczo, po 1h, po 2h po obciazeniu 75g glukozy :)
@Wikunia7 współczuję :( kiedy wizyta? Który tydzień teraz ?
@babydust no narzekalam.... nie wiem czy to powrót objawów czy po prostu pogoda xd ale dzisiejszy dzień jest okropny, ale za to lody pomagają na ból głowy i zjadłam juz 4 :D
@kasiula222 Accofil najczęściej daja na Kir AA, wtedy też jego skuteczność jest największa. Po zastrzyku czlowiek czuje sie jak przy grypie, boli wszystko i ogolnie slabo to wygląda ale po paru dawkach takie samopoczucie przechodzi.
@dagmarie25 dzięki krzywą robiłam przed ostatnią ciążą była ok plus hemoglobinę glikowaną sprawdze jeszcze tą insulinę. Takie pytanie co to są te Kiry?? Nie mialam takiego badania a tu czesto o tym mówicie
 
reklama
@Mi80 ja mam do tego hiperinsulinemie
mialam do tej pory glucophage XR 1x1750 ale lekarka w zwiazku z tym ze zaczelam brac sterydy ktore moga miec wplyw na glikemie zmienila mi leki na siofor 3x850
 
@Wikunia7 spokojnie mi też później przyszły objawy a niektóre dziewczyny w ogóle nie miały objawów, jesli dobrze pamietam to @Oczekujaca123 przy bliźniakach nie miała ani mdłości ani bólu piersi :) a kiedy wizyta ? Ja nadal boje sie każdej wizyty.... teraz ide 26.11 i też juz myślę tylko o wizycie.....
@Mi80 Nie bardzo wiem jak a to wytłumaczyć.... Kiry sa odpowiedzialne za implantacje i utrzymanie ciąży, jak mi to tlumaczyli to one zapewniają taka komunikację między mama a zarodkiem i jesli tej komunikacji nie ma to organizm nie chroni zarodka. Najczęściej ciążę traci się wtedy do 10tc. Kir Bx jest ok, natomiast kir AA może być kłopotliwy jesli partner ma hla c c2c2 lub c1c2..... wtedy podaje sie accofil :)
 
@dagmarie25 wiem że każda inaczej ma tylko po tych naszych przejściach myśli się przesadnie i to wiem:/mam w pon wizytę boję się tak samo czy będzie dobrze heh.. 3mam kciuki za Ciebie ale będzie dobrze napewno:)
 
dagmarie25 no to pasowalo by zrobic te kiry a nie tak w ciemno brac ten acofil chociaz ja sie i tak chyba nie zgodze bo moze mi zaszkodzic.. To badanie sie robi tylko w Prokocimiu?
 
@kasiula222 ja robiłam w łodzi w apc.... nie mam pojęcia gdzie to robią... moze dziewczyny coś podpowiedzą :) albo trzeba zadzwonić i zapytać. No to juz sama musisz zdecydować gdzie są Twoje "granice". Ja mimo choroby autoimmunologicznej i problemów z serduchem mialam i szczepienia i bralam accofil ;) żyje, mam się dobrze :)
 
Kasiula niestety w naszych rewirach to tylko ten Krk :( Gawlik, cóż. Jak się łapie sto srok za ogon to się potem tak rzuca accofilem i innymi „cukiereczkami” na prawo i lewo... dr Przybycienia podobno od 20.12 do 20.01 (mniej więcej jakoś w takim terminie) nie ma bo ma urlop ale w styczniu na bank ruszy rejestracja wiec musisz kochana dzwonić... chyba bliżej do Tarnowa będziesz miała
 
Kasiula niestety w naszych rewirach to tylko ten Krk :( Gawlik, cóż. Jak się łapie sto srok za ogon to się potem tak rzuca accofilem i innymi „cukiereczkami” na prawo i lewo... dr Przybycienia podobno od 20.12 do 20.01 (mniej więcej jakoś w takim terminie) nie ma bo ma urlop ale w styczniu na bank ruszy rejestracja wiec musisz kochana dzwonić... chyba bliżej do Tarnowa będziesz miała
Ola dzeonilam juz i właśnie kazali dzwonić w styczniu wiec mam nadzieje ze uda się w koncu :) moja ostatnia deska ratunku..
 
@Wikunia7 spokojnie mi też później przyszły objawy a niektóre dziewczyny w ogóle nie miały objawów, jesli dobrze pamietam to @Oczekujaca123 przy bliźniakach nie miała ani mdłości ani bólu piersi :) a kiedy wizyta ? Ja nadal boje sie każdej wizyty.... teraz ide 26.11 i też juz myślę tylko o wizycie.....
@Mi80 Nie bardzo wiem jak a to wytłumaczyć.... Kiry sa odpowiedzialne za implantacje i utrzymanie ciąży, jak mi to tlumaczyli to one zapewniają taka komunikację między mama a zarodkiem i jesli tej komunikacji nie ma to organizm nie chroni zarodka. Najczęściej ciążę traci się wtedy do 10tc. Kir Bx jest ok, natomiast kir AA może być kłopotliwy jesli partner ma hla c c2c2 lub c1c2..... wtedy podaje sie accofil :)
@ dagmarie25 dziękuję za wyjaśnieia czyli badania nazywa się kir czy ma jakąś inna nazwę?? W sumie po 1 ciazy stracilam 1 potem 9 tygodni pozniej bylam w ciazy z 2 donoszona i potem juz 3 straty w 7 tc biochemiczna i 13 tc.
 
reklama
Hej, kiedyś tu u Was pisałam o mojej kuzynce 3 nieudane in vitro. Jest po 3 szczepieniach u Malinowskiego, okazało sie ze powinna się doszczepić bo bodajże hamowanie wyszło jej 22%. Zalamala się I już więcej nie pojechała. Teraz do mnie zadzwoniła że jest w ciąży, oczywiście kazałam jej dzwonić do Łodzi żeby się doszczepić. Powiedzcie mi co się robi w takim przypadku? Do kiedy zarodek jest bezpieczny? Dzisiaj ma 5t3d, podobno ma problem żeby się dodzwonić. Jak wygląda później prowadzenie ciąży?
 
Do góry