reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny popieram @iveo ja dostałam heparyne po 2 stratach od genetyka Pani dr dała mi zaświadczenie o heparyne ryczaltowanej ze względu właśnie mutacje A1298C, C677T heterozygota. Genetyka wlasnie mi powiedziała, że 40% społeczeństwa ma mutacje ale u niektórych tylko powoduje ona obumarcie i poronienia a większość ciąż kończy się dobrze. Ja jestem w tej pierwszej grupie. A prof Malinowski mi również ryczałtował heparyne bo powiedział, że abstrahując od wyników jeśli 1 ciąża się uda na heparyne to lekarz może przy drugiej ryczałtować. A on na pewno się zna bo mówi że kontrole ma co 2 miesiące bo wypisuje mnóstwo leków miesiecznie

@Kitki kciuki kochana
 
reklama
Czym się różnią folianty metylowe of syntetycznych ?
Nie ma czegoś takiego jak foliany syntetyczne. są odmiany albo zwykły kwas foliowy w syntetycznej formie. Foliany (czyli marynowana forma kwasu foliowego, Wit b6 i Wit b12) to łatwiej przyswajalne dla organizmu forma witamin. Jeśli masz mutacje mthfr to wtedy trzeba brać foliany bo organizm nie radzi sobie z syntetykami. Jeśli mutacji nie masz możesz brać syntetyki albo foliany, wtedy nie ma znaczenia

Dziewczyny ze 2 miesiace temu badalam tsh bo zle sie czulam i wyszlo 3.5 Bralam wtedy euthyrox 88 x 5 dni i 100 x 2 dni. Bylam zdziwiona ze tak wzroslo bo bralam regularnie leki i zawsze mialam w okolicy 2.
Lekarka zwiekszyla mi euthyrox i kazala brac caly czas 100.
I tak bralam przez te 2 miesiace i mialam kontrolnie zbadac tsh. Zrobilam wczoraj wynik i tsh 4.30
Kurcze czemu rosnie zamiast spadac mimo wiekszej dawki?

Dzis mam gina. Jestem w 6tyg. Nie czuje sie wcale ciazowo orpcz tego ze w 2 tyg 2 kg przytylam i brzuch mam jak balon[emoji85]
Trzymajcie kciuki, mam dziwne przeczucia ze nic na usg widac nie bedzie
Często tsh na początku ciąży wariuje, ważne że kontrolujesz i bierzesz leki, a dziś będzie wszystko okej, trzymam kciuki :) o której wizyta???
 
Bardzo często tak się dzieje na początku ciąży- trzeba zwiększyć dawkę i kontrolować
Dziewczyny ze 2 miesiace temu badalam tsh bo zle sie czulam i wyszlo 3.5 Bralam wtedy euthyrox 88 x 5 dni i 100 x 2 dni. Bylam zdziwiona ze tak wzroslo bo bralam regularnie leki i zawsze mialam w okolicy 2.
Lekarka zwiekszyla mi euthyrox i kazala brac caly czas 100.
I tak bralam przez te 2 miesiace i mialam kontrolnie zbadac tsh. Zrobilam wczoraj wynik i tsh 4.30
Kurcze czemu rosnie zamiast spadac mimo wiekszej dawki?

Dzis mam gina. Jestem w 6tyg. Nie czuje sie wcale ciazowo orpcz tego ze w 2 tyg 2 kg przytylam i brzuch mam jak balon[emoji85]
Trzymajcie kciuki, mam dziwne przeczucia ze nic na usg widac nie bedzie
 
Dziewczynki ja juz po wizycie...i prawdopodobnie po ciąży.
Lekarz krecil nosem ze duze tsh, bete tez kazal ze 3 razy powtorzyc ale nic. Opieprzyl mnie ze cytologie robilam prawie 3 lata temu [emoji85] pobral cytologie i na fotelu stwierdzil ze przy badaniu czuc ze ciaza jest. Zrobil usg...i dupa. Jest pecherzyk ale malenki gora na 3-4tydz, bez cialka żółtego. Nie pozostawil mi zludzen. Powiedzial ze przy takim tsh to szanse praktycznie żadne byly. Mam jutro zrobic bete ale wg niego na bank spada i mam czekac na @. Jak nie dostane to 9marca mam przyjsc to zrobi usg i zobaczymy co dalej. Jak dostane @ to mam przyjsc zaraz po @ na usg piersi i obejrzy dokladnie czy widac zmiany endometrialne.
W lipcu wycieli mi guzka z blizny po cc. Zrobil sie jakis rok po cc. Z czasem robil sie wiekszy i twardszy i siny w srodku. Myslalam ze to szwy po cc bo jak sciagali to urwali nitke i probowali wyjac druga strona i myslalam ze cos zostalo. Chirurg wycial i dal do badania. Wynik histopatologiczny - endometrioza.
Powiedzial ze po tym usg w marcu zdecyduje co dalej.
Teraz sie boje co ja tam w srodku mam a mam pewnie meksyk. Przy drugim cc jak mnie otworzyli to lekarz tylko powiedzial "o cholera co tu sie dzieje" cesarka trwala godz gdzie pierwsza 20min i gotowe. Drugim razem mialam pelno zrostow, przyrosniety pecherz, pousuwali mi to ale obawiam sie ze znow w brzuchu mam kongo
 
Dziewczynki ja juz po wizycie...i prawdopodobnie po ciąży.
Lekarz krecil nosem ze duze tsh, bete tez kazal ze 3 razy powtorzyc ale nic. Opieprzyl mnie ze cytologie robilam prawie 3 lata temu [emoji85] pobral cytologie i na fotelu stwierdzil ze przy badaniu czuc ze ciaza jest. Zrobil usg...i dupa. Jest pecherzyk ale malenki gora na 3-4tydz, bez cialka żółtego. Nie pozostawil mi zludzen. Powiedzial ze przy takim tsh to szanse praktycznie żadne byly. Mam jutro zrobic bete ale wg niego na bank spada i mam czekac na @. Jak nie dostane to 9marca mam przyjsc to zrobi usg i zobaczymy co dalej. Jak dostane @ to mam przyjsc zaraz po @ na usg piersi i obejrzy dokladnie czy widac zmiany endometrialne.
W lipcu wycieli mi guzka z blizny po cc. Zrobil sie jakis rok po cc. Z czasem robil sie wiekszy i twardszy i siny w srodku. Myslalam ze to szwy po cc bo jak sciagali to urwali nitke i probowali wyjac druga strona i myslalam ze cos zostalo. Chirurg wycial i dal do badania. Wynik histopatologiczny - endometrioza.
Powiedzial ze po tym usg w marcu zdecyduje co dalej.
Teraz sie boje co ja tam w srodku mam a mam pewnie meksyk. Przy drugim cc jak mnie otworzyli to lekarz tylko powiedzial "o cholera co tu sie dzieje" cesarka trwala godz gdzie pierwsza 20min i gotowe. Drugim razem mialam pelno zrostow, przyrosniety pecherz, pousuwali mi to ale obawiam sie ze znow w brzuchu mam kongo
TSH 4 jeszcze nie jest duże. Jak na ciążę za wysokie, ale krzywdy ciąży nie zrobi. Ja miałam nawet 5 z groszami. Ważne by zareagować w miarę szybko.
Nie daj sobie wmówić że po ciąży i niw trać wiary w maluszka.
Jak rodziłam Helenkę, to moja CC trwała 2 h. Nie wiem co tam robili. Ale mam teraz @ trwajace gora 2-3. A wcześniej 7 i krwotoczne. Też mam endometrioze. Nie zakładaj najgorszego, ale zadbaj o siebie, bo masz dla kogo.
 
Dziewczyny miala, któras z Was endometrium niejednorodne? ginak podjerzewa polipa ale kazala mi przyjsc jeszcze na usg zaraz po okresie, bo teraz jestem przed i mozliwe, ze endometrium sie zaczyna zluszczac....martwie sie bo myslalam, ze zaczne starania od marca a tu mozliwe,ze jakis polip jest ;/
 
TSH 4 jeszcze nie jest duże. Jak na ciążę za wysokie, ale krzywdy ciąży nie zrobi. Ja miałam nawet 5 z groszami. Ważne by zareagować w miarę szybko.
Nie daj sobie wmówić że po ciąży i niw trać wiary w maluszka.
Jak rodziłam Helenkę, to moja CC trwała 2 h. Nie wiem co tam robili. Ale mam teraz @ trwajace gora 2-3. A wcześniej 7 i krwotoczne. Też mam endometrioze. Nie zakładaj najgorszego, ale zadbaj o siebie, bo masz dla kogo.
Wlasnie ja tez po tej drugiej cesarce jak mi zrobili porzadek to 2 lata super sie czulam. Brzuch wcale mnie nie bolal. @ taka w miare. A ostatni rok to znow krwotoczne @ i Brzuch mnie boli w srodku cyklu. Czuje takie ciagniecia jak poprzednio.
@Destino a mialas jakies badanie oceniajace co sie dzieje w srodku?
 
Wlasnie ja tez po tej drugiej cesarce jak mi zrobili porzadek to 2 lata super sie czulam. Brzuch wcale mnie nie bolal. @ taka w miare. A ostatni rok to znow krwotoczne @ i Brzuch mnie boli w srodku cyklu. Czuje takie ciagniecia jak poprzednio.
@Destino a mialas jakies badanie oceniajace co sie dzieje w srodku?
Mialam w 2012 laparoskopię. Ale teraz już więcej rzeczy zajętych.
Mnie się wydaje, że nie będę już mogła mieć dzieci po tym CC. @ jest zbyt krótka. To znaczy, że endometrium cienkie. No chyba, że zmieni się jak skończę karmić. Trochę mnie to smuci, choć nie planowałam więcej dzieci
 
reklama
Dziewczyny możecie mi poradzić kiedy najlepiej intralipid i accofil.Mam napisane około owulacji ale nie wiem czy przed czy po.Moje ciążę kończą się przy becie 30.Prosze poradzcie mi.
 
Do góry