reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziewczyny, my jesteśmy po pierwszej serii szczepień i wizycie omawiając wyniki u prof. Którejś partner miał wysokie przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu w klasie igg (80%), o dziwo pozostałe wyniki super -morfologia 18%, bardzo dużo plemników bardzo ruchliwych i żywotnych. A te przeciwciała ponoć już je w przebiegu wybijają.
I u mnie m.in. bardzo wysokie tnf alfą -!2160 (norma do 1376).
Prof powiedział, ze wszystko ogarnie lekami i szanse mamy duże, ale może któraś przerabiała. Mój m boi się sterydów.
 
Dziewczyny, my jesteśmy po pierwszej serii szczepień i wizycie omawiając wyniki u prof. Którejś partner miał wysokie przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu w klasie igg (80%), o dziwo pozostałe wyniki super -morfologia 18%, bardzo dużo plemników bardzo ruchliwych i żywotnych. A te przeciwciała ponoć już je w przebiegu wybijają.
I u mnie m.in. bardzo wysokie tnf alfą -!2160 (norma do 1376).
Prof powiedział, ze wszystko ogarnie lekami i szanse mamy duże, ale może któraś przerabiała. Mój m boi się sterydów.

O ile dobrze kojarzę to chyba mąż @Porzeczka1234 miał te przeciwciala w nasieniu
 
O ile dobrze kojarzę to chyba mąż @Porzeczka1234 miał te przeciwciala w nasieniu
Roki 😘

@szkala kochana dlaczego się boi? Ty się szczepisz to ingerencja w immunologię to się nie boi? A tak poważnie mój m miał przeciwciała ja nie zachodziłam w ciążę w ogóle naturalnie. Zaszłam 2 razy poprzez inseminację 2 ciążę stracone przyczyną nieznana tzn dzieci zdrowe serca ot tak przestawały bić.

Mój m brał sterydy od 5-15 dnia cyklu zaszłam 2 razy naturalnie w 1 cyklach mam 2 córki .Jakie mąż ma obawy podpytaj? Zapytam swojego m i odpiszę
 
On jest zapalonym sportowcem amatorem i po prostu boi się skutków ubocznych. Oprócz tego mi dr Paliga powiedziała, ze jak mu zaproponują steryd, to nie brać, bo sprawę można pogorszyć i ze w Łodzi częsta te asa wychodzi, a u nich nie (?).
On ma ich dużo w klasie igg. Poza tym ma zły wynik leukocytów w nasieniu (rok temu ok) - prof mówi, ze to z powodu tych przeciwciał, a resztę wyników super i żywotność i morfologia (az18%), i liczba do tego robiliśmy rownolegle fragmentację i hba i tez wyniki extra. Czytałam, ze te przeciwciała wpływają na jakość spermy, a to się w tych wynikach nie potwierdza. Oczywiście weźmie, choć chodzi i mówi, ze to może błąd, ze może za dluga abstynencja przed badaniami itp. Ja ostatnio miałam 2x biochem i wydaje mi się, ze raz tez coś zaskoczyło i to może być tez z powodu spermy.
 
On jest zapalonym sportowcem amatorem i po prostu boi się skutków ubocznych. Oprócz tego mi dr Paliga powiedziała, ze jak mu zaproponują steryd, to nie brać, bo sprawę można pogorszyć i ze w Łodzi częsta te asa wychodzi, a u nich nie (?).
On ma ich dużo w klasie igg. Poza tym ma zły wynik leukocytów w nasieniu (rok temu ok) - prof mówi, ze to z powodu tych przeciwciał, a resztę wyników super i żywotność i morfologia (az18%), i liczba do tego robiliśmy rownolegle fragmentację i hba i tez wyniki extra. Czytałam, ze te przeciwciała wpływają na jakość spermy, a to się w tych wynikach nie potwierdza. Oczywiście weźmie, choć chodzi i mówi, ze to może błąd, ze może za dluga abstynencja przed badaniami itp. Ja ostatnio miałam 2x biochem i wydaje mi się, ze raz tez coś zaskoczyło i to może być tez z powodu spermy.
To tylko ok 10 dni ja to rozumiem ale my akurat uważamy a ja wręcz jestem pewna , że dzięki sterydowi zaszlismy tak szybko i to była składowa że się udało. Nie wiem co wam powiedzial dr o którym piszesz ale ja jestem pewna , że prof nie dał by sterydu jakby nie był potrzebny nie wszystkim to daje . U nas wynik ok 30 % u Was dużo więcej moim zdaniem niema innego leku. Mój m też wysportowany i nienawidzi leków no ale cóż siła wyższa. Jeśli chodzi o wyniki nasienia to u nas też super ale mąż ma zapalenie gruczołu krokowego tzn taki guzek który będzie z nim na zawsze i często objawia się zapaleniem. I może przez to przecwciala. Ale my robiliśmy różne wykazy badania usg nim trafiliśmy do prof. Przeciwciała zlepiaja plemniki i może np zaplodnic jajko 2 plemniki lub w ogóle nie dojdą do jajeczka.

Wy zachodzicie w ciążę?

Decyzja zawsze jest wasza. Nigdy nie wie się do końca czy sie dobrze robi
 
reklama
@Porzeczka1234 A co maz dostał i jak się czuł? I w której klasie miał te przeciwciała? Wiesz, ja uważam, ze powinnismy wziąć ten steryd i tyle. Ja jak dostanę, a pewnie tez dostanę, to wezmę. On tez.
My mamy dużo kłopotu z zajściem. Jedna ciąża 9tc potem jedna beta 20, kolejna 3 i wcześniej (tak twierdzi prof i teraz to składam do kupy) tez kilka takich, ze do chodzi do zapłodnienia i zaraz strata. Ale takich do zauważenia, ze było spóźnienie miałam tylko dwie, a wcześniej 3 lata nic i ostatnio tez nic. Te mikroporonienia to mogą być właśnie z powodu plemników.
 
Ostatnia edycja:
Do góry