reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Porzeczka1234 A co maz dostał i jak się czuł? I w której klasie miał te przeciwciała? Wiesz, ja uważam, ze powinnismy wziąć ten steryd i tyle. Ja jak dostanę, a pewnie tez dostanę, to wezmę. On tez.
My mamy dużo kłopotu z zajściem. Jedna ciąża 9tc potem jedna beta 20, kolejna 3 i wcześniej (tak twierdzi prof i teraz to składam do kupy) tez kilka takich, ze do chodzi do zapłodnienia i zaraz strata. Ale takich do zauważenia, ze było spóźnienie miałam tylko dwie, a wcześniej 3 lata nic i ostatnio tez nic. Te mikroporonienia to mogą być właśnie z powodu plemników.
Kochana medrol 16 jeśli chcesz mogę Ci wysłać leki bo nam już się nie przydadzą. Jak się czuł... no cóż mówił, że mu coś w brzuchu się przewraca no ale ja uważam, że wymyślał haha bo za bardzo się wsłuchiwał w swój organizm tak naprawdę nic mu nie było... 😄 Z tymi ciążami u Was to sama widzisz też macie trudności jak my ja osobiście uważam, że to przez te przeciwciała . Bo kolejne ciążę zachodziłam w 1 cyklach a przez 4 lata nie zaszłam w ogóle to nie przypadek. Jakie macie ph nasieniu ?

Macie już zielone światło?

Ja mam trochę leków mogę Ci oddać zawsze to jakaś oszczędność przy tych gigantycznych wydatkach będę mocno trzymać kciuki
 

Załączniki

  • 20200610_105805.jpg
    20200610_105805.jpg
    800,2 KB · Wyświetleń: 47
reklama
Kochana medrol 16 jeśli chcesz mogę Ci wysłać leki bo nam już się nie przydadzą. Jak się czuł... no cóż mówił, że mu coś w brzuchu się przewraca no ale ja uważam, że wymyślał haha bo za bardzo się wsłuchiwał w swój organizm tak naprawdę nic mu nie było... 😄 Z tymi ciążami u Was to sama widzisz też macie trudności jak my ja osobiście uważam, że to przez te przeciwciała . Bo kolejne ciążę zachodziłam w 1 cyklach a przez 4 lata nie zaszłam w ogóle to nie przypadek. Jakie macie ph nasieniu ?

Macie już zielone światło?

Ja mam trochę leków mogę Ci oddać zawsze to jakaś oszczędność przy tych gigantycznych wydatkach będę mocno trzymać kciuki
Tez mi się wydaje, ze to może być powód. PH 7,9 ale za dużo tych leukocytów bo az 4 mln i to prof tez podkreślił.
Światło zielone będziemy mieli najwcześniej 5.08, jesteśmy dopiero po pierwszym szczepieniu.
Będę pamietała, ze masz tylko póki co nie wiem, co nam przepisze. Ptof powiedział tylko, ze dostaniemy, ale to w sierpniu.

Na razie staram się dbać jakoś o siebie w tej przerwie. Mam jakieś takie głębokie wewnętrzne przeświadczenie, ze się uda :)
 
Hej dziewczyny,
Chciałam się doradzić gdzie można zrobić badania imunologiczne? Czy można je wykonać np w diagnostyce?
Pewnie pisałyście, ale nie jestem w stanie przekopac się przez 9 tys stron 😔 czy to prawda, że trzeba wykonać je do 6 tygodni od poronienia?
U mnie lekarz odmówił badań bo jestem "dopiero" po jednym poronieniu.
Ale niechce przechodzić drugi raz przez to piekło i będę wykonywać wszystkie badania na własną rękę.
U mnie w 9 tc dowiedziałam się, że serduszko nie bije od tygodnia. Miałam wywoływane poronienie farmakologicznie.
 
Hej dziewczyny,
Chciałam się doradzić gdzie można zrobić badania imunologiczne? Czy można je wykonać np w diagnostyce?
Pewnie pisałyście, ale nie jestem w stanie przekopac się przez 9 tys stron 😔 czy to prawda, że trzeba wykonać je do 6 tygodni od poronienia?
U mnie lekarz odmówił badań bo jestem "dopiero" po jednym poronieniu.
Ale niechce przechodzić drugi raz przez to piekło i będę wykonywać wszystkie badania na własną rękę.
U mnie w 9 tc dowiedziałam się, że serduszko nie bije od tygodnia. Miałam wywoływane poronienie farmakologicznie.
a badałaś zarodek? Długo wcześniej się staraliście?

Cześć badań można zrobić w diagnostyce, cześć na testdna, jak jesteś z okolic Łodzi odrazu robiłabym wszystko w APC.
 
a badałaś zarodek? Długo wcześniej się staraliście?

Cześć badań można zrobić w diagnostyce, cześć na testdna, jak jesteś z okolic Łodzi odrazu robiłabym wszystko w APC.
Jestem ze Śląska.
Staraliśmy się 3 miesiące. Ale niechce przechodzić tego jeszcze raz. Więc zamierzam po kolei robić badania. Słyszałam, że należy zacząć od imunologii.
Zarodek zbadany (nie ma jeszcze wyników).
Co radzisz?
 
Jestem ze Śląska.
Staraliśmy się 3 miesiące. Ale niechce przechodzić tego jeszcze raz. Więc zamierzam po kolei robić badania. Słyszałam, że należy zacząć od imunologii.
Zarodek zbadany (nie ma jeszcze wyników).
Co radzisz?
Jak jesteś świeżo po poronieniu, to zrób badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowgo, bo to teraz najważniejsze i ogranicza Cię czas (można zrobić te badania do 6 tygodni po, żeby wynik był wiarygodny).. Jeśli chodzi o badania w kierunku mutacji MTHFR+PAI, to możesz to zrobić w dowolnym momencie.. Natomiast z immunologia o ile się nie mylę, powinnaś poczekać min.3 miesiące po poronieniu..
 
Jak jesteś świeżo po poronieniu, to zrób badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowgo, bo to teraz najważniejsze i ogranicza Cię czas (można zrobić te badania do 6 tygodni po, żeby wynik był wiarygodny).. Jeśli chodzi o badania w kierunku mutacji MTHFR+PAI, to możesz to zrobić w dowolnym momencie.. Natomiast z immunologia o ile się nie mylę, powinnaś poczekać min.3 miesiące po poronieniu..
Ok dziękuję za poradę tak zrobię. Właśnie czytałam, żeby teraz na świeżo wszystko robić. Bo za 3 miesiące te przeciwciała wszystkie opadną i nic nie dają te badania 😔
Na stronie diagnostyki znalazłam te badania na zespół antyfosfolipidowy i komórki nk.
W testdna z imunologii tylko coś takiego widzę, że jest dostępne :
IMG_20200612_164542.png

W jednej klinice widzę, że robią takie badania
IMG_20200612_163934.png

Z kolei na poradniku co zbadać znalazłam info, że takie badania są zalecane :
IMG_20200612_164528.png


Z tego wszystkiego już zgłupiałam. I nie wiem, które są ważne i komu co zlecić.

Czyli na pewno bym sobie zrobiła zespół antyfosfolipidowy. Co jeszcze jest ważne ?
Albo inaczej czego nie robić?
 
Ja byłam ostatnio skonsultować z innym ginekologiem czy warto robić badania po poronieniu i ewentualne jakie. Powiedziała że warto zrobić, bo można zapobiec ewentualnym niepowodzeniom. Mi wypisała badania w pakiecie na trombofilie wrodzona, to jest na stronie test dna i jeszcze w śląskim laboratorium medycznym do zrobienia 5 badań na zespół antyfosfolidowy. Jeśli ktoreś z badań na zespół wyjdzie dodatnie to należy powtorzyc to badanie po 12 tygodniach żeby było wiarygodne. Te powyższe badania powiedziała że najczesciej są przyczyną niepowodzeń i warto zrobić. Ja byłam dzisiaj zrobić badania na zespół antyfosfollidowy i zapłaciłam 469 zl
 
Ja byłam ostatnio skonsultować z innym ginekologiem czy warto robić badania po poronieniu i ewentualne jakie. Powiedziała że warto zrobić, bo można zapobiec ewentualnym niepowodzeniom. Mi wypisała badania w pakiecie na trombofilie wrodzona, to jest na stronie test dna i jeszcze w śląskim laboratorium medycznym do zrobienia 5 badań na zespół antyfosfolidowy. Jeśli ktoreś z badań na zespół wyjdzie dodatnie to należy powtorzyc to badanie po 12 tygodniach żeby było wiarygodne. Te powyższe badania powiedziała że najczesciej są przyczyną niepowodzeń i warto zrobić. Ja byłam dzisiaj zrobić badania na zespół antyfosfollidowy i zapłaciłam 469 zl
Odnośnie zespołu antyfosfolipidowego, warto zrobić do 6 tyg po poronieniu póki są hormony ciążowe. Jeśli wyjdzie dodatni znaczy że masz zespół antyfosfolipidowy i w ciąży przydałaby się heparyna. Jeśli badanie powtorzysz później po 12 tyg i wyjdzie ujemne, to wynik nie będzie wcale wiarygodny. Do często zespół aktywuje się tylko w ciąży, A poza ciąża go nie ma, A nam przecież zależy na tym, żeby zadziałać właśnie w ciąży, więc chcemy wiedzieć jak wtedy zachowuje się organizm ;)
 
reklama
Przeciwciała mogą się pojawić przejściowo, dlatego powtarza się badanie po 12 tygodniach, jeśli pojawi się wynik podwójnie dodatni wtedy można mówić o zespole antyfosfolidowym. Fakt że w ciąży może sie pojawić ale jeśli ciąża przebiega bezproblemowo to nikt nie robi tych badań chyba że jest wyraźne wskazanie do nich. Większość osób wykonuje badania dopiero w przypadku utraty i dopiero wtedy jest świadom jakie leczenie można wdrożyć.
 
Do góry