reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ok dziękuję za poradę tak zrobię. Właśnie czytałam, żeby teraz na świeżo wszystko robić. Bo za 3 miesiące te przeciwciała wszystkie opadną i nic nie dają te badania 😔
Na stronie diagnostyki znalazłam te badania na zespół antyfosfolipidowy i komórki nk.
W testdna z imunologii tylko coś takiego widzę, że jest dostępne :
Zobacz załącznik 1132275
W jednej klinice widzę, że robią takie badania
Zobacz załącznik 1132276
Z kolei na poradniku co zbadać znalazłam info, że takie badania są zalecane :
Zobacz załącznik 1132277

Z tego wszystkiego już zgłupiałam. I nie wiem, które są ważne i komu co zlecić.

Czyli na pewno bym sobie zrobiła zespół antyfosfolipidowy. Co jeszcze jest ważne ?
Albo inaczej czego nie robić?
zrób tera tak jak dziewczyny piszą zespół antyfosfolipidowy przede wszystkim- i to co napisała @kociara, dalej zrób trombofilię i kariotypy. Z badań immunologicznych na razie zrobiłabym ANA, ASA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska. Z immunologia jest taki kłopot, ze a) po promieniu, a szczególnie łyżeczkowanie możesz mieć stan zapalny i te testy mogą wyjść niewiarygodne; b) jak już trafisz do immunologa i tak cześć badań każe powtórzyć.
Ewentualnie zrobiłabym jeszcze allo mlr jak kariotyp dziecka okaże się prawidłowy.
 
reklama
zrób tera tak jak dziewczyny piszą zespół antyfosfolipidowy przede wszystkim- i to co napisała @kociara, dalej zrób trombofilię i kariotypy. Z badań immunologicznych na razie zrobiłabym ANA, ASA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska. Z immunologia jest taki kłopot, ze a) po promieniu, a szczególnie łyżeczkowanie możesz mieć stan zapalny i te testy mogą wyjść niewiarygodne; b) jak już trafisz do immunologa i tak cześć badań każe powtórzyć.
Ewentualnie zrobiłabym jeszcze allo mlr jak kariotyp dziecka okaże się prawidłowy.
Oki, dziękuję Ci bardzo. To zrobię tak jak mówicie.
Zespół antyfosfolipidowy, ANA, ASA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska.
Tylko te ANA które zrobić? Bo w klinice znalazłam jeszcze, że robią ANA 1, ANA 2, ANA 3. Czyli wszystkie 3?
Potem zrobię panel na trombofilie i celakie.
A jak zarodek wyjdzie chory to nic już nie robić? Czy można mieć wielokrotne i połączone przyczyny poronień?
Bardzo dziękuję Wam za porady. To dla mnie czarna magia.
 
Ja byłam ostatnio skonsultować z innym ginekologiem czy warto robić badania po poronieniu i ewentualne jakie. Powiedziała że warto zrobić, bo można zapobiec ewentualnym niepowodzeniom. Mi wypisała badania w pakiecie na trombofilie wrodzona, to jest na stronie test dna i jeszcze w śląskim laboratorium medycznym do zrobienia 5 badań na zespół antyfosfolidowy. Jeśli ktoreś z badań na zespół wyjdzie dodatnie to należy powtorzyc to badanie po 12 tygodniach żeby było wiarygodne. Te powyższe badania powiedziała że najczesciej są przyczyną niepowodzeń i warto zrobić. Ja byłam dzisiaj zrobić badania na zespół antyfosfollidowy i zapłaciłam 469 zl
Dziękuję, a możesz mi napisać co wchodziło w te 5 badań na zespół antyfosfolipidowy albo linka wysłać? Bo ja znalazłam w diagnostyce ten zespół i tam jest tylko IGG i IGM. Koszt niecałe 200 zł. Nie wiem czy to to.
A w tym panelu na trombofilie jest 5 badań.
 
Przeciwciała mogą się pojawić przejściowo, dlatego powtarza się badanie po 12 tygodniach, jeśli pojawi się wynik podwójnie dodatni wtedy można mówić o zespole antyfosfolidowym. Fakt że w ciąży może sie pojawić ale jeśli ciąża przebiega bezproblemowo to nikt nie robi tych badań chyba że jest wyraźne wskazanie do nich. Większość osób wykonuje badania dopiero w przypadku utraty i dopiero wtedy jest świadom jakie leczenie można wdrożyć.
Prawda, nadaje to dopiero kobiety po stracie. I tak samo zgadzam się z tym, że można na 100%stwierdzić zespół po 2 krotnym dodatnie wyniku. Tylko chodziło mi o to, że rozpatrujemy przypadek kiedy jesteśmy w ciąży, bo wtedy ogranizm zachowuje się inaczej :) i są osoby które tylko w ciąży mają dodatni zespół antyfosfolipidowy i to on miesza, A poza ciąża się to nie wykryje ;)

Oki, dziękuję Ci bardzo. To zrobię tak jak mówicie.
Zespół antyfosfolipidowy, ANA, ASA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska.
Tylko te ANA które zrobić? Bo w klinice znalazłam jeszcze, że robią ANA 1, ANA 2, ANA 3. Czyli wszystkie 3?
Potem zrobię panel na trombofilie i celakie.
A jak zarodek wyjdzie chory to nic już nie robić? Czy można mieć wielokrotne i połączone przyczyny poronień?
Bardzo dziękuję Wam za porady. To dla mnie czarna magia.
Ja bym zrobiła ana2. Jeśli wyjdzie dodatni to wtedy ana3. Tak na prawdę ana1 mówi tylko czy są przeciwciala czy nie, A nie mówi o tym nic więcej. Jeśli wyjdzie dodatni to i tak trzeba zrobić ana2, więc moim zdaniem nie warto wydawać kasy dwa razy ;)
Chory zarodek sam w sobie może być przyczyną poronienia i to bardzo czete, wedy pytanie do Ciebie czy badasz się dalej czy uważasz że to przypadek i próbujesz bez badań ;)

Dziękuję, a możesz mi napisać co wchodziło w te 5 badań na zespół antyfosfolipidowy albo linka wysłać? Bo ja znalazłam w diagnostyce ten zespół i tam jest tylko IGG i IGM. Koszt niecałe 200 zł. Nie wiem czy to to.
A w tym panelu na trombofilie jest 5 badań.
Na zespół wchodzą przeciwciala antykariolipinowe IGG i IGM, przeciwciala przeciwko beta2glikoprpteinie IGG i IGM oraz antykoagulant tocznia :) A na trombofilie jest 5 badań, z czego MTHFR w dwóch wariantach, czyli 6 mutacji lacznie, jeśli mówisz o pakiecie że strony testdna
 
Ja robiłam to co wyżej napisano, plus Ana 2 i homocysteine into wyszło razem 469 zł, tak mi poleciła ginekolożka która jest zwolennikiem robienia badan nawet po 1.poronieniu w porównaniu.do innych lekarzy którzy wychodzą z założenia że mogło się tak zdarzyć i tyle
 
Dziękuję Wam, zaczyna mi się wszystko w głowie układać ❤️ to jeszcze mam pytanie :
Na zespół wchodzą przeciwciala antykariolipinowe IGG i IGM, przeciwciala przeciwko beta2glikoprpteinie IGG i IGM oraz antykoagulant tocznia :)
A gdzie mogę zrobić badanie w jednym miejscu na ten cały zespół?
Bo wychodzi na to, że w diagnostyce nie mają pełnego badania tylko 2 czynniki. A w testdna też nie badają tego zespołu.
Ja robiłam to co wyżej napisano, plus Ana 2 i homocysteine into wyszło razem 469 zł, tak mi poleciła ginekolożka która jest zwolennikiem robienia badan nawet po 1.poronieniu w porównaniu.do innych lekarzy którzy wychodzą z założenia że mogło się tak zdarzyć i tyle
Napiszesz mi gdzie robilas ten cały pakiet za 469 zł ? Też bym chciała taki zrobić. I najlepiej wszystko w jednym miejscu.
 
W diagnostyce znalazłam tylko takie rzeczy to nie jest to co Wy mówicie.

IMG_20200612_195508.png
 
Hej dziewczyny ❤️
Wczoraj podałam sobie podskórnie pierwsza dawkę acofilu 1/3 i dzisiaj Pani dr kazała zrobić morfologię i jej wysłać tylko właśnie teraz nie odpisuje a w zaleceniach mam ją brać codziennie i teraz właśnie nie wiem czy wieczorem brać czy nie.
Powiedzcie czy te wyniki są wporzadku czy któraś miała podobnie
 

Załączniki

  • 2587D7FA-A190-42DA-93D7-3FAC42321BF2.jpeg
    2587D7FA-A190-42DA-93D7-3FAC42321BF2.jpeg
    75,8 KB · Wyświetleń: 73
reklama
Oki, dziękuję Ci bardzo. To zrobię tak jak mówicie.
Zespół antyfosfolipidowy, ANA, ASA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska.
Tylko te ANA które zrobić? Bo w klinice znalazłam jeszcze, że robią ANA 1, ANA 2, ANA 3. Czyli wszystkie 3?
Potem zrobię panel na trombofilie i celakie.
A jak zarodek wyjdzie chory to nic już nie robić? Czy można mieć wielokrotne i połączone przyczyny poronień?
Bardzo dziękuję Wam za porady. To dla mnie czarna magia.
Raczej robi się ANA1, a jak wyjdzie, że coś jest nie tak to ana2 i dalej ana3. Ale jak coś Ci wyjdzie z ana to odrazu zapisałabyś się do doc. Paśnika lub prof Malinowskiego. I oni Ci zlecą odpowiednie badania.
Jak wyjdzie, ze zarodek miał wadę, to zrób kariotypy i raczej nic więcej. Oczywiście, ze przyczyn może być więcej, ale to mało prawdopodobne.
 
Do góry