reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

A jak jesteś/masz być zabezpieczona lekami?
Hej, mam pytanko czy lepiej zrobić badanie immunofenotypu czy zacząć najpierw od samych komórek nk? Z badań immunologicznych robiłam p/c p. Jądrowe ana1 tu wyszedł wynik graniczny więc zrobię ana3, pozostałe czyli: antykoagulant tocznia, p/c p. Kardiolipinie IgG i Igm, p/c p. Antygenom łozyska wszystko ujemne/negatywne, ale przyznam, że nie chcialabym pominąc jakiegoś badania... poza tym mam zrobione badania w kierunku trombofilli i wyszedl genotyp homozygotyczny 4G/4G polimorfizmu w genie Serpine-1 oraz obecnosc haplotypu M2 w ukł heterozygotycznym w genie ANXA5
 
reklama
W sumie ten mój wynik to wygląda jak immunofenotyp chyba.
20201215_093920.jpeg
 
A jak jesteś/masz być zabezpieczona lekami?
Jestem po 2 poronieniach i w trakcie badań w sumie w większości robionych we własnym zakresie, lekarz stwierdzil ze i tak kolejna ciąża to na bank encorton + heparyna+ acard, ale ja wole zrobić badania... lekarza zmienilam a kolejny chce mnie widzieć z kompletem badań;)
 
A od kiedy masz te leki ? Ja też mam PAI-4 homo, graniczne ANA i antykoagulant tocznia. Akard 150 już teraz biorę. Heparyna od owulacji. Do tego MRHFR hetero i za duże NK. Bierzesz metylowane witaminy B ? Badałaś homocysteine, kwas foliowy, B12 i D3? To też ważne.
Jestem po 2 poronieniach i w trakcie badań w sumie w większości robionych we własnym zakresie, lekarz stwierdzil ze i tak kolejna ciąża to na bank encorton + heparyna+ acard, ale ja wole zrobić badania... lekarza zmienilam a kolejny chce mnie widzieć z kompletem badań;)
 
A od kiedy masz te leki ? Ja też mam PAI-4 homo, graniczne ANA i antykoagulant tocznia. Akard 150 już teraz biorę. Heparyna od owulacji. Do tego MRHFR hetero i za duże NK. Bierzesz metylowane witaminy B ? Badałaś homocysteine, kwas foliowy, B12 i D3? To też ważne.
Narazie nie biore, po konsultacji z genetykiem chcę iśc na konsultację z ginekologiem z kliniki leczenia niepłodności. Antykoagulant tocznia mam ujemny, robiłam tez białko C i S i tez jest ok, kwas foliowy i wit B 12 badalam tez ok. Biorę kwas foliowy, wit D. W poniedziałek idę na krzywą cukrową i chce właśnie zbadać homocysteine, p/c p. Jądrowe ana3 i zastanawiam się właśnie nad immunofenotypem bo mam już dosyć ciągłego kłucia i bym to za 1 pobraniem zaliczyła...
 
Cześć dziewczyny, jestem juz po jakims 20 zastrzyku z heparyny w brzuch. I dzis zabaczylam ze wyszlo mi cos takiego (patrz foto )po wczorajszym zastrzyku. Rozmiar okolo 4cm srednicy. Czy to normalne ?? Miala któraś tak ?
 

Załączniki

  • IMG_20210108_235706.jpg
    IMG_20210108_235706.jpg
    829,6 KB · Wyświetleń: 63
Cześć dziewczyny, jestem juz po jakims 20 zastrzyku z heparyny w brzuch. I dzis zabaczylam ze wyszlo mi cos takiego (patrz foto )po wczorajszym zastrzyku. Rozmiar okolo 4cm srednicy. Czy to normalne ?? Miala któraś tak ?
Musiałaś trafić jakieś naczynko i zrobił się siniak. Normalne, nie przejmuj się. Ja mam czasem pół brzucha w kolorach tęczy
 
Dziewczyny umowilam się na konsultacje do immunologa Dr Suchanek z Gdańska żeby dowiedzieć się jakke badania zrobić po poronieniu. Czy ktoś miał z nią do czynienia?

Mąż zrobi posiew nasienia na bakterie.
W Gdańsku również jest pakiet badanie nasienia rozszerzone z fragmentacja DNA za 400 zł w Medi-medic. Tylko badanie metoda manualną. Manualna jest ok czy lepiej komputerowa?
 
Cześć dziewczyny, jestem po trzech szczepieniach u prof. Malinowskiego. W środę mam badania - test MRL+ dodatkowe i wizytę. Z rozpiski, która dostałam z Gynemedu, nie wynika, a ja nie pamiętam co mi mówili 😬 , na którą godzinę mam być na pobranie krwi i gdzie??? W Laboratorium czy w przychodni??? Orientujecie się jak to wygląda???
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem po trzech szczepieniach u prof. Malinowskiego. W środę mam badania - test MRL+ dodatkowe i wizytę. Z rozpiski, która dostałam z Gynemedu, nie wynika, a ja nie pamiętam co mi mówili 😬 , na którą godzinę mam być na pobranie krwi i gdzie??? W Laboratorium czy w przychodni??? Orientujecie się jak to wygląda???
Przyjeżdżasz do przychodni, to tam pobierają krew do badania. My byliśmy chwilę po ósmej i byliśmy trzeci w kolejce. Mieliśmy być ogólnie między 08:30 a 09:30.
 
Do góry