reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Wiesz co, to dziwne, ale czytalam wiele wpisow o metylach, ze zdzialaly cuda. Ja jestem typem czlowieka, ktory analizuje kazda tabletke, ktora polknie. Strasznie mnie to irytuje w sobie, ale walcze z tym!
Niski poziom witamin z grupy B (pomijając ryzyko rozszczepów i wad rozwojowych) powoduje wzrost homocysteiny, która jest toksyczna dla zarodka. Dlatego ja też jako pierwsze mam wyrównać metylami i TMG i może to pomoże. Mimo norm homocysteiny, to w ciąży powinna być poniżej 9, żeby nie niszczyć zarodka.

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny, podpowiedziałyście mi chociaż nowe tematy, które ruszę u ginki. Wiecie gdzie mogę zrobić te KIRy i ile płaci się za to?
 
reklama
Cześć dziewczyny
Jestem tu nowa. Jestem na skraju załamania. Ciąze 1,2 obumarle, bez tętna płodu. Ciąza 3 zakończona sukcesem . Ciąże 4,5,6,aktualnie 7 - obumarle. W 13 miesięcy straciłam 4 ciążę. Za każdym razem poronienie zatrzymane, 2 lyzeczkowania, 2 razy farmakologiczne w szpitalu, 1 raz w domu. Teraz będę czekać. Zrobiłam mnóstwo badań, w zasadzie tylko immunologia wyszła źle. KIR aa, allo.0%. Zachodzę w ciążę naturalnie, w pierwszym cyklu starań. Byłam u Paśnika, wg niego Accofil albo szczepienia. Boję się szczepień. Z accofilem początek świetny, potem w 6 tyg ciąży objawy ustepuja i mikro zarodek 3mm bez tętna (wczoraj usg). Ciekawe, że szczęśliwa ciąża była na ślepo z małą dawką encorton 2.5 mg A Paśnik uważa, że nie dla mnie encorton. Z drugiej strony jak brałam encorton przed staraniami, to ciąża numer 5 w ogóle się nie rozwijała, nawet pęcherzyka nie było widać. Jestem w rozsypce. Umowie się dzisiaj na terapię bo nie dam rady sama. Jak żyć co robić?... zmienić lekarza na prof Malinowskiego? A może dać sobie spokój, bo się wykończę...
Witaj przykro mi bardzo. Chyba nie masz wyjścia musisz podjąć decyzję albo leczysz się immunlogiczniw bo to by Ciebie problem albo kończysz starania. Ja się szczepiłam po 2 stratach w 12 tygodniu i 26 tygodniu . 3 córka po 9 szczepieniach ( mój organizm niereagował na nie na początku allo ciągle 0) . Po 2 latach od pierwszego porodu 4 ciąża też córka urodzona donoszona. Byłam 4 razy w ciąży mam 2 córki żywe.
Jest jeszcze intralipid też dziewczyna się na nich udaje lub imunoglobiny ale one dość drogie.

Wpieram Cię mocno bo wiele przeszłaś moim zdaniem powinnaś uderzyć z siłą tzn żelazny zestaw + szczepienia lub intralipid . Skąd jesteś?
 
Niski poziom witamin z grupy B (pomijając ryzyko rozszczepów i wad rozwojowych) powoduje wzrost homocysteiny, która jest toksyczna dla zarodka. Dlatego ja też jako pierwsze mam wyrównać metylami i TMG i może to pomoże. Mimo norm homocysteiny, to w ciąży powinna być poniżej 9, żeby nie niszczyć zarodka.

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny, podpowiedziałyście mi chociaż nowe tematy, które ruszę u ginki. Wiecie gdzie mogę zrobić te KIRy i ile płaci się za to?
Najlepej aby homocysteina była na poziomie 5-7 , 9 to dużo za dużo. Pamiętajcie że ronimy nie z jednego powodu to wiele składowych naszego organizmu
 
Niski poziom witamin z grupy B (pomijając ryzyko rozszczepów i wad rozwojowych) powoduje wzrost homocysteiny, która jest toksyczna dla zarodka. Dlatego ja też jako pierwsze mam wyrównać metylami i TMG i może to pomoże. Mimo norm homocysteiny, to w ciąży powinna być poniżej 9, żeby nie niszczyć zarodka.

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny, podpowiedziałyście mi chociaż nowe tematy, które ruszę u ginki. Wiecie gdzie mogę zrobić te KIRy i ile płaci się za to?
nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale jak nie ma u Ciebie placówki która to wykonuje (jest tylko kilka w Polsce), to można podobno już wysyłkowo zrobić w Medgenie (Link do: Genotypowanie KIR-NIEPŁODNOŚĆ - Medgen). Ja akurat robiłam we Wrocławiu.
 
Witaj przykro mi bardzo. Chyba nie masz wyjścia musisz podjąć decyzję albo leczysz się immunlogiczniw bo to by Ciebie problem albo kończysz starania. Ja się szczepiłam po 2 stratach w 12 tygodniu i 26 tygodniu . 3 córka po 9 szczepieniach ( mój organizm niereagował na nie na początku allo ciągle 0) . Po 2 latach od pierwszego porodu 4 ciąża też córka urodzona donoszona. Byłam 4 razy w ciąży mam 2 córki żywe.
Jest jeszcze intralipid też dziewczyna się na nich udaje lub imunoglobiny ale one dość drogie.

Wpieram Cię mocno bo wiele przeszłaś moim zdaniem powinnaś uderzyć z siłą tzn żelazny zestaw + szczepienia lub intralipid . Skąd jesteś?
Ze Śląska ale mogę dojechać w różne zakątki kraju. Pytałam Paśnika o intralipid to mi krótko powiedział, że nie. Spodziewam się, że każdy lekarz inaczej jednak będzie zalecal. Finansowo damy radę nawet drogie leczenie udźwignąć wiec mogę wszystko brać. Tylko tych szczepień się boję ... Teraz chcę się dostać do jakiegoś innego ginekologa. Celuje w Przybycienia, ale ciężko jest się dostać. Sydor (immunolog w Katowicach ) uważa, że homocysteina była modna jakiś czas temu A aktualnie to wiedza, która zalega. Nikt też nie kazał mi brać zmetylowanych witamin, jak tu piszecie.
Dawno temu jedna lekarka chciała mi dawać encorton i Intralipid, ale nie zaufalam jej bo nie miała wtedy żadnych wyników z immunologii i wyglądało to jak ślepy strzał.
Do kogo iść?...
 
Ze Śląska ale mogę dojechać w różne zakątki kraju. Pytałam Paśnika o intralipid to mi krótko powiedział, że nie. Spodziewam się, że każdy lekarz inaczej jednak będzie zalecal. Finansowo damy radę nawet drogie leczenie udźwignąć wiec mogę wszystko brać. Tylko tych szczepień się boję ... Teraz chcę się dostać do jakiegoś innego ginekologa. Celuje w Przybycienia, ale ciężko jest się dostać. Sydor (immunolog w Katowicach ) uważa, że homocysteina była modna jakiś czas temu A aktualnie to wiedza, która zalega. Nikt też nie kazał mi brać zmetylowanych witamin, jak tu piszecie.
Dawno temu jedna lekarka chciała mi dawać encorton i Intralipid, ale nie zaufalam jej bo nie miała wtedy żadnych wyników z immunologii i wyglądało to jak ślepy strzał.
Do kogo iść?...
Iwona Janosz?
 
Ze Śląska ale mogę dojechać w różne zakątki kraju. Pytałam Paśnika o intralipid to mi krótko powiedział, że nie. Spodziewam się, że każdy lekarz inaczej jednak będzie zalecal. Finansowo damy radę nawet drogie leczenie udźwignąć wiec mogę wszystko brać. Tylko tych szczepień się boję ... Teraz chcę się dostać do jakiegoś innego ginekologa. Celuje w Przybycienia, ale ciężko jest się dostać. Sydor (immunolog w Katowicach ) uważa, że homocysteina była modna jakiś czas temu A aktualnie to wiedza, która zalega. Nikt też nie kazał mi brać zmetylowanych witamin, jak tu piszecie.
Dawno temu jedna lekarka chciała mi dawać encorton i Intralipid, ale nie zaufalam jej bo nie miała wtedy żadnych wyników z immunologii i wyglądało to jak ślepy strzał.
Do kogo iść?...
Moim zdaniem musisz iść w szczepienia albo imunoglobiny. Ja też że Śląska tu nie ma lekarzy...od intralipidu i steryd znajdziesz ale czy chcesz ryzykować kolejna stratę bo piszesz , że twój stan psychiczny nie jest dobry. Malinowski daje i szczepienia i accoffil prograf coś jak acoffil i encorton heparynę . Jak to Ci nie pomoże to nie ma innego leczenia. Ja postawiłam na niego bo miałam dość to była moja ostatnia deska ratunku okazała się zbawienna mam żywe dzieci

Ps chodziłam tzn byłam u Sydora to n kieruje do Paśnika dobry z niego lekarz ale u niego leczenie to żadne .

Z tą homosyteina się nie zgodzę metyle bym brała. Genetyk z Rudy mi polecała fajna kobieta powiedziała , że homocysteina powinna być 5 u pilnować w ciąży i ja w dwóch donoszonych ciążach 3,5 -4

@aspekt a Janosz nie daje intralipidu heparyny i encortonu?
 
reklama
Do góry