reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

U mnie problem leżał we właśnie KIRach ale ja mam AA i dużo mam nieobecnych tych które ważne są w utrzymaniu ciąży, przed tym badaniem trzy ciąże poroniłam 6-8tydzien zawsze. Zostało mi ostatnie badanie KIR i właśnie ono wyszło złe, teraz brałam przez cały pierwszy trymest accofil na niego i pomógł przetrwać nawet dość dobrze pierwszy trymestr [emoji120] Ale teraz jest drugi, i oczywiście boje się jak to będzie [emoji1696] oby było dobrze
Trzeba być dobrej myśli. Ja też mam są i nieobecne 3 ważne Kiry. Lekarz chciał dać accofil, ale nie zdążył, bo już byłam w ciąży zanim do niego trafiłam. Dziś z tej ciąży m synka, potem jeszcze urodził córkę. Jak się okazało u mnie ważniejszy był zespół antyfosfolipidowy niż kir.
Rozumiem twój strach. Przed ciążą, to całą aptekę móglam połknąć byle się udało. Dziś trochę inaczej na to patrzę, ale tylko dlatego, że zmieniła się perspektywa i nie planuje już ciąży. Słuchaj intuicji, ale też lekarza, bo ktoś musi prowadzić ciążę. Powodzenia
 
reklama
Mam tez wynik allo który wynosi 0 [emoji17] byłam kilka razy w ciąży , jak to możliwe ze allo jest 0 ?
Jak dobrze pamiętam, to allow zaczyna rosnąć dopiero od 5 TC. Allo też nie musi być problemem. Że sterydem powinno dać radę jeśli nie chcesz szczepień. Były tu takie historie, dziś super dzieciakow
 
mam nadzieje ze właśnie lekarz zaleci cały zestaw innych leków zamiast szczepień
Ja niestety nie badałam tego, ale po trzech poronieniach, czwartą ciążę donosilam na heparynie i progesteronie, później znów dwa poronienia i siódmą ciążę miałam już na niskiej dawce sterydu, heparynie i progesteronie. Hematologicznie badałam się na dziesiątą stronę,a immunologicznie podstawowe badania zlecone w poradni immuno na NFZ były ok, nie zagłębiałam się dalej, bo mój lekarz uważa, że na pewno coś jest nie tak, ale z drugiej strony, jeśli ktoś nie chce się szczepić, to generalnie taki zestaw leków to podstawa. Dodam, że ciążę nr 6 też miałam na żelaznym zestawie (tylko był metypred,a nie encorton jak w kolejnej ciąży), ale i tak się nie udało.
 
@Kwiatuszekk23 o Boże 3 córka haha super ale fajnie serdecznie gratuluję odwagi również ja mam 2 i czasem szaleje.

@Destino mój m też chciałby jeszcze syna 😱😱😱 ale ja już "nie dam rady być w ciąży" zarówno psychicznie jak i fizycznie boję się kolejnego CC . Zmieniła mi się też perspektywa brania leków boje się wszystkiego masakra jakaś. A wszcesniej brałam wszystko ...

Dziewczyny czy któraś wie może co u bertha? @burczuś moze Ty?
Kochana wy zakończyliście starania ja podczytuje kibicuje ale mam mało czasu na pisanie .
@nafoczka ❤️
 
@Kwiatuszekk23 o Boże 3 córka haha super ale fajnie serdecznie gratuluję odwagi również ja mam 2 i czasem szaleje.

@Destino mój m też chciałby jeszcze syna 😱😱😱 ale ja już "nie dam rady być w ciąży" zarówno psychicznie jak i fizycznie boję się kolejnego CC . Zmieniła mi się też perspektywa brania leków boje się wszystkiego masakra jakaś. A wszcesniej brałam wszystko ...

Dziewczyny czy któraś wie może co u bertha? @burczuś moze Ty?
Kochana wy zakończyliście starania ja podczytuje kibicuje ale mam mało czasu na pisanie .
@nafoczka ❤️
Porzeczko Kochana a znasz powiedzenie- nigdy nie mow nigdy ☺😁😇

@mała_czarna ty jesteś nasz ewenement 😊 @Kwiatuszekk23 tez 😅
 
reklama
Do góry