reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

zrób histeroskopie. To niektórym pomogło. Skoro lekarz zasugerował warto zrobić. A kariotypy macie ok? Czy mąż badał przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu?
Kariotypy mamy ok. Przeciwciał przeciwplemnikowych nie badał. Robił badanie ogólne, fragmentację DNA, ROS i HBA. Można by się tylko przyczepić do fragmentacji bo ostatnio wyszła 23% a na początku roku było 30%
 
reklama
Kariotypy mamy ok. Przeciwciał przeciwplemnikowych nie badał. Robił badanie ogólne, fragmentację DNA, ROS i HBA. Można by się tylko przyczepić do fragmentacji bo ostatnio wyszła 23% a na początku roku było 30%
troszkę witamin może pomóc. Wiesznie się teraz fajnie gada, bo mam dzieci. Pamiętam jednak, że kiedy nie mogłam mieć to wszystkiego chciałam spróbować. Byłam umówiona na histeroskopie w okresie wakacyjnym, a w maju okazało się, że jestem w ciąży.
 
troszkę witamin może pomóc. Wiesznie się teraz fajnie gada, bo mam dzieci. Pamiętam jednak, że kiedy nie mogłam mieć to wszystkiego chciałam spróbować. Byłam umówiona na histeroskopie w okresie wakacyjnym, a w maju okazało się, że jestem w ciąży.
Właśnie się zastanawiam na histeroskopią, wczoraj byłam na wizycie u innego gina i on tą moją macicę oglądał w 3D i mówił, że według niego wszystko jest ok i nie ma potrzeby robić histeroskopii bo to kolejna ingerencja w macicę.
 
Właśnie się zastanawiam na histeroskopią, wczoraj byłam na wizycie u innego gina i on tą moją macicę oglądał w 3D i mówił, że według niego wszystko jest ok i nie ma potrzeby robić histeroskopii bo to kolejna ingerencja w macicę.

Cóż mogę ci powiedzieć. Pomyśl o tym i zastanów się. Potem podejmij decyzję. Pamiętaj, że cokolwiek zrobisz ważne, byś działała w zgodzie ze sobą. Mogę cię namawiać, bo bardzo bym chciała, by każda z nas mogła cieszyć się dziećmi. Jednak rzeczywistość to zweryfikowała. Warto jednak walczyć, by potem nic sobie nie zarzucić. Można też pomyśleć o innym rozwiązaniu jeśli tylko tobie i partnerowi pasuje.
 
Tylko z tą diagnostyką nie jest łatwo. Zrobiliśmy już bardzo dużo badań. To wszystko co brałam w dwóch ostatnich ciążach powinno pomóc a nie pomogło, może przyczyna jest jeszcze jakaś inna. Dwóch nowych lekarzy mówi żeby kolejna ciąża była na wysokich dawkach luteiny i clexane. Jeden proponuje histeroskopie bo może są jakieś zrosty (miałam 4 łyżeczkowania). Serio nie wiem co dalej robić. Czekamy jeszcze na mikromacierze z ostatniego poronienia i dalej nie wiem co.
Jeśli nie miałaś to laparoskopia diagnostyczna z drożnością, histeroskopia i biopsja endometrium, wg mnie mus. Wady macicy (których nie widać na USG i podczas histero) to drugi w kolejności czynnik niepłodności.
 
Właśnie się zastanawiam na histeroskopią, wczoraj byłam na wizycie u innego gina i on tą moją macicę oglądał w 3D i mówił, że według niego wszystko jest ok i nie ma potrzeby robić histeroskopii bo to kolejna ingerencja w macicę.
Moim zdaniem histeroskopie z biopsja i zbadanie, komórek prozapalnych cd138 warto zrobić, szczególnie po 4 łyżeczkowaniach. Polecam prywatnie, ieinwazyjną, bez pobytu w szpitalu.
 
Moim zdaniem histeroskopie z biopsja i zbadanie, komórek prozapalnych cd138 warto zrobić, szczególnie po 4 łyżeczkowaniach. Polecam prywatnie, ieinwazyjną, bez pobytu w szpitalu.
Ja też miałam zabieg laparoskopii nieinwazyjnie i ambulatoryjnie. To znaczy przyszłam o 9 a o 12 już wyszłam. Polecam! Po 24 godzinach czułam się świetnie.
 
Jeśli nie miałaś to laparoskopia diagnostyczna z drożnością, histeroskopia i biopsja endometrium, wg mnie mus. Wady macicy (których nie widać na USG i podczas histero) to drugi w kolejności czynnik niepłodności.
Mam już jeden poród za sobą więc domyślam się że macica jest ok. Lekarz ostatnio oglądał macicę na USG 3d mówił że wygląda bardzo dobrze. Bardziej myślę o zrostach czy się nie porobiły.
Moim zdaniem histeroskopie z biopsja i zbadanie, komórek prozapalnych cd138 warto zrobić, szczególnie po 4 łyżeczkowaniach. Polecam prywatnie, ieinwazyjną, bez pobytu w szpitalu.
Tą histeroskopie zaproponowała doktor na NFZ a gorzej jakoś?
 
reklama
Mam już jeden poród za sobą więc domyślam się że macica jest ok. Lekarz ostatnio oglądał macicę na USG 3d mówił że wygląda bardzo dobrze. Bardziej myślę o zrostach czy się nie porobiły.

Tą histeroskopie zaproponowała doktor na NFZ a gorzej jakoś?
Wiesz co, to, że jeden poród masz za sobą wcale nie gwarantuje, że jest ok. Mi tez na początku leczenia powiedziano-a macie już jedno dziecko, to i drugiego się doczekacie. No nic bardziej mylnego, Immunologia siadła i tyle w temacie :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry