reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej ja robiłam niezależnie w którym dniu cyklu byleby nie było krwawienia. Immunologia również nie mówił i przy interpretacji nie pytał kiedy robiłam. Teraz po kuracji mam znów do zrobienia tak samo beż wytycznych w którym dniu cyklu
 
reklama
Hej ja robiłam niezależnie w którym dniu cyklu byleby nie było krwawienia. Immunologia również nie mówił i przy interpretacji nie pytał kiedy robiłam. Teraz po kuracji mam znów do zrobienia tak samo beż wytycznych w którym dniu cyklu
Dzięki wielkie. Ja dostałam zalecenia od immunologa na e-maila i tam było tylko napisane, żeby nie robić w czasie infekcji i, żeby zrobić w drugiej połowie cyklu, ale naczytałam się na forach, że dziewczyny robiły 5-8 dzień po owulacji i się zaczęłam zastanawiać.
Możecie polecić dobrego immunologa, ale online i cała polska? Bo jednak zmienię z tego dotychczasowego.
 
Dzięki wielkie. Ja dostałam zalecenia od immunologa na e-maila i tam było tylko napisane, żeby nie robić w czasie infekcji i, żeby zrobić w drugiej połowie cyklu, ale naczytałam się na forach, że dziewczyny robiły 5-8 dzień po owulacji i się zaczęłam zastanawiać.
Możecie polecić dobrego immunologa, ale online i cała polska? Bo jednak zmienię z tego dotychczasowego.
Ja trafiłam razem z narzeczonym do Kurpisza który jest nie tylko immunologiem ale również i andrologiem. Bardzo sympatyczny profesor. Wszystko tlumaczy bardzo zrozumiale i dokladnie analizuje. Ale czy wszystko trafnie diagnozuje dopiero wypowiem się jeśli moje dziecko będzie leżało obok mnie☺️
 
Hej, Hej🙂 Dziewczyny, mam zrobić test CBA, wiem, że w drugiej połowie cyklu, ale czy ma być jakiś konkretny dzień? Gdzieś przeczytałam, że powinien to być 5-8 dzień po owulacji, a ja w tym miesiącu nie czułam owulacji, czy owulacja ma tu znaczenie? Czy jak zrobię w 26 dniu cyklu to będzie ok? Cykle mam 30-31 dniowe.
My robilismy chyba ok 3-6 przed dc. Tj. tak samo jak sie bada na NK
 
Dzięki Dziewczyny, że się tutaj tak udzielacie, jesteście wspaniałe🙂🤗
Ja zdecydowałam dzisiaj, że będę robić to badanie immunohistochemiczne IPKod z bloczka parafinowego z trzeciego poronienia z 2022 r. Koszt to 2 tyś. Zastanawiam się tylko czy da to odpowiedź na pytanie "dlaczego?".
Czy jest sens robić to badanie, test CBA, allo mlr, cross match...czy najpierw ten test IPKoD, poczekać na wynik, a potem ewentualnie resztę... jakie macie doświadczenia z tym testem IPKoD?
 
Dzięki Dziewczyny, że się tutaj tak udzielacie, jesteście wspaniałe🙂🤗
Ja zdecydowałam dzisiaj, że będę robić to badanie immunohistochemiczne IPKod z bloczka parafinowego z trzeciego poronienia z 2022 r. Koszt to 2 tyś. Zastanawiam się tylko czy da to odpowiedź na pytanie "dlaczego?".
Czy jest sens robić to badanie, test CBA, allo mlr, cross match...czy najpierw ten test IPKoD, poczekać na wynik, a potem ewentualnie resztę... jakie macie doświadczenia z tym testem IPKoD?
Nie wiem, co daje badanie z bloczka, ale pozostałe badania mają swój sens. Informują o ochronie zarodka, a możliwości implantacji i takie tam. Moim zdaniem ważniejsze.
 
Znacie immunologa, który uważa, że dłuższa rozłąka „przytulania” z partnerem przy 0 allo-mlr niekiedy przyczynia sie do zajścia w ciąże? Jeżeli dłuższa tzn jaki czas😏Znalazłem kiedyś taki wątek.
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Krótka historia o mnie.
W 2021 pierwsza ciąża poronienie w 11 tyg( zabieg łyżeczkowania)
2021 druga ciąża - poronienie w 8 tyg(zabieg łyżeczkowania) duphaston, luteina
2022 trzecia ciąża poronienie w 17 tyg. Krwawienie, oksytocyna i zabieg łyżeczkowania. Ciąża na clexane, acard 75, duphadton, utrogestan, prograf
2023 czwarta ciąża poronienie w 10 tyg. Poronienie w domu, zabieg łyżeczkowania. Ciąża na clexane, acard 75, utrogestan, duphadton, prograf, accofil co 2 dni.

Badania wykonane
Kariotypy mój i męża - prawidłowe
V leiden-ujemny
Antykoagulant toczniowy-ujemny
P/c p. Kardiolipine - ujemne
Pai-1 homozygota-nieprawidlowe
MTHFR homozygota-nieprawidlowe
Odczyn imumohistochemiczny CD 138- prawidlowy(wykonywano dwa razy, w szpitalu pod narkoza oraz bez znieczulenia)
Halotyp HLA-DQ 8- obecny, badania z krwi negatywne, gastroskopia nie wykazała obecności choroby trzewnej(celiaki)
Chlamydiam mycoplasma, ureaplasma-ujemny
Tsh, Ft3, Ft4 w normie
Podstawowe badania w ciąży - wszystkie w normie

Może jeszcze zapomniałam jakiś badań.
Chciałam się zapytać co jeszcze polecacie zrobić? O co pytać lekarza? Co można jeszcze z badań immunologicznych zrobić?
 
Do góry