reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny, tak się zastanawiam, może ten mój ból brzucha to jakaś infekcja pęcherza? Mam taki ostry ból jakby ktoś ciął mnie żyletka na samym dole brzucha. Nie odpuszcza po no-spie. Pisałyście kiedyś o jakimś leku na drogi moczowe który możemy zażywać w ciąży. Przypomnicie mi nazwę?
Furalgine można na pęcherz ale chyba w drugim trymestrze dopiero .
 
reklama
Dziewczyny, tak się zastanawiam, może ten mój ból brzucha to jakaś infekcja pęcherza? Mam taki ostry ból jakby ktoś ciął mnie żyletka na samym dole brzucha. Nie odpuszcza po no-spie. Pisałyście kiedyś o jakimś leku na drogi moczowe który możemy zażywać w ciąży. Przypomnicie mi nazwę?
Urofuraginum kazala mi brac gin z 2tyg temu to było między 9/10 tyg.
Posiewy mam ok usg ok a mnie tez boli i kluje... chyba taka uroda...
 
@olaa90 jaki piękny dzidziol ♥️♥️♥️ Te usg gdzie jeszcze krasnalek jest cały widoczny są najpiękniejsze :)
Tabletkę 5 mg kroiłem nożem na pół :)
@Totois30 gratulacje! Jak zniosłas CC?
Ja teraz chodzę do szkoły rodzenia i obie wersje mnie prxerażają - SN bo to ból „przed”, którego nie znam i się boje - skurcze, rozwarcie, parcie :/. CC bo bol „po”, gojenie, nie obkurczanie macicy, bo problem z oxy. SN dka dziecka lepsze, CC bezpieczniejsze. I 1000 dylematów :(.
@Porzeczka1234 kochana wrzucę cis z sesji, jak ją zrobimy.... jakoś bliżej Świat ba pewno trzeba coś zrobic. Na razie nie mam czasu się podrapać po głowie :(. Czasu i weny brak na zdjęcia :(
 
Dziewczyny juz tyle razy to przerabiałysmy mimo, że mam świadomość niebezpieczeństwa szczepień, encortonu itd znów się szczepię mamą być to najpiękniejsze uczucie jakiego mogłam doświadczyć . Nie nastawiajmy tych nowych dziewczyn które szukają drogi do macierzyństwa negatywnie do lekarzy. Każda wybiera swoją drogę. Ja czuje się jak Mikołaj rozdajacy kasę nie tylko u Maliny ale i u dentysty, ginekologa lokalnego teraz dermatologa itd wszędzie muszę płacić bo kolejki kosmiczne. Ale ja nie żałuję tych pieniędzy wydanych u Maliny bo mam Zosię a ona jest dla mnie bezcenna!

@Hatice czary mary ❤❤❤. Ja jadę do Łodzi 19 ? Może ktoś będzie ?

Tylko nie gniewajcie się za ten wpis wyżej!
A ja będę 17 stego :/
 
@marshia wszystko racja. Ja czuje ze mialam troche sn ale i cc;) mega bylam nakrecona na naturalny plakalam jak mi powiedzieli ze jak za tydz nie ruszy to cc bo maly zaraz duzy bedzie. Balonik super opcja, po 24 h 6 cm rozwarcia z opuszka. Ale skurcze juz sa:) z krzyza normalnie, biegunka zawroty glowy mocne skurcze ale pierwsze 5 h potem oslably i nocka git a rano po badaniu sniadanie i oxy. Po godzinie oxy skurcze mialam regularne i na porodowke 11 30. Do 13 skurcze liche ale od 13...rozwalalo mnie od srodka. Bolało bardzo bylam pewna ze nie hede krzyczec a ostro krzyczalam ojezu i nie dam rady i boli;) a od 14 30 mialam parte nr 1 i 2 poszly same mialam skurcze calego ciala bol nie do opisania mowie mezowi ze nie dam rady ze ja nie urodze( ale kazda ma.inaczej po oxy sa silniejsze tez) lekarz wszedl zbadal mowil dalej 6 cm przebil wody spytal sie o wzrost a ze 157 cm a dziecko mialo miec 4 kg to lekarz mowi za 10 min cc( mialam szczescie jak cholera ze tal szybko) jechalam na blok i umieralam w mekach:) jeszcze mi zalozyli na koniec cewnik i po prostu mnie mega rozwalalo od srodka.musialam usiasc na znieczulenie i jak dostalam strzala...mowie ooojak nic nie boli..wszyscy sie smiali:p mowie ze sie boje ze bede czula( ja w ogole nie wiedzialam nic o cc bylam pewna ze mnie nie spotka) aalemialam super sklad ladnie mnie uspokajali. Pani powiedziala ze mogw czuc szarpanie przy wyjmowaniu dziecka. Nie czulam slyszalam tylko takie chlustanie to bylo troche strasznue;) na momencie pokazali szymka poszly lzy;) na momencie mnie zaszyli i dali na sale maz kangurowal mialam takie nieprzyjemne dreszcze miotalo mna troche jak szatan;) i mialam taki szczekoscisk i wkladalm sobie palec do buzi bo bylo nieprzyjemnie tak jakos. Dzidzia dlugo na brzuchu polozna pomogla nakarmic siara pieknie zjadl i laktacja super idzie na razie:) od razu powolutku sie rozkrecalismy. Pod 10 h przychodza i kaza wstac i sie przejsc...o fak. Ale na drugi dzien gorzej bolalo na trzeci dosc a od czwartego naprawde super. Ja powiedzialam juz nigdy sn. Nie wiem co mnie tak ciagnelo i ja akurat jestem wdzeczna ze mnie ominelo wychodzenie dziecka ta strona. Cc najgorsze 3 dni i to ze nie zajmiesz sie dzieckiem a polozne potrafia nic nie pomoc. Lozka niewygodna a trzeba wstac przewinac uciszyc nakarmic. O to trudne bo 1sza doba tylko na lezaxo, 2ga na boczku lezalam ale bolalo a trzecia juz usiadlam. Ale odstaw dziecko poloz sie z bolem i nagle zaczyna plakac. Znow trza wstax. Maz byl kiedy mogl a mial wolne ale 2 dni byl czasem w nocy nocy a potem mu zabronili czyli zależało od poloznej. Ale ja nastepnym razem albo gdybym miala rodzic raz jeszcze tylko tylko tylko cc w prywatnej klinice z dobra opieka:) naprawde. Maly teraz jest niespokojny w nocy mysle ze dlatego bo bylo mi ciezko sie nim zajac i stresowalam sie ze ludzie sie denerwuja. Plakal caly czas w nocy i jie chcial sie nakarmic. Babka mowi niech pani zawola polozna bo cos jest nie tak. Przyszla polozna i mowi no wie pani dzieci placza..a ja kowie ze na prosbe pani wezwalam i sie pytam czy moge llaktatorem odciagnac i nakarmic mialam w ogole swoj a ona ze nie jak ssie to mam tylko przykładać do cyca:/ no i na trzecia dobe mi spadl za duzo i oczywiscie a polozne zdziwione bo w dzien jadl jak marzenie i spal aniolek ale podkarmily go sztucznym i wyszlismy:) w nocy wwlasnie jest niespokojny teraz zje i i nie moze usnac myslalam ze jest glodny ale wlasnie jestem po sxhylaniu sie nad nim tuleniu i spiewaniu i usnal:)a ja sie poplakalam;) jest cudnie a kazdy inaczej przechodzi porod a cc dla niekotrych tez porazka dla mnie porazka opieka w szpitalu 0 pomocy przy maluszku na czasem siezdazylo ale tylko karmieniu. Na kiedytermintermin? A masz wybor czy cc? Pewnie wolisz sn?
 
Ostatnia edycja:
@marshia pisze tu dalej bo zaczeli mi zacinac i mowie o jak sie skasuje moj elaborat:) ja mialam najlepsze cc dla maluszka bo juz wszystko bylo nakręcone polozna powiedziala ze nie czul ze nagle go wyjmuja ze wiedzial consie swieci. Ale tego nie zorganizujesz ja mialam takie szczescie zs tak wyszlo. Jak ma sie termin cc a zaczynaja sie skurcze to robia wczesniej cc i to tez dobrze dla maluszka. A takie cc na zimno moze właśnie byc w sumie gorsze. Nie wszystko jest gotowe, dopiero piszac to zdalam sobie z tego sprawe ale i tak bym wybrała cc ale w jakiejs klinice :D z extra opieka non stop, ja plakalam duzonprzez to:D no i tu stres wiadomo lipka dla malego. Ale slyszalam ze bywa i lepsza opieka . w ogole wkurza mnie ze kazda polozna ma inna szkole i teorie. Jedna mnie uczyla tego druga tego zabraniala. Masakra. Nonale jestesmy w domku i jest coraz lepiej. Juz sie nie moge doczekac az wszystkie brzuchatki iistaraczki beda przezywac swoja przygode :) ale po szpitalu bylam tak zrujnowana ze myslalam ze to takie.meki z jednej strony macierzynstwo ze jest tak ciezko :D ald sie wyspalam i powolutku nabieram wprawy w tym i w tym. Wszyskto nowe przerazalo i przytlaczalo, raz musialam dac mleczko sztuczne bo nie chcial zjesc plakalam ze nie cyc:D no sa hity. Ale jest cudnieni z kazdym dniem latwiej i lepiej ale pomoc wsparcie bliskich bardzo wazne. Dobra koncze bo bana jakiegos dostane za posty:D
@roki_1991 na moje to sporo leukocytow jak przy 3-5 mialam antybiotyk ale ok 20 tc i nie pamietam moze cos barsziej zawazylo na antybiotyku ale glownie chyba leukocyty. ale ta furagina czy cos najlepiej zadzwon do gina i koniecznie kup sobie super zurawinke i szamaj cala ciaze i moze soczek:)

jestem wyspana! Maly na ccycu wszystkie karmienia w nocy!( dzien je pieknie w noc grymasi) jestem taka zadowolona :D
 
@marshia ja też najpierw SN 12h a później koniec cc. I też bardzo chciałam urodzić naturalnie, ale Miśka najważniejsza była. Ja w przeciwieństwie do @Totois30 nie mam takich złych wspomnień. Wstałam po około 8h pod prysznic. Poszłam z położna. Owszem było ciężko ale dałam radę. I od tego momentu Mloda była cały czas ze mną. Ile mógł być M to był i pomagał, a jak nie to ja do niej wstawalam i się nią zajmowałam. Położne zawsze chętnie służyły rada i pomocą. Dostawałam leki przeciwbólowe więc jedyne co mi przeszkadzało to ucisk z prawej strony przy oddychaniu. Miśka w szpitalu była dokarmiona 1 raz pomimo tego że ładnie ssala, ale ona się świeciła więc chcieliśmy jak najszybciej wyplukac zoltaczke. Gdybym miała wybór rodzilam do końca SN. Ale teraz wiem że gdyby jeszcze Pan Bóg dał mi mieć kolejne dziecko zdecyduje się na cc z obawy na powikłania które mogłyby się pojawić gdybym po jednym cięciu chciała próbować siłami natury. Czysty rachunek. Nie mogę ryzykować bo mam już Miśkę a ona potrzebuje mamy. Uwierz ze leki przeciwbólowe działają cuda :-)
 
@marshia to chyba jestem w mniejszosci NIGDY WIECEJ CC!!!
Oczywiscie u mnie po 5 h boli regularnych co 3min w koncu w 15 min rozwarcie na 2cm, zaraz bole parte, ale nie bylo szans by sie sama urodzila, wiec cc na szybko i pod narkoza. Ale u mnie z endometrioza i na tak wczesnym etapie to zupelnie co innego. 3-5 doba wylam z bolu pomimo przeciwbolowych, zreszta do dzis jest ciezko, a to 11 doba juz. Z reguly panie sa zadowolone i smigaja. Przelomowa czesto bywa 3 doba. Potem jest juz tylko lepiej. Dla mnie 1-2 doba byly ekstra, a potem... Tu, czy tu bedzie troche bolalo. Ja po sn mimo szycia krocza biegalam. Ale u mnie czesto na odwrot [emoji4] czego nie wybierzesz bedzie dobrze, bo z maluszkiem
 
@marshia to chyba jestem w mniejszosci NIGDY WIECEJ CC!!!
Oczywiscie u mnie po 5 h boli regularnych co 3min w koncu w 15 min rozwarcie na 2cm, zaraz bole parte, ale nie bylo szans by sie sama urodzila, wiec cc na szybko i pod narkoza. Ale u mnie z endometrioza i na tak wczesnym etapie to zupelnie co innego. 3-5 doba wylam z bolu pomimo przeciwbolowych, zreszta do dzis jest ciezko, a to 11 doba juz. Z reguly panie sa zadowolone i smigaja. Przelomowa czesto bywa 3 doba. Potem jest juz tylko lepiej. Dla mnie 1-2 doba byly ekstra, a potem... Tu, czy tu bedzie troche bolalo. Ja po sn mimo szycia krocza biegalam. Ale u mnie czesto na odwrot [emoji4] czego nie wybierzesz bedzie dobrze, bo z maluszkiem
@Destino co u Was? :* caly czas o Was mysle
 
reklama
@marshia a ja radzę tak jeśli lekarz powie cc to rób cc jeśli zdecyduje ,że dasz radę sn i chcesz to próbuj pozostaw ta decyzje lekarza nie obciążaj się dodatkowo. Mi malina powiedział że mogę sn ale czy dam radę psychicznie i cóż nie wiedziałam czy dam . Moja dr lokalna i jej mąż też gin postanowili ,że cc i się zodziłam. Przed cc lekarz powiedzial do personelu ( mąż mojej dr) ta pani jest po 2 stratach wszystko ma być dobrze więc pełne skupienie myślę , że dla lekarzy to jakieś obciążenie na pewno też jest. Samo cc u mnie nawet nie najgorzej po 8 h kąpiel i przywieźli mi Zosię o 6 rano ale tak się czeka na dziecko tak się tęskni ja już jej też nie oddałam u mnie ból 4 dni później na prawdę dobrze ciężko się wstawało to się kulałam na bok i do Zosi . Po miesiącu u mnie już było dobrze. Jeśli chodzi o sn bo też rodzilam boli ... ale jeden i drugi ból szybko się zapomina. Trzymam za Ciebie kciuki w miarę możliwości oszczędzaj się bo się martwię o Was ❤.

@Hatice szkoda może kiedyś !

@dżoasia kochana no wychodź z krzaków ! Co u Ciebie ?

@edloteh byłaś u kogoś skonsultować się? Jak sytuacja?
 
Do góry