reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@Auri_a - oj, ja tylko badałam raz progesteron - miałam 41, ładny jak na mnie. Myślisz, ze powinnam znowu zbadać? Gin mi tego nie zlecił. Jeśli chodzi o steryd to w planie mam brać conajmniej do 16tc.. Przejrzałam moje zapasy, w szoku jestem ile tego znalazłam... Powinno wystarczyć na kilkanaście dobrych tygodni. Oby się udało donosić!!! A jak nie starczy coś to będę zebrać u mojego endo albo nawet weterynarza itd :p

A ktoś coś wie co u @dżoasi?

@7Martynka88 - dziekuje :)

@marzycielka81 - ja u niej byłam 2x, ale tez dobre wrażenie zrobiła. Na plus to, ze jest tez położnikiem i pracuje w szpitalu. Klaudynę ładnie doprowadziła to może i mnie weźmie pod skrzydła!

@kasiula222 - dlaczego lepiej niż Twoje? Tak, już wracam na spokojne tory :) i czekam cierpliwie.
 
@Marthi co do wit d3 to bym zmniejszyla na 2000. Sydor powiedzial mi kiedys, ze kazda kobieta ma swoja norme wit d3. Natomiast dla ciazy wazne jest by bylo w sam raz ani za duzo, ani za malo. Wlasnie tyle ile masz wlasnej normy. On niestety nie jest wstanie tego dookreslic. Natomiast encortonu nie odstawiaj. Nie poratuje, bo juz nie mam, ale ciagnij go. A widok pecherzyka zoltkowego jest niesamowity. To dory etap i krok. Po peknieciu pecherzyka w ciszy czesto jest torbiel na jajniku. Wraz z rozwojem ciazy wchlonie sie, mialam cos kolo 3-4cm. Teraz nie pamietam dokladnie. W kazdym raxie duza byla i gina kazala sie tym nie martwic. I poki nie ma plamien odpusc progesteron. I tak wynik bedzie zafalsxowany bo masz luteine. Wystarczy
 
Ostatnia edycja:
@marshia @bertha i inne dziewczyny z Wrocławia
Dostałam skierowanie do poradni immunologicznej i reumatologicznej. Czy możecie podpowiedzieć, do jakiej się zapisać (na NFZ)? Immunologiczne pokazują mi się tylko Grabiszyńska i Koszarowa. Mam dodatnie ANA i antykoagulant toczniowy.

Oj, ja u immunologa we Wro nie byłam. Tylko w Łodzi i Krakowie. Szukając informacji kto się zna na immunologii w ciąży dostałam info ze nie ma takiego.
Nawet jak robiłam badania specjalistyczne w instytucie immunologii (robiłam tam Kir) i pytałam tam babeczki (tam sami naukowcy a nie lekarze) czy tu jest jakiś lekarz, albo czy kogoś z Wrocławia poleca żeby mi te Kiry zinterpretował, to powiedziała ze niestety we Wrocławiu to nikogo nie znajdę, ze wieki do tylu są z wirdza. :(
 
@Marthi, wymiary masz super. Tu info jakie struktury powinny być widoczne w usg kiedy i kiedy można się niepokoić:
IMG_9104.JPG

IMG_9107.JPG

IMG_9108.JPG

Zobacz załącznik 982991
Zobacz załącznik 982993
 
Muszę dodać w osobnym poście bo przy edycji źle dodaje zdjęcia:
IMG_9105.JPG

IMG_9388.JPG



A tu o długościach szyjki:

IMG_9113.JPG

IMG_9112.JPG


A tu jeszcze może kogoś zainteresuje o endometirum w poszczególnych fazach:
IMG_9110.JPG
 
reklama
@Destino - dziekuje za słowa. Odnośnie wit D nie do końca rozumiem te „swoją normę”, ale w sumie mi ten stan wit. D się utrzymuje już dłuższy czas. Myśle, ze z rok, może dwa - waha się miedzy 5o pare a 70. :) Co do encortonu - Przeszukałam moje zapasy, powinno na kilkanaście tyg mi starczyć. Potem będę myśleć. Na razie ogarnę. Na pewno nie odstawię. No way... Dziekuje za info co do progesteronu, tez wydaje mi się, ze nie ma sensu z uwagi na luteinę. A dlaczego widok pęcherzyka jest niesamowity? :))) ja się na tym nie znam totalnie!

@bertha - dziekuje :* Napisze dom Ciebie na priv.
 
Do góry