reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziewczyny mam wynik, dziś 8dpt
Progesteron 59ng
Estradiol 193pg
Beta 151 mlU/ml


To był mój szósty transfer.
Pierwszy raz beta jest większa niż 1. I pierwszy raz do transferu podchodzilam po szczepieniach u Profesora Malinowskiego.
Boje się, bo wczoraj resztki progesteronu zabarwione na brązowo, dziś już plamie na czerwono. Lekarka napisała że zastrzyk ovitrelle w dniu transferu nie mógł aż tak wysoko zafałszować wyniku bety i to ciąża, estradiol i progesteron ok, a o plamieniach że może być implantacyjne. W niedzielę powtarzam betę...
Jednak mimo wszystko, jestem SZCZĘŚLIWA bo gdyby dziś beta była nadal <1 to nie miałabym już na nic nadziei, a tak ciągle ją mam..
Dakita super cieszę sie bardzo musi być dobrze wierzę , że szczepienia pomogły trzymam mocno kciuki. Kiedy miałaś ovitrelle podany?

@Wikunia7 jak u Ciebie?

@Korbisia mi sie zdarzyło zapomnieć czasem brałam do obiadu pominięta dawkę bo ja bralam 10 mg rano i 5 do obiadu. A jak wracałam do domu koło 17 to juznie brałam w ogóle.
 
@Porzeczka1234 Leżę cały czas czekam na lekarza w pon. Praktycznie tylko czasem przy luteinie mam coś tam brązowego minimalnie. Kłuję mnie czasem w brzuchu koło jajnikow czasem taki ból właśnie jakby się wszystko rozciagalo mam nadzieję że to dobry znak. Dużo sikam, piersi pobolewaja, metaliczny posmak ale wymiotów brak za to apetyt mega mam. Mam wrażenie że podbrzusie mi się zaokrogliwo ale to może być przez to że jem tylko i leżę. Wolę sobie nadzieji nie robić. A u Ciebie wszystko dobrze?
 
Dziewczyny,
Czy zdazylo się Wam w ciąży pominąć dawkę Encortonu?
Obecnie 8tydz 4 dzien, na usg tydzien temu wszystko w porządku, niestety dzisiaj wyjeżdżalam wcześniej z domu i zapomniałam zabrac tabletek.
Przyjmuje dawkę 10mg po dwóch poronieniach i lekko podwyższonych NK (13%). Wiecie jak on się zachowuje - utrzymuje w organizmie czy działa doraznie?
Mi się zdarzyło nie wziąć rano i brałam koło 13 ja sobie przypomniałam. Myślę że ten teraz nic się złego nie stanie :)

@roki_1991 U Nas stuknął roczek Ritka to przecuuuudne dziecię ale bardzo wymagająca i uparta. Czekamy aż zacznie chodzić sama w nocy jeszcze pije mleczko.
Uwielbia książeczki i spacery jest bardzo emocjonalna.
No to super :) pamiętam ta twoja ciążę i tym bardziej cieszy że jest wszystko dobrze ;)

@Porzeczka1234 Leżę cały czas czekam na lekarza w pon. Praktycznie tylko czasem przy luteinie mam coś tam brązowego minimalnie. Kłuję mnie czasem w brzuchu koło jajnikow czasem taki ból właśnie jakby się wszystko rozciagalo mam nadzieję że to dobry znak. Dużo sikam, piersi pobolewaja, metaliczny posmak ale wymiotów brak za to apetyt mega mam. Mam wrażenie że podbrzusie mi się zaokrogliwo ale to może być przez to że jem tylko i leżę. Wolę sobie nadzieji nie robić. A u Ciebie wszystko dobrze?
Cały czas trzymam kciuki :)
 
Szczepiłam sie w styczniu w kwietniu zaszłam troche wpadka w ciazy zaszczepiłam sie 2 razy i jeździłam do niego do 23 tygodnia chyba (może ze 3-4 razy max to było) i juz nie pojechałam nie chciał mnie widzieć. Ide do szpitala 6 stycznia chyba że zacznę rodzic wcześniej dziewczynka haha

A ty który tydzień?
Sam początek 5tydzien ale próbuję na zelaznym zestawie bo teraz jezdze do lekarza ktory odbieral porod nie chcialam juz tych szczepien rozmawialam kiedys z dziewczyną ktora tez wpadla i juz sie nie szczepila tylko zelazny zestaw udalo sie jej. Ja tak naprawde przy wczesniejszych ciazach bylam bez lekow dopiera ta udana na zelaznym i szczepionkach zobaczymy teraz na samych lekach mam nadzieję ze bedzie dobrze. Powiedz mi jakie leki bralas od samego początku?
 
Dzięki za uspokojenie. Biorę raz dziennie rano 10mg, w domu będę dopiero późno wieczorem także raczej nie będę nadrabiać, tylko wezmę jutro rano. Nie chciałabym z mojej winy teraz czegoś nie dopilnować.

A przyznaję, że to sam początek ciąży, to czuje jak mój mózg pracuje na 50% i ciągle zapominam 🙈
 
Dziewczyny,
Czy zdazylo się Wam w ciąży pominąć dawkę Encortonu?
Obecnie 8tydz 4 dzien, na usg tydzien temu wszystko w porządku, niestety dzisiaj wyjeżdżalam wcześniej z domu i zapomniałam zabrac tabletek.
Przyjmuje dawkę 10mg po dwóch poronieniach i lekko podwyższonych NK (13%). Wiecie jak on się zachowuje - utrzymuje w organizmie czy działa doraznie?

Mnie cały czas zastanawiają te normy NK, ze te 13% to już podwyższone. Ja mam 12% i wszyscy mówią mi, ze ok.
 
Dziewczyny mam wynik, dziś 8dpt
Progesteron 59ng
Estradiol 193pg
Beta 151 mlU/ml


To był mój szósty transfer.
Pierwszy raz beta jest większa niż 1. I pierwszy raz do transferu podchodzilam po szczepieniach u Profesora Malinowskiego.
Boje się, bo wczoraj resztki progesteronu zabarwione na brązowo, dziś już plamie na czerwono. Lekarka napisała że zastrzyk ovitrelle w dniu transferu nie mógł aż tak wysoko zafałszować wyniku bety i to ciąża, estradiol i progesteron ok, a o plamieniach że może być implantacyjne. W niedzielę powtarzam betę...
Jednak mimo wszystko, jestem SZCZĘŚLIWA bo gdyby dziś beta była nadal QUOTE]


Jeśli masz acard i heparynę, to możesz pomyśleć by narazie zrezygnowac z acardu, żeby utrzymać ciaze
 
Mnie cały czas zastanawiają te normy NK, ze te 13% to już podwyższone. Ja mam 12% i wszyscy mówią mi, ze ok.
Ja też mam 12 i immuno mi mówi że to jest wynik w porzadku i nie trzeba leków,ale ze można powtórzyć za jakiś czas. Zresztą chyba każdy lekarz przyjmuje trochę inne normy jako prawidłowe bądź też nie .
 
reklama
Do góry