reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Hej, zostały mi 2 opakowania Clexane 0.6.do odstąpienia. Jeśli któraś stosuje a nie ma refundacji tak jak ja to piszcie na priv
 
Hej dziewczyny.
Jakie badania wykonywałyście ze zostałyście zakwalifikowane do szczepionek z limfocytów męża?
Czy chodzi o wynik allo-mlr? Czy coś innego
 
Hej dziewczyny.
Jakie badania wykonywałyście ze zostałyście zakwalifikowane do szczepionek z limfocytów męża?
Czy chodzi o wynik allo-mlr? Czy coś innego
Ja mlr nie mialam zleconego przed szczepieniami. Za to prof Malinowski zleca mnóstwo badań immuno. Na pewno lct, cba, cross match plus duzo, dużo innych. To zależy od lekarza Paśnik kwalifikuje chyba na podstawie lct i cba :)
 
@Porzeczka1234, @iveo, @roki_1991, @plastulinka dziewczyny jakie miałyście dawki clexane w ciąży? :) macie jakieś mutacje lub aps ?
Dziewczyny w ciąży jakie dawki teraz bierzecie ?
Pytam bo ja mam 29tc bralam dawke rano 60mg, wieczorem 40mg. Poza mthfr w wariancie C nie mam mutacji, aps wątpliwy bo p/c mam wątpliwe w ciąży, poza ciąża ujemne. Moja dr prowadząca odstawiła mi wieczorną dawkę clexanu (40mg) i zostałam z sama 60mg plus acard 150 i troszkę panikuje xD w nocy nie spałam bo liczyłam ruchy małego i pisałam do lekarki czy na pewno jest to bezpieczne to twierdzi ze tak i ze nic małemu nie grozi i wg niej moje dawki byly zdecydowanie przesadzone. Dodam ze prof Malinowski myśli ze caly czas brałam i biore fraxyparyne 0.4 bo dawke clexanu przepisał mi wujek 🙈
 
@Porzeczka1234, @iveo, @roki_1991, @plastulinka dziewczyny jakie miałyście dawki clexane w ciąży? :) macie jakieś mutacje lub aps ?
Dziewczyny w ciąży jakie dawki teraz bierzecie ?
Pytam bo ja mam 29tc bralam dawke rano 60mg, wieczorem 40mg. Poza mthfr w wariancie C nie mam mutacji, aps wątpliwy bo p/c mam wątpliwe w ciąży, poza ciąża ujemne. Moja dr prowadząca odstawiła mi wieczorną dawkę clexanu (40mg) i zostałam z sama 60mg plus acard 150 i troszkę panikuje xD w nocy nie spałam bo liczyłam ruchy małego i pisałam do lekarki czy na pewno jest to bezpieczne to twierdzi ze tak i ze nic małemu nie grozi i wg niej moje dawki byly zdecydowanie przesadzone. Dodam ze prof Malinowski myśli ze caly czas brałam i biore fraxyparyne 0.4 bo dawke clexanu przepisał mi wujek 🙈
To naprawdę duża dawka :O Ja mam mutację tylko w PAI-1, dwóch genetyków nawet nie zalecało acardu. Na szczęście dr Janosz jeszcze przez dwoim urlopem przepisała mi wszystko w mojej 3 ciąży (dwie poprzednie stracone). Dzisiaj mam 31+2 i od wczoraj odstawił mi lekarza Acard 75 (wcześniej od początku ciąży brałam 150, potem przez miesiąć 75 i teraz odstawiony), nadal biorę i brałam cały czas clexane 0,4. I ja miałam jak wspomniałam PAI-1 Homo (czyli po jednym rodzicu), no i miałam na granicy ANA1, przez co brałam Encorton 10 mg i potem schodziłam z dawki i ostatawiony był, ale nie pamiętam kiedy. U mnie p/s w normie. Myślę, że lekarka ma rację, co za dużo to też nie zdrowo. Ja po odstawieniu Encortonu się modliłam aby nie było problemów, po zakończeniu wlewów też się modliłam. Wczoraj jak odstawiłam Acard i duphaston to też nie spałam w nocy i czekałam na ruchy Małej :D
 
reklama
To naprawdę duża dawka :O Ja mam mutację tylko w PAI-1, dwóch genetyków nawet nie zalecało acardu. Na szczęście dr Janosz jeszcze przez dwoim urlopem przepisała mi wszystko w mojej 3 ciąży (dwie poprzednie stracone). Dzisiaj mam 31+2 i od wczoraj odstawił mi lekarza Acard 75 (wcześniej od początku ciąży brałam 150, potem przez miesiąć 75 i teraz odstawiony), nadal biorę i brałam cały czas clexane 0,4. I ja miałam jak wspomniałam PAI-1 Homo (czyli po jednym rodzicu), no i miałam na granicy ANA1, przez co brałam Encorton 10 mg i potem schodziłam z dawki i ostatawiony był, ale nie pamiętam kiedy. U mnie p/s w normie. Myślę, że lekarka ma rację, co za dużo to też nie zdrowo. Ja po odstawieniu Encortonu się modliłam aby nie było problemów, po zakończeniu wlewów też się modliłam. Wczoraj jak odstawiłam Acard i duphaston to też nie spałam w nocy i czekałam na ruchy Małej :D
Ahh te nasze głowy :D ja do tej pory zaczepiam małego żeby sie ruszył bo jakiegoś lenia ma.... wiem ze dawka duza i to mega duza do mojej wagi ale czułam sie jakoś bezpieczniej chociaż też bałam się odklejenia lozyska bo podobno przy tak duzych dawkach to sie może dziać.... eh tak zle i tak niedobrze. Kochana Ty juz tak daleko! Ja marze o 31-32tc wtedy już jakos tak bezpiecznie. Ile Twoja córcia wazy ? Moj ostatnio prawie 1300g :) ale cos ostatnio leniwy sie zrobił z ruchami....
 
Do góry